a

تکنیک هایی برای تولید محتوای سئو – 10 نکته کلیدی سئو

اولین نکته ای که درباره ی تولید محتوای سئو باید رعایت شود، شناخت مخاطب و نیاز های اوست.

نوامبر 17, 2021

مقدمه 

اگر شما نویسنده ی سایت هستید، پس از اهمیت رابطه ی سئو و محتوا خبر دارید. بدون رعایت سئو، مطلب شما ممکن است در صفحه ی ۵۰ جستجو گم و گور شود، که نتیجه ی آن بازدید بسیار پایین از سایت شماست. اگر محتوی ای که نوشته اید به درد نخور باشد و خواننده را به خود جذب نکند، باز هم شما در آخر صف قرار می گیرید، سایتی که هیچ بازدید کننده ای به آن رجوع نمی کند.

به خاطر جلوگیری از همچین اتفاقاتی است که ما بر تولید محتوای سئو شده تاکید بسیار داریم. برای ارتقاء سطح سایت شما، و بالا بردن تعداد بازدید کننده ها، ۱۰ راهکار به شما پیشنهاد می دهیم، تا بتوانید محتوای سئو شده تولید کنید. 

۱- مخاطب خود را بشناسید

آگاه باشد که دلیلی برای اختصاص جایگاه اول به این تکنیک وجود دارد. عمل کردن به این مسئله از گفتن آن بسیار سخت تر است. به همین دلیل است که بسیاری از کمپانی ها دچار اشتباه می شوند و محتوای نامناسب برای مخاطب تولید می کنند. 

سعی در نگارش مطلبی داشته باشید که به مذاق مخاطب خوش بیاید، و به سوال هایی که در ذهن آنها شکل میگیرد، کامل پاسخ دهد. لازم نیست همه ی مقاله های شما تمام و کمال درباره ی محصولات و خدمات شما باشند، هر چند همه ی محتوا های تولید شده باید به نحوی بر حول محور محصولات شما بچرخند. اثبات کنید که شما و شرکتی که نماینده ی آن هستید، توانایی تولید محتوای سئو محور را دارد، و بیشتر از اینکه بر روی رقابت تمرکز کنید، بر روی ارتقاء کیفیت متون خود دقت کنید، تا مخاطب درک درستی از شرکت شما و محصولات و خدمات تان داشته باشد. 

سعی کنید مطالب و محتوایی تولید کنید که به درد مخاطب شما بخورد و بتواند مشکل مخاطب شما را برطرف کند و اگر سوالی در ذهن دارد پاسخ سوالش را با خواندن مطلب شما دریافت کند.

۲- مطمئن شوید مطالبتان کپی نشود

با اطمینان حاصل کردن از اینکه کسی مطالب شما را کپی نمی کند، بازدید سایت خود را و اعتبارتان را بالا ببرید. این کار را می توانید از طریق WordPress و یا Blogger انجام دهید و محتوای تولید شده را با نام خودتان ثبت کنید تا کسی نتواند از آن سوء استفاده کند.

هر گاه مطلب تازه ای برای ارائه داشتید، آن را از طریق همان وبسایت همیشگیتان با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. به همین دلیل، اگر مطالب شما جای دیگری دیده شوند، مخاطبانتان می دانند که آنها حاصل کار شماست و سایت ثانویه کپی کاری بیش نیست. 

هرچند که الگوریتم های گوگل آنقدر باهوش هستند که اگر کسی محتوای شما را کپی کند و در سایت خود قرار دهد آن گاه این سایت شامل پنالتی گوگل می شود و جریمه می شود. این الگوریتم ها با بررسی زمان محتوای منتشر شده می توانند محتوای اصلی از محتوای کپی را شناسایی کنند و اینگونه محتوای کپی شده رنک نخواهد گرفت. 

۳- سرتیترهای جذاب و قوی داشته باشید

تاثیر سر تیتر های جذاب و سئو گذاری شده را در محتوای خودتان دست کم نگیرید، چون در مقایسه با تاثیر عمیقی که میخواهید بر روی مخاطبانتان بگذارید، فرصت بسیار محدودی در اختیار دارید. سر تیتر های خود را شفاف، گیرا، و غنی از کلمات کلیدی بنویسید. به خاطر داشته باشید که عنوان اصلی و متای شما مواردی هستند که در هنگام جستجو نمایان میشوند، پس تا می توانید بر روی آنها کار کنید. 

