a

کاربرد سئو و تولید محتوا – محتوای سئو شده

سئو و تولید محتوا، با وجود وجوه اشتراک زیاد، تفاوت‌های قابل ملاحظه‌ای با هم دارند

نوامبر 18, 2021

مقدمه 

کاربرد سئو و تولید محتوا، امروزه بسیار فراگیر شده است و این روزها نام این واژه‌ها را در روندِ جذب مخاطب جهت خرید کالا و خدمات، بسیار می شنویم. از سوی دیگر، بسیار دیده‌ایم که برخی افراد، در بخش معرفیِ پروفایل‌های خود در شبکه‌های اجتماعی، عنوان شغلی خود را متخصص سئو یا سئو‌کار معرفی می‌کنند. همچنین، محتوای سئو شده و ترکیبِ تولید محتوا نیز در سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی، بسیار به چشم می‌خورد.

اما به واقع سئو چیست؟ سئوکار کیست؟ تولید محتوا مشتمل بر چه مواردی است؟ آیا اساسا مفهوم این دو یکسان است؟ اگر پاسخ منفی است؛ چرا معمولا سئو و تولید محتوا در کنار هم به کار برده می‌شوند؟ ارتباط این دو با هم چگونه است؟

به طور‌کلی،‌ از آنجا که دنیایِ تجارتِ‌ امروز، بر پایه رقابتی تنگاتنگ بنا شده است؛ معرفی محصولات، خدمات و نمایشِ توانایی‌های یک شرکت یا واحد تولیدی برای عرضه به بازار، تنها از طریقِ روش‌های متنوعِ تبلیغاتی و بازاریابی خلاقانه، امکان پذیر است.

از سوی دیگر، با ظهور و گسترشِ دنیای اینترنت و رسانه‌های مجازی، روش‌های تبلیغاتی گذشته، کاربرد خود را از دست داده‌اند. در دنیای مدرن امروز، مردم به دنبال کالا و خدمات مورد نظر خود از طریق جستجو در فضای بی‌نهایتِ اینترنت هستند و به همین دلیل صاحبانِ کالا، به منظور سوق دادنِ‌ مشتری به سوی خدمات خود، ناچار به استفاده از روش‌های نوینِ بازاریابی هستند.

امروزه کاربرد تولید محتوا و محتوای سئو شده، با فراوانی زیادی روبرو شده است

اما این روش‌ها کدامند و چگونه می‌توان یک مشتریِ در حال جستجو در فضای اینترنت را از میان هزاران محصولِ مشابه و  موجود در بازار، به سمت یک کالای خاص، جذب کرد؟ به طور ساده‌تر، چگونه یک شرکتِ سازنده محصولِ آرایشی می‌تواند خریدار آنلاینِ نشسته در پشتِ کامپیوتر را از آنِ خود کرده و باعث شود تا این مشتریِ مشتاق خرید و به دست به نقد، با وجود هزاران شرکتِ رقیب، کلیدِ پرداخت وجه را در سایت آن شرکت، کلیک کند؟ در این مسیر، چگونه می‌توان با بالا بردنِ اعتبارِ برند، افزایش بازدید از سایت را امکان پذیر کرده و با جذب مخاطبِ بیشتر، فروش بیشتری داشت؟

به دنبال پاسخ به این نیاز است که بستر جدیدی به نام بازاریابیِ آنلاین یا صنعتِ آنلاین مارکتینگ شکل گرفته و استفاده از خدماتی مانند طراحیِ یک محتوای سئو شده و یا تولید محتوا را به عنوان راه‌کارهایی عملی جهت جذب مخاطب بیشتر، در زیر مجموعه خود قرار داده است.

محتوای سئو شده چیست؟

محتوای سئو شده می‌تواند بازدید از یک سایت را تا چندین برابر افزایش داده و حتی بالاتر بردن اعتبار برند را محقق سازد. به عبارتی ساده‌تر، هدف اصلی در استفاده از امکاناتِ سئو‌سازی؛ ایجاد زنجیره‌ای از بهینه‌ سازی سایت با هدفِ ارجاع بیشتر از سوی مخاطبین، بهبودِ رتبه گوگلِ وب‌سایتِ و در نتیجه افزایش بازدید از سایت می‌باشد. در یک محتوایِ سئو شده، از همه ابزار و تکنیک‌های موجود، برای جذب مخاطبِ خاص استفاده می‌شود.

 عنوانِ‌ مخاطب خاص از این جهت در سئو مهم است که در حقیقت یک محتوای سئو شده، محتوایی محدودتر و متمرکزتر را پوشش داده و کاربرانی مشخص را هدف قرار می‌دهد. با ایجادِ محیطی جذاب، پُرکشش و سرگرم‌کننده در یک محتوای سئو شده؛ امکانِ به اشتراک‌گذاری بیشتری در بین مخاطبین فراهم می‌‌شود،‌ تعداد ارجاعات متناوب به لینکِ وبسایت افزایش می یابد و به طور اتوماتیک، با بالاتر رفتن رتبه سایت، موجباتِ افزایش بازدید از سایت فراهم می شود.

البته فاکتورهای زیاد دیگری نیز در این امر، دخیل هستند که یک سئو‌سازی تخصصی می تواند با بهره‌گیری از آنها، هر چه بیشتر به ارتقای رتبه سایت و در نتیجه جذب مخاطب، کمک کند.

