a

چرا به تولید محتوا نیازدارید؟

چرا به تولید محتوا نیاز دارید؟

نوامبر 24, 2021

مقدمه

شایداسمش عوض شده باشد، ولی رسمش همان است. انسان‌ها همیشه برای ارتباط با هم نیازمند پیام بوده‌اند. پیام است که گیرنده را به فرستنده وصل می‌کند.

اگر فضانوردان را دیده باشید، آن‌ها خیلی بهتر این موضوع را درک کرده‌اند. در فضای بیرون از زمین، جایی که به‌ اصطلاح خلأ است، راهی برای رسیدن صدا وجود ندارد. حتی اگر بزرگ‌ترین انفجارها رخ بدهد، هیچ صدایی به شما نمی‌رسد.

 این است که پیام برای ما مثل هوا ضروری است اگر پیام نباشد، صدای شما به هیچ مخاطبی نخواهد رسید ممکن است هزاران کار دقیق و کامل و درجه یک انجام بدهید، ولی تا نتوانید آن را به دیگران معرفی کنید، عملاً کارتان فایده بیرونی نداشته تولید محتوای رایگان یکی از کارهای ماست.

چرا به تولید محتوا نیاز دارید؟

 

 

 

 

اهمیت دقت در تولید محتوا

با نگاهی به صفحات دنیای مجازی، اولین چیزی که هر مخاطبی را جذب خودش می‌کند محتواست. یعنی چی؟ فرض کنید شما صفحه‌ای در اینترنت ایجاد کرده‌اید، ولی اصلاً مطلبی در آن ندارید. به نظر خودتان چه کسی به سراغ آن می‌آید؟ هیچ‌کس.

از آن بامزه‌تر این است که مطالب و محتوای ارائه‌شده شما پاسخ‌گوی نیاز مخاطب نباشد. با وجود هزاران سایت و صفحه هم‌تراز با شما، قطعاً مخاطب عاشق چشم و ابروی شما نیست که سراغ دیگران نرود این همان لبه تیغی است که هر محتوایی با آن دست به گریبان است مُراجع در یک نگاه کلی، شاید در عرض چند لحظه تصمیم می‌گیرد این محتوا به دردش می‌خورد یا نه کوچک‌ترین بی‌دقتی ممکن است او را برگرداند و در همین لحظه است که میزان بازگشت از سایت شما اندک‌اندک شما را به قعر موتورهای جستجوگر خواهد فرستاد.

حال نگران تولید محتوا نباشید. ما اینجا با تولید محتوای رایگان کار شما را آسان کرده­ایم.

تولید محتوا را متوقف نکنید

پس اولاً دیدیم بالا برویم پایین بیاییم نیازمند محتواییم. این نیاز یک نیاز همیشگی است تلویزیون را در نظر بگیرید. چه شد که شبکه‌های چند ساعتی تبدیل به کانال‌های بیست و چهار ساعته شدند؟ چون مخاطب با دیدن توقف این شبکه، سراغ شبکه‌های دیگر خواهد رفت و شاید دیگر سری هم به شما نزند.

اصل تداوم تولید محتوا در دنیای رسانه‌زده امروز انکارشدنی نیست اگر یک روز فلان کارخانه نوشابه‌سازی کارش را متوقف کند، مردم معطل آن کارخانه می‌مانند؟ هرگز. چندین برند دیگر مثل گرگ‌های گرسنه زمستان مترصد چنین فرصتی هستند تا سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص بدهند تولید محتوای رایگان ما به شما این امکان را می­دهد تا همواره در بازار حاضر باشید.

تولید محتوا

هزینه کنید

مطلب بعدی این است که انسان ذاتاً تنوع‌طلب است اگر نتوانیم نیاز به تنوع را در او اقناع کنیم، دیگران گوی سبقت را از ما خواهند ربود محتوا نمی‌تواند دست چندم و سرقت‌شده از این‌ور و آن‌ور باشد مخاطب آن‌قدر هوشمند است که با یک برانداز دستش می‌آید محتوای شما یحتمل چند باری جویده شده و از گوشه و کنار چسب و قیچی شده واقعیت این است که درست است تولید محتوای بکر و ناب کار آسانی نیست، اما ارزشش را دارد برای آن وقت و هزینه بیشتری بگذاریم.

این کار به‌زودی نتیجه خود را نشان خواهد داد و شما را از دیگران متمایز خواهد کرد. تولید محتوای رایگان بخشی از هزینه­های شما را کم خواهد کرد.

هزینه کنید

صبر کنید

پیش‌تر از همه این‌ها، شما باید حرفی برای گفتن داشته باشید. شاید این حرف برای خیلی‌ها بدیهی باشد، ولی آن‌هایی که چندین و چند پیراهن در کارهای خلاقانه و برندینگ پاره کرده‌اند این حرف را با مغز استخوان خود لمس کرده‌اند نمی‌شود بی‌گدار به آب زد.

اگر کارتان هنوز به جایی نرسیده که بتوانید با اتکا به آن مشتری را قانع کنید، بهتر است شکیبا باشید میوه کال را نباید از درخت چید زحمات باغبان حیف می‌شود اشکالی ندارد درست است خاک خوردن و خواب ماندن کار هزینه‌زا و فرسایشی است، عوضش هنگامی که میوه‌های آبدار و با طراوت شما به بازار برسد، دل بازار را آب خواهد انداخت با تولید محتوای رایگان ما زمان زیادی را از دست نخواهید داد.برای ساخت شرکت و برند خود باید صبر پیشه کنید.

