a

پیدا کردن سرمایه گذار خارجی

پیدا کردن سرمایه گذار خارجی

نوامبر 24, 2021

مقدمه

برای یک کارآفرین همواره یکی از مسائل اساسی منابع مالی است. بسیاری از کارها به دلیل نبود سرمایه و سرمایه‌گذار یا زمین می‌خورد یا از ابتدا شروع نمی‌شود و در حد حرف و ایده باقی می‌ماند.

مشکلات نوسان روزانه قیمت‌ها مانع از تکیه کردن به سرمایه داخلی می‌شود. از طرف دیگر، ثبات ارزهای خارجی و تنوع و گستردگی بازار داخلی، در این سال‌ها بسیاری از کارآفرین‌های داخلی و سرمایه‌گذاران خارجی را به هم متصل کرده است. اولین قدم برای پیدا کردن سرمایه‌گذار خارجی ترجمه طرح کسب و کار است.

پیدا کردن سرمایه گذار خارجی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چرا به سرمایه گذار خارجی نیاز است؟

در یک کلام، بی‌ثباتی بازار داخلی اعم از قوانین دست و پا گیر، فساد اداری، قیمت‌های غیر قابل اعتماد و رو به افزایش و عوامل دیگر موانع فراوانی پیش پای سرمایه‌گذاران داخلی نهاده است (البته دیگر نمی شود گفت موانع باید گفت صخره های غیر قابل صعود).

از آنجایی که منابع مالی سرمایه‌گذار داخلی وابسته به بازار داخلی است، نوسان‌های تمام‌نشدنی بازار ایرانی دست آن‌ها را برای تداوم تأمین منابع مالی بسته است.

از سوی دیگر، بازار مصرف داخلی یکی از قوی‌ترین بازارهای منطقه به شمار می‌آید. جامعه ایرانی با جمعیت چند ده میلیونی خود و تراکم جمعیتی خاصش در مناطق کلان‌شهری، همیشه چشم سرمایه‌گذاران خارجی را به خود معطوف کرده است.

این نکته را هم اضافه کنید که تفاوت ارزش پول داخلی و ارزهای خارجی مانند دلار، یورو، درهم و غیره امکان سرمایه‌گذاری خارجی را بیشتر کرده و افراد فراوانی در خارج از ایران مشتاق به همکاری با کارآفرین‌های داخلی‌اند. آن‌ها می‌توانند با هزینه بسیار کمتری به نسبت کشور خودشان، درآمد بسیار بیشتری کسب کنند. نمی­توان این فرصت خاص را نادیده گرفت.

 

ارتباطات حرف اول را می زند

همواره نبود ارتباط به کاهش توان کاری می‌انجامد. امروزه ارتباطات اولین اقدام آغاز به هر کاری است. ممکن است بسیاری از ما ایده‌های بزرگی در سر داشته باشیم و حتی برایش نقشه‌های بزرگی کشیده باشیم، ولی تا آن را به کسی نرسانیم که توان اجرای آن را داشته باشد، بالقوه باقی می‌ماند.

طرحی که شما برای ساخت شرکت خود می‌ریزید نیازمند یافتن سرمایه‌گذار است. یکی از اساسی­ ترین کارهای برندهای برتر تلاش برای ارتباط با بازارهای مختلف است. این بازارها همواره به یک زبان نیستند. اینجاست که شما نیازمند ترجمه طرح کسب و کار خود هستید. درباره سرمایه‌گذار خارجی بدون ترجمه طرح کسب و کار راه به جایی نخواهید برد.

استارتاپ رز این ارتباط را برای شما از طریق ترجمه طرح کسب و کار یا تولید محتوا انگلیسی فراهم می‌آورد.

ارتباطات حرف اول را میزند

 

 

ترجمه طرح کسب و کار

ترجمه طرح کسب و کار به چه معناست؟ ترجمه طرح کسب و کار به شما این امکان را می‌دهد که ارتباط خود را با سرمایه‌گذار خارجی برقرار و حفظ کنید. شما با ترجمه طرح کسب و کار خودتان قادر می‌شوید محصول و خدمات خود را به خارج از مرزها معرفی کنید. ترجمه طرح کسب و کار علاوه بر تسلط بر زبان مقصد، آشنایی با فرهنگ و بازار آنجا را نیز می‌طلبد.

