a

راه اندازی کسب و کار شخصی

فرصت های بازاریابی

دسامبر 4, 2021

یک نویسنده، یک طراح آشپزخانه و یک فروشنده همگی تنها از بودجه‌های محدود خود نهایت استفاده را می‌برند تا نه تنها درآمدشان را افزایش دهند، بلکه از این طریق کسب و کار خود را نیز توسعه بخشند. دلایل موفقیت تمامی این افراد استفاده از فنون خدمات آنلاین و بازاریابی محتوایی است. همه این افراد دارای یک ویژگی مشترک هستند و آن هم ارائه محتوای کاربردی و موثر در جهت جذب مخاطب برای خرید محصولاتشان است. در تمامی این افراد و مشاغلی که در آن به طور پویا فعالیت دارند، خلاقیت بالا جایگزین بودجه‌های سنگین و هنگفت شده است. اینکه چطور بتوان یک کسب و کار شخصی موفقیت آمیز راه اندازی کرد، مستلزم دانش، خلاقیت، نوآوری و بهره‌مندی از فناوری‌های ارتباطی مانند شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوایی است. در ادامه شما را با شیوه ‌ای نوآورانه جهت خلق یک کسب و کار موفق آشنا می‌کنیم پس با ما همراه باشید.

برندسازی محصول و خدمات چیست؟

برند همان علامت و یا نشان تجاری است که با استفاده از آن می‌توان خدمات خود را از سایر خدمات متمایز نمود. برندینگ از جمله بحث‌های داغ برای هر کسب و کار تازه‌ای به شمار می‌آید. هدف از ساخت برند، ایجاد خلق ارزش محصولات و یا خدمات عرضه شده در ذهن مشتری است. به عبارتی تمام مواردی که در قالب هویت تجاری محصولات شما لحاظ می‌شود اعم از تجربه، سابقه، تداعیات ذهنی همه در قالب برند می‌گنجد. بسیاری از ابزارهای انتقال اطلاعات نظیر نام و نشان تجاری، می‌توانند شما را به مشتریان احتمالی‌تان وصل کنند.

تاثیر برند در معرفی محصولات و خدمات صاحبان مشاغل به مشتریان

تاثیر برند در معرفی محصولات و خدمات صاحبان مشاغل به مشتریان

نقش برندسازی در توسعه کسب و کار

ساخت شرکت از جمله ابتدایی‌ترین مراحلی است که بایستی برای توسعه کسب و کار در نظر داشت. در واقع با برند سازی می‌توانید به کالا و خدمات خود هویت بخشید و از طریق برند محصول، ویژگی‌های خدمات خود را به سایرین معرفی کنید. در نتیجه پس از آنکه به فکر راه اندازی کسب و کار خود بر آمدید، به فکر نشان تجاری و یا آرم تجاری آن باشید. قابل ذکر است که نام تجاری و برندی که برای محصولات و یا خدمات خود انتخاب و ثبت می‌کنید، تنها متعلق به شما بوده و از این نظر دارای حقوق تجاری خواهید بود. اما یادتان باشد این موضوع مبنی بر ثبت برند و انجام امور مرتبط با آن است.

ایجاد خرده سایت و درگاه وب محتوایی

 از دیگر ابزارهای موثر جهت ارائه خدمات در دنیای فناوری، ایجاد سایت و درگاه وب است. بسیاری از مشاغل نوین دارای سایت و یا خرده سایت هستند. این خرده سایت‌ها به طور معمول روی حوزه‌هایی از محتوا متمرکزند که به طور دقیق هدف‌گیری شده‌اند. برای نمونه جهت شکل‌گیری یک کسب و کار در ذهن مخاطب می‌توان با استفاده از محتواهای دست اول روزانه و یا خبرنامه به تداوم و ماندگاری مشتریان و جذب آنان به خدمات قابل عرضه پرداخت. در واقع ایجاد خرده سایت و یا درگاه وب برای صاحبان مشاغل از جمله ابزارهای  قابل توجه محسوب می‌شوند. در همین راستا، یکی از بهترین شیوه‌ها آن است که خرده سایت را با یک وبلاگ ادغام کنیم تا سایت را به وسیله محتوای جدید به روز نگه داریم.  در یک نگاه کلی نبایستی اهمیت و تاثیر فناوری را در توسعه مشاغل نادیده گرفت. امروزه بسیاری از مشاغل موفق از سایت و درگاه وب استفاده بهینه می‌کنند و از این طریق با مشتریان خود ارتباط برقرار می‌نمایند.

