a

تفاوت سئو و تولید محتوا

تولید محتوا، آماده‌سازیِ مجموعه‌ای از اطلاعاتِ کاربردی، مفید و جدید در مورد یک موضوع خاص است

نوامبر 17, 2021

مقدمه 

تفاوت سئو و تولید
محتوا، به اندازه‌ای غیرمحسوس است که شاید در نگاه اول قابل تشخیص نباشد. تولید
محتوا، هم به صورت مستقل و هم در قالب یک محتوای سئو شده، قابل استفاده می‌باشد.
اما سئو، بدون حضورِ تولید محتوا عملا بی‌بهره است. با این وجود سئو از برخی تکنیک‌هایی
تخصصی سود می‌برد که در تولید محتوا وجود ندارند.

تفاوت سئو و تولید محتوا، مانند ارتباطِ قطرات آب و دریاست. بدونِ قطرات آب، دریایی وجود نخواهد داشت؛ همانطور که بدون تولید محتوا، اساسا یک محتوایِ سئو شده نیز، قابلیت شکل‌گیری ندارد.

با این حال، قطرات آب، حتی بدون حضورِ دریا نیز کارکردِ خود را دارا بوده و قابلِ‌ اعتنا هستند. با این مثال ساده، می‌توان دریافت که سئو و تولید محتوا، اگر چه با هم متفاوتند اما به نوعی مکمل یکدیگر بوده و در راستای یک هدف به کار گرفته می‌شوند. در ادامه با بررسی کارکردهای سئو و تولید محتوا، تفاوت‌های آنها را  بررسی خواهیم کرد.

تولید محتوا

تولید محتوا، به کنار‌ هم قرار گرفتنِ مجوعه‌ای از داده‌ها و اطلاعات؛ در قالب متن، تصویر، صوت و حتی فیلم، به منظور افزایش آگاهی و دانشِ‌ مخاطب در مورد موضوعی خاص، گفته می‌شود. این اما تمام ماجرا نیست. امروزه صاحبان کالا و خدمات می‌کوشند تا با تولید محتوا و قرار دادنِ‌ اطلاعاتِ جامع و رایگان در اختیار افراد، به جذبِ مخاطب مورد نظر خود پرداخته و کالا یا خدمات خود را به فروش برسانند. بنابراین در روندِ هدفمندِ تولید محتوا، موارد زیر مورد توجه قرار می گیرد:

• تهیه مجموعه‌ای از اطلاعات آموزنده، مفید، جدید و سرگرم کننده با زبانی ساده و جذاب.

• بهره‌گیری از کلمات کلیدیِ‌ مرتبط با موضوعِ‌ اصلی محتوا در قالب مطالبی کوتاه.

• بالا بردن میزان تاثیرگذاریِ محتوا برای جذب مخاطب اولیه، به گونه‌ای که قابلیتِ به اشتراک‌گذاری موضوع، از  سوی او ادامه داشته و زنجیره‌ای از مخاطب‌سازی جدید را شکل دهد.

• به روز کردنِ اطلاعاتِ‌ محتوای تولید شده، در بازه‌های زمانی مشخص و ارائه اطلاعات جدید.

• معرفی و تبلیغ کالا یا خدمات مورد نظر، هم‌راستا با محتوای تولید شده و تبدیل مخاطب به مشتری.

هدف تولید محتوا و سئو، بالاتر بردن رتبه سایت و جذب مخاطب بیشتر است

سئو

این روزها نامِ واژه‌هایی مانند سئو، محتوای سئو شده، سئو‌کار و ترکیبات دیگری مانند این را زیاد می‌شنویم. اما به واقع، سئو چیست و به چه منظوری استفاده می‌شود؟

واژه سئو از ترکیب Search Engine Optimization گرفته شده است و به معنای “بهینه سازی موتور جستجو” است. در فرآیندی که بر اساسِ تکنیک‌های سئو انجام می‌گیرد؛ بازدید از یک سایت، افزایش پیدا کرده و بالا‌رفتنِ رتبه سایت در موتورهای جستجو، زنجیره‌ای از جذب مخاطبان بیشتر را شکل می‌دهد.