عنوان ها را به نحوی انتخاب کنید که مخاطب به محض دیدن آن متوجه شود آیا این مطلب پاسخی برای سوالات من دارد یا خیر.

استفاده بهینه از کلمات کلیدی می تواند به رتبه ی سایت شما کمک شایانی کند.

 همیشه تکنیک هایی برای انتخاب یک عنوان کاربردی وجود دارد که ما سعی می کنیم در مقالات بعدی این تکنیک ها را نیز بیان کنیم. 

۴- از کلمات کلیدی در جملات خود استفاده کنید

برای دستیابی به نتایج بهتر، در عنوان اصلی، سر تیتر ها و قسمت های مختلف محتوای خود از کلمات کلیدی اصلی و مرتبط استفاده کنید، تا مخاطب بداند لینکی که باز میکند حاوی چه مطالبی است. اما استفاده ی بیش از اندازه از کلمات کلیدی در متن، نه تنها خواننده را از خواندن متن خسته می کند، بلکه ممکن است باعث جریمه شدن سایتتان از طرف گوگل شود. از کلمات کلیدی تان با دقت، محتاطانه، و به صورت پراکنده استفاده کنید، تا متن طبیعی تر جلوه کند و باعث زدگی مخاطبان از محتوا نشود.

در کنار استفاده ی کلمات کلیدی در متن، از بلاگ تگ ها برای دسترسی بهتر جستجوگران به سایتتان و مشخص کردن کلمات کلیدی درون محتوا استفاده کنید.

۵- در نظر گرفتن ساختار برای متن هایتان

ممکن است محتوایی تولید کنید بسیار با کیفیت و حاوی مطالب مفید، اما در کمال تعجب بازدید کننده ی زیادی را به خود جذب نکند. شاید از خودتان بپرسید دلیلش چیست؟ یکی از عواملی که خواننده را در همان ابتدای متن خسته می کند و منجر به نصفه نیمه رها کردن متن می شود، ساختار کلی متن است.

یکی از روش های تولید محتوای سئو این است که متن خود را به قسمت های کوچکتر و پاراگراف های کوتاه تقسیم کنید، و برای حداقل نیمی از پاراگراف های خود سر تیتر در نظر بگیرید تا خواننده را بیشتر به خود جذب کند. برای موتور های جستجو، فرمت هسته ی سایت ها از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از تگ های H1 و H2 از دیگر باید های تولید محتوای سئو می باشد، که به سازماندهی متن و در دسترس بود آن کمک می کند.

از شبکه های اجتماعی برای آگاهی رسانی درباره ی مطالبتان، بهره ببرید.

۶- بهره بری از قوه تخیل مخاطب

از دیگر نکات تولید محتوای سئو، استفاده از تصاویر مرتبط با موضوع است. حتما در مطالب خود از عکس های گیرا بهره ببرید، چون خواه ناخواه افراد به تصاویر جذب می شوند و آنها را در ذهنشان ثبت میکنند.

در کنار بقیه ی شبکه های اجتماعی، از پینترست غافل نشوید، زیرا یک عکس جذاب، می تواند مخاطبان زیادی را به سوی سایت شما سوق دهد. گاهی یک عکس که حاوی مطالبی نیز باشد می تواند تاثیر بیشتری از یک مقاله طولانی در ذهن خواننده داشته باشد.

۷- جذب مخاطب از طریق شبکه های اجتماعی

از دیگر ابزار هایی که می توانید از آن برای جذب مخاطب، و
اشتراک گذاری مطالب سایت تان استفاده کنید، شبکه های اجتماعی است. هر مطلب جدیدی
را که در سایتتان به اشتراک می گذارید، در شبکه های اجتماعی دیگر، لینک آن را قرار
دهید و شرحی شفاف و گیرا در رابطه با آن ارائه بدهید تا مخاطبان دیگر به سمت محتوای
شما کشیده شوند. برای تمامی مطلب هایی که تولید می کنید گزینه ی اشتراک گذاری را
نیز فعال کنید، چون “به اشتراک گذاشتن” پایه و اساس تمام شبکه های
اجتماعی است. برای کنترل کردن ظاهر لینک هایتان بعد از به اشتراک گذاری، می توانید
از Twitter Cards و
یا  Open Graph
فیس بوک استفاده کنید، به این صورت می توانید نرخ بازدید از لینک را افزایش دهید. 