تعیین راهبرد ارتباطات از طریق بازاریابی محتوایی

تعیین راهبرد ارتباطات از طریق بازاریابی محتوایی

تاثیر بازاریابی- بازریابی محتوایی در راه اندازی کسب و کار

بهره‌مندی از فنون بازاریابی و استفاده از آن، تا حد بسیاری راه را برای رسیدن به اهداف اقتصادی هموار می‌کند. فنون بازاریابی شامل فعالیت‌هایی است که کالا و خدمات را از تولید کننده به دست مصرف کننده می‌رساند. به عبارتی بازاریابی پلی است میان دو عامل اقتصادی تولید و مصرف. می‌توان اینگونه بیان کرد که هدف از بازاریابی آن است که نتایج تولید را در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهد. در نتیجه می‌توان بازاریابی را یکی از شاخصه‌های اصلی در توسعه کسب و کار دانست. همانطور که از قبل گفته شد، در پی فعالیت‌های بازاریابی ساخت برند و برندسازی از دیگر پارامترهای حائز اهمیت در راه اندازی کسب و کار خود است. امروزه با توجه به گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات، بازاریابی محتوایی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی را نبایستی نادیده گرفت. در واقع حجم بیشتری از توسعه قابلیت‌های مشاغل موفق بستگی به بازاریابی محتوایی و فعالیت‌های اجتماعی در شبکه‌های مجازی را دارد.

اهداف بازاریابی عبارتند از؛

۱. مشخص ساختن مصرف کنندگان

۲. شفاف سازی ترجیحات و خواسته‌های مشتریان

۳. بررسی رفتار مصرف کننده

۴. هماهنگی در ارائه تولیدات و خدمات در راستای رفع نیازها و سلیقه مصرف کنندگان

۵. جذب مخاطب از طریق معرفی کالا و خدمات

۶. توسعه کسب و کار با توجه به دریافت بازخوردهای بالای تقاضا از سوی مشتریان

بهره‌مندی از تفکر خلاقانه در راه اندازی کسب و کار

برخی از افراد بر این باورند که نمی‌توانند با بودجه محدود به موفقیت‌های عظیم دست یابند. شاید هم آنها درست می‌گویند اما به طور قطع با خلاقیت فراوان، ساخت شرکت و همچنین استفاده هوشمندانه از ابزارهای قابل دسترس مانند بازاریابی آنلاین می‌توان انتظار نتایج بزرگ را داشت. بر همین اساس تفکر خلاقانه را می‌توان یکی از ابزارهای حائز اهمیت در کسب و کار شخصی دانست.

ساختار کلی برای شروع یک کسب و کار نوین

آنچه که در تمامی استراتژی‌های کسب و کار و بازاریابی حائز اهمیت است، وجود یک ساختار کلی و کاربردی از تولید کالا، معرفی و برند‌سازی تا تشویق و ترغیب مشتری است که بایستی مورد توجه قرار گیرد. توجه به نیاز مشتری، رضایت مصرف کننده و همچنین خدمات پس از فروش از دیگر موارد موثر در توسعه و راه اندازی کسب و کار خود محسوب می‌شود. در دنیای امروز این امر مهم تنها از طریق فعالیت‌های آنلاین و بازاریابی محتوایی حاصل می‌شود. به طور کلی ساختار یک برنامه‌ریزی منسجم برای خلق یک کسب و کار موفق را می‌توان این چنین عنوان نمود؛

یک: تجزیه و تحلیل وضعیت

دو: میزان تقاضا برای خدمات

سه:  شناخت رقبا

چهار: برندسازی

پنج: شناخت قوانین بازاریابی محتوایی

شش: شناخت فرصت‌ها

هفت: شناخت استراتژی بازاریابی

هشت: بهره‌مندی از تکنیک‌های بازاریابی با استفاده از فناوری

بررسی میزان ارزش بازاریابی

کسب و کارهای موفق پیشاپیش درک نسبت خوبی از خریداران اصلی‌شان دارند.

بررسی میزان ارزش بازاریابی محتوایی در توسعه کسب و کارهای موفق

بسیاری از صاحبان مشاغل استفاده های بهینه ای از بازاریابی محتوایی در توسعه کسب و کار خود می‌برند. تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند جزئی اساسی از راهبرد بازاریابی محتوایی محسوب شود. در نتیجه بایستی از مشتریان و آنچه که برایشان ارجحیت دارد، درک کاملی داشته باشید. اگر چنانچه مشکلات و چالش‌های پیش روی مشتریانتان رت درک نکنید، نمی‌توانید امید به تولید محتوایی داشته باشید که واقعا به خواسته‌های آنان مرتبط باشد. از جمله ویژگی‌های بازاریابی محتوایی در راه اندازی کسب و کار خود می‌توان به تاثیر و ارزان بودن آن در قیاس با سایر شیوه‌های قدیمی اشاره کرد.

