a

معرفی بهترین کتاب های کارآفرینی

تصویری از بهترین کتاب های کارآفرینی

دسامبر 18, 2021

در زیر لیستی از بهترین کتاب های کارآفرینی برای ساخت یک استارت آپ، شرکت یا ساخت برند به شما معرفی شده است. هر هر کدام از این کتاب ها به نحوی می توانند راهنمای راهتان باشند پس سعی کنید از مطالبشان استفاده کنید.

کتاب صفر تا یک

کتابی که تقریبا تمامی محافل کارآفرینی آن را به عنوان کتابی برتر در بین کتاب های کارآفرینی دنیا قبول دارند. بخشی از این کتاب:

بیل گیتس بعدی سیستم عاملی نخواهد ساخت. لری پیج یا سرگئی برین بعدی دیگر موتور جستجو نمی‌سازند. و مارک زاکربرگ بعدی یک شبکه اجتماعی ابداع نخواهد کرد. اگر از این افراد کپی می کنید، قرار نیست چیزی از آنها عایدتان شود یا چیزی یاد بگیرید!”

– پیتر تیل

 


Tweet

پیتر تیل نویسنده این کتاب بنیانگذار Paypal و Palantir Technologies و اولین کسی بود که در فیس بوک سرمایه گذاری کرد. نویسنده در مورد اهمیت منحصر به فرد بودن و عدم تمرکز بر کپی کردن خدمات یا محصولاتی که ارائه می دهید می گوید. خلاقیت چیزی است که همیشه در استارت آپ رز آن را به شما توصیه کرده ایم. اگر بتوانید چیزی را اختراع کنید یا خلق کنید که مردم هنوز آن را نمی شناسند، واقعاً می توانید به کسب و کار خود ارزش زیادی اضافه کنید. طبق نظر این کتاب، دنیای کسب و کار برای کارآفرینانی که ریسک پذیر و خلاق هستند عالی است.

کتاب های کارآفرینی؛ استارت آپ ناب

کتاب های کارآفرینی؛ استارت آپ ناب

کتاب استارت آپ ناب

سوگلی کتاب های کارآفرینی همین کتاب استارت آپ ناب اثر اریک رایس است که در همه سایت ها و شبکه های اجتماعی از آن به عنوان یکی از بهترین کتاب ها برای ساخت استارت آپ نام برده می شود.

امروزه ایده اصلی این کتاب یا همان استارت آپ ناب به یک متدولوژی مدرن، محبوب، حرفه ای و موفق کارآفرینی تبدیل شده است.

اریک ریس به این سوال می پردازد: چرا اکثر استارت آپ ها شکست می خورند و چه کاری می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که استارت آپ شما موفق خواهد شد؟ این کتاب همه چیز در مورد درک اصول موفقیت و شکست در کسب و کارهای جدید را به شما می آموزد.

اما این به معنای طرح کسب و کار قوی نیست! در عوض، این به معنای یادگیری اصول اساسی برای هدایت و سنجش موفقیت کسب و کار شما است. این نکات برای هر کسی که به هر نوعی در دنیای تجارت وارد شده است، واجب است.

اریک رایس معتقد است که استارت آپ ها با هر اندازه ای می توانند با استفاده از اصول این کتاب موفق شوند.

چه شرکت هایی که 2 کارمند دارند و چه شرکت هایی که 1000 نفر نیرو دارند.

کتاب های کارآفرینی؛ استراتژی اقیانوس آبی

کتاب های کارآفرینی؛ استراتژی اقیانوس آبی

کتاب
استراتژی اقیانوس آبی

این کتاب حاصل تجربه، کار و علم 20 ساله پروفسور چان کیم و پروفسور رنه مابورنیا است که در کمتر از یکسال پس از عرضه به 41 زبان ترجمه و میلیون ها نسخه از آن فروخته شد!