۸- فعال سازی Google Authorship

این سرویس کمک می کند که اعتبار های تخصیص داده شده به هر
متن، به نویسنده ی اصلی آن مطلب برگردد. برای فعالسازی این سرویس تنها به یک اکانت
google+
احتیاج دارید. بعد از فعالسازی این سرویس، مطالبی که شما منتشر کرده اید سریعا بر
روی صفحه ی جستجو پدیدار می شوند، به همراه عکسی از شما. سیستم اعتبار نویسنده ی
گوگل باعث پیشرفت شما در زمینه ی نویسندگی، و بالا رفتن نرخ بازدید از سایت شما می
شود. 

سئو و بهینه سازی سایت با 10 روش مختلف

۹- بهبود سازی لینک هایتان

لینک سازی راه طولانی را از ابتدا تا اینجا طی کرده است، اما با این وجود همچنان یکی از فاکتور های مهم در تولید محتوای سئو شده به شمار می رود. لینک سازی برای مقاله هایتان، باعث میشود که حتی در صورت کپی، و یا استفاده کردن از مطالبتان، مخاطب به یک کلیک به سایت اصلی شما هدایت شود.

 به عنوان مثال من در این مقاله با ایجاد یک لینک شما را به مقاله ای با عنوان ( کاربرد سئو و تولید محتوا- محتوای سئو شده ) ارجاع می دهم و شما در صورت تمایل و برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به آن رجوع کنید. و یا اگر در سایت خود از ویدئو استفاده کردید، با اضافه کردن یک کد به ویدئو می توانید باز هم از مزایای لینک داشتن برخوردار شوید، زیرا با هر بار کلیک بر روی آن ویدئو، مخاطب به سایت شما ارجاع داده میشود.

۱۰- زیر نظر داشتن فعالیت های سایتتان در جهت تولید محتوای سئو شده

از طریق بررسی فعالیت هایی که در سایت شما اتفاق می افتد، به تولید محتوای سئو بپردازید که همچنان در صدر باقی بماند. تحلیلگر گوگل یکی از ابزار هایی است که به کمک آن می توانید تعداد بازدید های سایتتان، و زمان صرف شده در هر صفحه را به طور دقیق مشاهده کنید. از این طریق می توانید میزان رد کردن مطالبتان و زمانی که خواننده بر روی مطالب شما صرف می کند را بررسی کنید. 

اگر زمانی که مخاطبان بر روی مقاله های شما صرف می کنند پایین باشد، نشان گر این است که مطلب شما با مبحثی که جستجو کردند ارتباطی نداشته است، و یا مقاله تان برای آنها جذاب نبوده است، پس از خواندن آن صرف نظر کرده اند. به علاوه می توانید از میزان اشتراک گذاری محتوایتان و تعداد لایک ها اطلاع پیدا کنید. تنها با مشاهده ی این نرخ ها، می توانید مطالبی بنویسید که به مذاق مخاطب خوش بیاید، زیرا از سلیقه شان اطلاع دارید.

تولید محتوا و سئو هر دو ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند، و برای ارتقا بازدید سایت و کیفیت مطالبی که می نویسیم، باید هر دوی آنها را در نظر بگیریم، زیرا چشم پوشی از یکی، باعث از بین رفتن تاثیر دیگری می شود.

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید …

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

امروزه با محبوبیت عجیب و غریب اینستاگرام در میان مردم ما و فعالیت شبانه روزی پیج های کاری، بلاگر ها و مردم در اینستاگرام می توان گفت این شبکه اجتماعی منبع ثروتی برای ایرانیان است که فقط باید یاد بگیرند از آنها به خوبی استفاده کنند. از این رو خدمات تولید محتوا اینستاگرام امروزه بسیار دارای اهمیت...

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام این شبکه اجتماعی محبوب امروزه مانند یک جنگ شده! اگر شما ببرید به ثروت می رسید، اگر رقبا قوی تر باشند باید به ثروتی که از اینستا بدست می آورند تا حد ممکن غبطه بخورید ... آماده نبرد هستید! یه خبر خوب اینکه استارت آپ رز در بحث تولید محتوا در اینستاگرام همراه تان خواهد بود و...

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

واقعا الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند؟ این سوالی رایج در بین ادمین ها، بلاگر ها و هر کسی است که سعی دارد پیج اینستاگرامش را رشد دهد یا درگیر برندسازی شرکتش است. بنابراین، ما نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام در قبال پست‌های Feed، استوری ها، صفحه اکسپلور و ریلز اینستاگرام را در سال 2024 بررسی...