چه خدماتی نیاز به بازاریابی محتوایی دارند؟

اساسا تمامی مشاغل به خصوص کسب و کار شخصی نیاز مبرم به بازاریابی محتوایی دارند. لازم به ذکر است که خدمات به دو گونه هستند که شامل خدمات قابل لمس و خدمات غیر قابل لمس می‌شوند.

خدمات قابل لمس

مانند تولید و عرضه کالا و محصولات به مشتریان است. در این خصوص مادامی که برندسازی و معرفی محصول از طریق بازاریابی محتوایی صورت نپذیرد، شناخت همه جانبه ای نیز از فروشگاه و یا عرضه کننده محصولات در میان متقاضیان به وجود نمی‌آید. در نتیجه با استفاده از بازاریابی محتوایی می‌توان این هدف را در کسب و کار شخصی محقق نمود.

خدمات غیرقابل لمس

اینگونه خدمات شامل خدماتی مانند شرکت‌های هواپیمایی، بانک‌ها، هتل‌ها، آژانس‌های گردشگری، خدمات پزشکی و مواردی از این قبیل است که برای متقاضیان غیر قابل لمس هستند و تنها از طریق معرفی خدمات در ذهن مخاطب نقش می‌بندد. در این نوع خدمات با استفاده از بازاریابی محتوایی می‌توان کسب و کار خود را توسعه بخشید.

راز بازاریابی محتوایی و تاثیر آن در توسعه بخشی مشاغل

راز بازاریابی محتوایی، این است که خودتان را جای مشتری بگذارید و به دنبال فرصتی باشید تا زندگی اش را ساده‌تر کنید و بهبود بخشید. اساس کار این است که در مطالب مرتبط با بازاریابی‌تان از همان کلماتی استفاده کنید که مشتریان در جست و جو هایشان استفاده می‌کنند. هرچه با مشتریان هماهنگ‌تر باشید، این فرایند آسان‌تر می‌شود. علاوه بر آن ایجاد تعامل در توسعه بخشی کسب و کار با مشتریان از دیگر عوامل موثر به شمار می‌رود. تعامل نیرویی است که شرکت ها به واسطه آن وجه مشترکی با مشتریان شان پیدا می‌کنند تا به حل مشکلات بپردازند. در واقع این همان کاری است که شرکت ها، موسسات و سازمان‌های موفق اعمال می‌کنند.

نتیجه گیری

خلق هر اشتغال و کسب و کاری مستلزم برنامه ریزی، جمع اوری اطلاعات بازاریابی، خلاقیت و نوآوری است. استفاده از ابزارهای فناوری در عرصه بازاریابی آنلاین را نبایستی نادیده گرفت. می‌توانید با تلفیق تاکتیک های بازاریابی آنلاین و آفلاین، برند قدرتمندی را خلق کنید. این تلفیق تاثیر کلی اقدامات مربوط به بازاریابی محتوایی تان را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد. بدین ترتیب با استفاده از روش‌های مشتری پسند می‌توانید با مشتریان فعلی و احتمالی تان ارتباط معنادار و مستمری برقرار کنید. اگر چنانچه در زمینه بازاریابی محتوایی‌تان از تمام خلاقیتی که دارید بهره ببرید، می‌توانید با رقبای بزرگ‌تری که به راحتی قادرند با بودجه‌های هنگفت در این زمینه فعالیت کنند، به رقابت بپردازید. تیم مجرب مجموعه استارتاپ رز با سال‌ها تجربه در زمینه ارائه خدمات مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال مسیر توسعه پیشرفت کاری و شغلی را برایتان هموار می‌سازد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران و تیم تخصصی استارتاپ رز تماس حاصل فرمایید.

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید …

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

امروزه با محبوبیت عجیب و غریب اینستاگرام در میان مردم ما و فعالیت شبانه روزی پیج های کاری، بلاگر ها و مردم در اینستاگرام می توان گفت این شبکه اجتماعی منبع ثروتی برای ایرانیان است که فقط باید یاد بگیرند از آنها به خوبی استفاده کنند. از این رو خدمات تولید محتوا اینستاگرام امروزه بسیار دارای اهمیت...

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام این شبکه اجتماعی محبوب امروزه مانند یک جنگ شده! اگر شما ببرید به ثروت می رسید، اگر رقبا قوی تر باشند باید به ثروتی که از اینستا بدست می آورند تا حد ممکن غبطه بخورید ... آماده نبرد هستید! یه خبر خوب اینکه استارت آپ رز در بحث تولید محتوا در اینستاگرام همراه تان خواهد بود و...

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

واقعا الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند؟ این سوالی رایج در بین ادمین ها، بلاگر ها و هر کسی است که سعی دارد پیج اینستاگرامش را رشد دهد یا درگیر برندسازی شرکتش است. بنابراین، ما نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام در قبال پست‌های Feed، استوری ها، صفحه اکسپلور و ریلز اینستاگرام را در سال 2024 بررسی...