برای مثال، زمانی که شورلت نُوا در ایالات متحده تولید شد، سازندگانش اقدام به صادرات این محصول کردند. قدرت و جذابیت این محصول آمریکایی بسیاری از بازارهای جهانی را مشتاق این خودروی جدید خارجی کرد. در این میان اتفاق عجیبی در اسپانیا و آمریکای لاتین افتاد. اسپانیا که تا پیش از این به خاطر نزدیکی فرهنگی با آمریکا به­ویژه آمریکای لاتین و مرکزی از محصولات ینگه­ دنیایی استقبال می­کرد، این خودرو را آن­قدری تحویل نگرفت. این مسئله سازندگان این خودرو را بر آن داشت در پی علت آن بگردند.

آن­ها پس از یک بررسی میدانی به این نتیجه رسیدند که واژه نوا در زبان اسپانیولی با معنای راه نرفتن و به درد نخوردن درآمیخته است و ذهنیت مردم نسبت به این واژه کار فروش این محصول را با مشکل مواجه کرده است. دیگر کار از کار گذشته بود. همین اشتباه درس عبرتی برای دیگر خودروسازان شد. وقتی هیوندا نام بیابان­های آمریکایی مانند سانتافه را بر خودروی خود نهاد و خودروسازان چینی عوض نام بینگ­بینگ و کیوکیو از لیفان و چری استفاده کردند، معلوم بود درس خود را خوب یاد گرفته­اند و نسبت به حساسیت ترجمه آگاه شده­اند.

این داستانی است که در کلاس­های بازاریابی به­کرات نقل شده، ولی واقعیت این است که شورلت نوا در آمریکای لاتین و کشورهای اسپانیولی­زبان بیش از پیش­بینی­ها فروخت! اتفاقاً نام نوا برگرفته از یک افسانه اسپانیایی است. هرچند در ظاهر به نظر می­رسد معنای راه نمی­رود بدهد، در واقع می­گوید مثل برق می­رود! آن­ها با این تولید گوی سبقت را از فورد ربودند و بازار آمریکای لاتین را با خودرویی که برابر فشار هوا بسیار مقاوم است از آن خود کردند.

یک ترجمه خوب کار شورلت نوا را راحت کرد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یک ترجمه خوب کار شورلت نوا را راحت کرد

اگر ترجمه طرح کسب و کار شما دقیق و قدرتمند باشد، قدم بزرگی برای پیدا کردن سرمایه‌گذار خارجی برداشته‌اید. یکی از کارهای ما در ساخت برند، ترجمه طرح کسب و کار شما با کمترین هزینه و زمان است تا از این طریق بتوانید به‌سرعت ارتباط خود را با سرمایه‌گذار خارجی برقرار کنید.

کلام آخر

شاید بگویید بدون سرمایه‌گذار خارجی هم می‌شود به کارآفرینی پرداخت. باید از فعالان بازار داخلی بپرسید که با چه مشقتی در حال حساب و کتابند تا به ورشکستگی دچار نشوند. اگر می‌خواهید به برند معتبر و پرمخاطبی بدل شوید، ترس از ارتباط را کنار بگذارید و با ترجمه طرح کسب و کار خود سرمایه‌گذاران فراوان خارجی مرتبط با کار خود را را پیدا کنید. مطمئن باشید با توجه به جذابیت‌های متعدد بازار ایرانی، آن‌ها اشتیاق بیشتری از شما برای فعالیت‌های مالی در کشور دارند.

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید …

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

امروزه با محبوبیت عجیب و غریب اینستاگرام در میان مردم ما و فعالیت شبانه روزی پیج های کاری، بلاگر ها و مردم در اینستاگرام می توان گفت این شبکه اجتماعی منبع ثروتی برای ایرانیان است که فقط باید یاد بگیرند از آنها به خوبی استفاده کنند. از این رو خدمات تولید محتوا اینستاگرام امروزه بسیار دارای اهمیت...

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام این شبکه اجتماعی محبوب امروزه مانند یک جنگ شده! اگر شما ببرید به ثروت می رسید، اگر رقبا قوی تر باشند باید به ثروتی که از اینستا بدست می آورند تا حد ممکن غبطه بخورید ... آماده نبرد هستید! یه خبر خوب اینکه استارت آپ رز در بحث تولید محتوا در اینستاگرام همراه تان خواهد بود و...

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

واقعا الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند؟ این سوالی رایج در بین ادمین ها، بلاگر ها و هر کسی است که سعی دارد پیج اینستاگرامش را رشد دهد یا درگیر برندسازی شرکتش است. بنابراین، ما نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام در قبال پست‌های Feed، استوری ها، صفحه اکسپلور و ریلز اینستاگرام را در سال 2024 بررسی...