کتاب استراتژی اقیانوس آبی هر آنچه را که فکر می‌کردید در مورد رقابت در بازار اشباع شده امروزی، به چالش می‌کشد. بر اساس مطالعه 150 حرکت استراتژیک که بیش از صد سال، سی صنعت را در بر می گیرد، نویسندگان این کتاب استدلال می کنند که موفقیت پایدار از ایجاد “اقیانوس های آبی” حاصل می شود، اقیانوس های آبی یعنی فضاهایی در بازار که دست نخورده است و رقابتی آنجا نیست. در کل این کتاب توصیه می کند که بجای رقابت یا وارد شدن به اقیانوس های قرمز و تلف کردن وقتتان، نیاز ها یا محصولات و سرویس های جدید بسازید که بازار های مختص به خودشان را دارند و آن وقت است که به اقیانوس آبی وارد شده اید.

کتاب های کارآفرینی؛ سرسختی

کتاب های کارآفرینی؛ سرسختی

کتاب سرسختی

یکی دیگر از بهترین کتاب
های کارآفرینی کتاب سرسختی (قدرت اشتیاق و مصمم بودن) اثر آنجلا داکورث است.

در این کتاب می آموزید که
راه کارآفرینی یا موفقیت در زندگی بیشتر از آنکه به استعداد و نبوغ مربوط باشد به اشتیاق
و استقامت مربوط است.

جالب است بدانید که آنجلا
داکورث با صد ها نفر افراد مشهور و غیر مشهور مصاحبه کرده و زندگی آنها را ارزیابی
کرده است تا بتواند این کتاب را بنویسد. در راه پر پیچ و خم کارآفرینی شما به
سرسختی و کله شق بودن نیاز دارید و این کتاب هم اینجاست تا اهمیت و راه و روش این
کار را به شما بیاموزد.

کتاب های کارآفرینی؛ استارت آپ 7 روزه

کتاب های کارآفرینی؛ استارت آپ 7 روزه

کتاب استارت آپ هفت روزه

شاید این کتاب در بین کتاب های کارآفرینی اسم و رسم چندانی نداشته باشد، اما باور کنید یکی از بهترین، ساده ترین و پر مفهوم ترین کتاب های حوزه کارآفرینی است که به شما نشان می دهد کمال گرایی را کنار بگذارید و به سرعت (در عرض 7 روز) استارت اپ یا کسب و کار نوپای خود را راه اندازی کنید. بسیاری از ایده های این کتاب در دنیای پر رقابت و عجیب کسب و کار بسیار پرطرفدار و کارا هستند.

این کتاب اثری از دن نوریس نویسنده کتاب هایی همچون ماشین محتوا، خلاقیت یا تنفر، این جواب است، بازاریابی مرکب و چندین عنوان کتاب دیگر است.

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید …

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

امروزه با محبوبیت عجیب و غریب اینستاگرام در میان مردم ما و فعالیت شبانه روزی پیج های کاری، بلاگر ها و مردم در اینستاگرام می توان گفت این شبکه اجتماعی منبع ثروتی برای ایرانیان است که فقط باید یاد بگیرند از آنها به خوبی استفاده کنند. از این رو خدمات تولید محتوا اینستاگرام امروزه بسیار دارای اهمیت...

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام این شبکه اجتماعی محبوب امروزه مانند یک جنگ شده! اگر شما ببرید به ثروت می رسید، اگر رقبا قوی تر باشند باید به ثروتی که از اینستا بدست می آورند تا حد ممکن غبطه بخورید ... آماده نبرد هستید! یه خبر خوب اینکه استارت آپ رز در بحث تولید محتوا در اینستاگرام همراه تان خواهد بود و...

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

واقعا الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند؟ این سوالی رایج در بین ادمین ها، بلاگر ها و هر کسی است که سعی دارد پیج اینستاگرامش را رشد دهد یا درگیر برندسازی شرکتش است. بنابراین، ما نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام در قبال پست‌های Feed، استوری ها، صفحه اکسپلور و ریلز اینستاگرام را در سال 2024 بررسی...