با استفاده از یک محتوای سئو شده می‌توان علاوه بر بهینه سازی سایت، اعتبار برند را افزایش داد

محتوا چیست؟

تولید محتوا، اگر چه به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از یک محتوای سئو شده ‌است، اما در طراحی سایت به صورت مستقل نیز به عنوان روشی در جهت جذب مخاطب و افزایش بازدید سایت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. سایت‌های ارائه دهنده کالا و خدمات، با استفاده از تولید محتوا بر پایه کلمات کلیدی مناسب و استفاده صحیح از آنها، به جذب مخاطبین بیشتر می‌پردازند.

مجموعه مطالبی در مورد یک موضوع خاص، که بتوانند علاوه بر جذاب و سرگرم‌کننده بودن؛ جدید، کاربردی، آموزنده و مفید نیز باشند، یک تولید محتوای مطلوب، محسوب می‌شود. در این زمینه، افزایش جذب افراد از طریق ارائه اطلاعات مورد نیاز به آنها در مورد یک کالا یا خدماتی خاص، هدف اصلی به شمار می‌آید.

این امر، در قدم بعدی بستر لازم را برای ترغیب آنان به خرید فراهم خواهد آورد. در این میان، نباید از تفاوت سئو و تولید محتوا غافل شد. تولید محتوا در سئو، به عنوان جزئی از یک کل محسوب می شود که هدف آن جذب مخاطبانی خاص می‌باشد، اما تولید محتوا به صورت مستقل، هدف خود را انتخاب مخاطب از تمام طیف‌ها و به صورت عام تعریف می‌کند.

تفاوت سئو و تولید محتوا

تفاوت سئو و تولید محتوا، به علت وجوه اشتراک زیاد، همیشه گمراه‌کننده است. سئو و تولید محتوا همیشه در کنار هم به کار رفته و ارتباطی بسیار نزدیک با هم دارند. مواردی مانند بالا بردن اعتبارِ برند و افزایشِ بازدید از سایت، از اهداف اصلیِ هر دو محسوب می‌شوند. با این وجود تفاوت‌های محسوسی نیز در این زمینه وجود دارد؛ در سئو، تولید محتوا در کنار استفاده از ابزارهایی دیگر، برای مخاطب‌هایی خاص طراحی می شود. در این روند، تلاش برای دستیابی به اهداف ذکر شده با روش‌های تخصصی بیشتری همراه ‌‌است. بنابراین، در یک محتوای سئو شده، اگر چه عملا تولید محتوا نیز وجود دارد، اما در کل، جزئیات بیشتری لحاظ شده و به جز تولید محتوا، تخصص‌های دیگری نیز به کار گرفته می شوند.

در کنار سئو، تولید محتوا (به تنهایی)، ابزار عامیانه‌تری برای جذب مخاطب محسوب می شود. این به معنای آن نیست که تولید محتوا از فنون تخصصی لازم بی‌بهره است و یا امری کم‌ اهمیت تلقی می شود، بلکه از آنجا که تولید محتوا، جذبِ مخاطب را در دایره گسترده‌تری انجام می‌دهد، ناچار به بهره‌گیری از قواعد عامیانه‌تر و همه‌پسند‌تری است تا از میان تور گسترده شده در اقیانوسی از ماهیان متنوع، صید گسترده‌تری را به چنگ آورد.

  باید توجه داشت که در عمل، تفاوت کاربرد سئو و تولید محتوا را باید در هدفِ اصلی مالکِ سایت کالا و خدمات، جستجو کرد. تولید محتوا برای یک سایت، نسبت به سفارشِ یک محتوای سئو شده، هزینه اقتصادی کمتری دارد، چرا که اهداف کوتاه‌مدتی را در بازه‌های زمانی محدود دنبال می‌کند.

در صورتیکه استفاده از یک محتوای سئو شده، به علت دارا بودنِ تکنیک‌های سئو و تولید محتوا در کنار هم، اهداف متعددی چون؛ بهینه سازی سایت، بالا بردن اعتبار برند، افزایش رتبه سایت و جذب مخاطب بیشتر را در کنار هم دنبال کرده و تحقق این اهداف را جهتِ ماندگاری در مدت زمانی طولانی، دائما رصد کرده و به روز می‌کند.

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید …

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

امروزه با محبوبیت عجیب و غریب اینستاگرام در میان مردم ما و فعالیت شبانه روزی پیج های کاری، بلاگر ها و مردم در اینستاگرام می توان گفت این شبکه اجتماعی منبع ثروتی برای ایرانیان است که فقط باید یاد بگیرند از آنها به خوبی استفاده کنند. از این رو خدمات تولید محتوا اینستاگرام امروزه بسیار دارای اهمیت...

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام این شبکه اجتماعی محبوب امروزه مانند یک جنگ شده! اگر شما ببرید به ثروت می رسید، اگر رقبا قوی تر باشند باید به ثروتی که از اینستا بدست می آورند تا حد ممکن غبطه بخورید ... آماده نبرد هستید! یه خبر خوب اینکه استارت آپ رز در بحث تولید محتوا در اینستاگرام همراه تان خواهد بود و...

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

واقعا الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند؟ این سوالی رایج در بین ادمین ها، بلاگر ها و هر کسی است که سعی دارد پیج اینستاگرامش را رشد دهد یا درگیر برندسازی شرکتش است. بنابراین، ما نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام در قبال پست‌های Feed، استوری ها، صفحه اکسپلور و ریلز اینستاگرام را در سال 2024 بررسی...