در این روند، به مرور می توان اعتبارِ‌ یک برند را افزایش داد و با اشتراک گذاری و ارجاعات لینک از سوی مخاطبان قبلی، بازدید‌کنندگانِ جدیدی برای سایت، پیدا کرد. در اینجا هم، انتهای کار به تبدیلِ‌ مخاطب‌‌های خاص به مشتریانی آماده خرید، می‌انجامد و عملا با استفاده از یک محتوای سئو شده، می‌توان دسترسی به چندین هدف مهم را در کنار هم امکان پذیر کرد.

 

اما تفاوت در اینجاست که سئو، مجموعه‌ای از روش‌های متنوع برای به روز نگه داشتن اطلاعات یک سایت و جذب مخاطبان بیشتر را در خود نهفته دارد. سئو، پدیده‌ای پویا و دائما در حال تغییر و تکامل است و اینگونه نیست که تنها از طریق بارگذاریِ‌ برخی اطلاعات خام در یک سایت، بتوان تحقق اهدافِ‌ سئو را به انتظار نشست.

تفاوت سئو و تولید محتوا در چیست؟

تولید محتوا را می‌توان زیرمجموعه‌ای از یک محتوای سئو شده، دانست. سئو، عملا یک تولیدِ محتوای تخصصی را در وجودِ خود به همراه دارد که از آن در کنار تکنیک‌های متعدد دیگر، برای بهینه سازی سایت، افزایش اعتبار برند، بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو و همچنین جذب مخاطب، استفاده می‌کند. سئو، بدون تولید محتوا معنایی نخواهد داشت چرا که رتبه‌بندی سایت‌ها بر اساسِ‌ محتوایی است که نظر مخاطبان را در آن سایت، به خود جلب کرده است.

این در حالی است که تولیدمحتوا نه تنها به عنوان زیرمجموعه‌ای از یک محتوای سئو شده، به شمار می‌رود؛ بلکهبه صورت مستقل نیز، کارایی خود را حفظ می‌کند.هدف از تولید محتوا، تهیه اطلاعاتیجذاب، با هدف کشاندنِ‌ مخاطب‌هایی بیشتر به یک سایتِ فروش کالا یاخدمات است.

فراموش نکنید که حتما هم لازم نیست که تولید محتوا در سایت‌های فروش انجام گیرد.بسیاری از سایت‌ها با بارگذاریِ‌ حجم انبوهی از تولید محتواهای مختلف و ارائهرایگان آن،‌ مخاطبان زیادی را تشویق به حضور در سایت خود می‌کنند و با بالا بردنِتعداد بازدید از سایت، شرکت‌های بازرگانی را برای درجِ‌ تبلیغات در سایت خود  و کسب درآمد از طریق آنها، جذب می‌کنند.

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید …

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

امروزه با محبوبیت عجیب و غریب اینستاگرام در میان مردم ما و فعالیت شبانه روزی پیج های کاری، بلاگر ها و مردم در اینستاگرام می توان گفت این شبکه اجتماعی منبع ثروتی برای ایرانیان است که فقط باید یاد بگیرند از آنها به خوبی استفاده کنند. از این رو خدمات تولید محتوا اینستاگرام امروزه بسیار دارای اهمیت...

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام این شبکه اجتماعی محبوب امروزه مانند یک جنگ شده! اگر شما ببرید به ثروت می رسید، اگر رقبا قوی تر باشند باید به ثروتی که از اینستا بدست می آورند تا حد ممکن غبطه بخورید ... آماده نبرد هستید! یه خبر خوب اینکه استارت آپ رز در بحث تولید محتوا در اینستاگرام همراه تان خواهد بود و...

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

واقعا الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند؟ این سوالی رایج در بین ادمین ها، بلاگر ها و هر کسی است که سعی دارد پیج اینستاگرامش را رشد دهد یا درگیر برندسازی شرکتش است. بنابراین، ما نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام در قبال پست‌های Feed، استوری ها، صفحه اکسپلور و ریلز اینستاگرام را در سال 2024 بررسی...