صبور باشید

وسواسی نباشید

اما فراموش نکنید میان شکیبایی و وسواس، سمت دومی نروید وسواس زیاد و نگرانی از شکست خوردن کار، بهترین پروژه‌ها را هم به زمین خواهد زد با کمترین چیزی که می‌توانید شروع کنید و آهسته‌آهسته با دیدن بازخوردها محتوایتان را متناسب با آن تغییر بدهید.

هیچ چیزی وحی منزل نیست مهم استمرار در تولید محتوا و انعطاف‌پذیری در ساخت محتواست تولید محتوای رایگان چیزی است که شما دنبال آنید؟ ما آن را برای شما فراهم کرده­ایم از گذشته نباید ترسید به‌سرعت باید از آن درس گرفت حالا که دست‌تان آمده محتوای شما آن‌قدری هست که قابلیت ارائه داشته باشد، معطلش نکنید کار شما دیر یا زود جای خودش را در بازار باز خواهد کرد.

وسواس ممنوع!

هر محتوایی را در هر جایی نباید ارائه کرد

اگر یک تعمیرکار رادیو در صنف تلویزیون‌فروشان مغازه‌ای بگیرد، احتمال توفیقش پایین است تا به حال دقت کرده‌اید چرا بساط باقالی‌فروش‌ها و لبوفروش‌ها در زمستان پهن می‌شود؟ بله، در سرما می‌چسبد.

یک محتواساز خوب اول باید مخاطبش را بشناسد این شناخت از دو حالت خارج نیست یکی اینکه می‌گردد ببیند اکنون اقتضای بازار و نیاز مخاطبش چیست و بر اساس آن محتوا و محصولش را راهی دنیای بیرون می‌کند این یک کار ساده و همیشگی است که به ذهن هر کسی می‌رسد.

شناخت نیاز مخاطب

نیاز بسازید

حالت دوم نیازسازی است شما دارید از خیابان رد می‌شوید آن‌چنان هم گرسنه نیستید بوی ساندویچ می‌خورد به مشامتان هوس می‌کنید دلی از عزا درآورید این نیاز کاذب درون شما نهفته بوده از آنجا که شما قادر به اداره نیازهای درون‌تان نبودید، مغازه‌دار ماهی خودش را از ناتوانی شما گرفته.

اگر کسی بتواند با محتوای جذاب و دقیق خود ضعف‌های مخاطب را هدف بگیرد، محتوایی خلاقانه و هدفمند تولید کرده شنیده‌اید می‌گویند طرف شکمش سیر شده، ولی چشمش سیر نشده؟ دنیای امروز پر است از آدم‌هایی که چشم‌شان سیر نمی‌شود محتوایی که بتواند این چشم‌ها را به خود خیره کند گل را زده است حالا اگر همین تولید محتوا رایگان باشد، دغدغۀ کمتری برای آن دارید.

کشف نیازهای مخاطب

 

 

 

 

ماهیت این محتوا چیست؟

وقتی ما از محتوا صحبت می‌کنیم، از یک موضوع انتزاعی و ذهنی سخن نمی‌گوییم محتوا می‌تواند مانند این کلمات باشد که با قالبی هدف‌دار در پی برآورده کردن نیاز مخاطب باشد گاهی این محتوا در یک طراحی گرافیکی خود را ارائه می‌دهد.

مخاطب در یک لحظه با مشاهده آن داستان آن را درمی‌یابد یک کلیپ یا فیلم هم همین کار را می‌تواند انجام بدهد ترکیبی از همه این‌ها هم می‌تواند محتوای شما باشد تمام این محتواها را به صورت تولید محتوای رایگان می­توانید به دست آورید.

انواع محتوا

قصه بگویید

تمام این‌ها منوط به یک چیز است؛ اینکه شما داستان بگویید بدون داستان محتوای شما جذابیتی ندارد چیزی اندازه قصه آدم‌ها را جذب خود نمی‌کند عکاس‌ها همیشه در عکس‌های مستند خود مثلث می‌سازند سه ضلع این مثلث راویِ قصه‌ای است که مقصود عکاس است پرفروش‌ترین کتاب‌های دنیا از جنس داستانند پربیننده‌ترین تولیدات تصویری ماهیتی داستانی دارند آن‌قدر قصه مهم است که اخبارهای پرمخاطب شکل و شمایلی قصه‌گو دارند.

دیگر آن‌قدری مهم نیست این قصه چقدر راست یا دروغ باشد، مهم قالب داستانی ماجراست حتی با دقت در موسیقی‌های برتر جهانی، ذات ماجرانوازی آن بر شما آشکار می‌شود کسی از اول حوصله امر و نهی‌های شما را ندارد شما با قصه‌گویی حس صمیمیت را در بیننده بیدار می‌کنید همراهی او برای شما بزرگ‌ترین امتیاز است اگر دنبال تولید محتوایید، اول یک قصه‌گوی خوب پیدا کنید قصه گوهای ما با تولید محتوای رایگان می­توانند کسب و کار شما را معرفی کنند.

داستانگویی در کسب و کار

کلام پایانی

دنیای امروز دنیای ارتباطات و بازاریابی است از طرف دیگر تنگی وقت و تعدد تخصص­ها موجب شده دوره آدم­های آچار فرانسه به پایان برسد اگر طالب نتیجه مطلوب در کسب و کارید و در پی تولید محتوای رایگان هستید، حتماً از همکاری با استارتاپ رز راضی خواهید بود.

رز به شما این امکان را می­دهد تا با صرف کمترین هزینه و زمان، از صفر تا صد شرکت خود را بسازید: از خلق ایده تا آموزش تأمین سرمایه.


ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید …

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

امروزه با محبوبیت عجیب و غریب اینستاگرام در میان مردم ما و فعالیت شبانه روزی پیج های کاری، بلاگر ها و مردم در اینستاگرام می توان گفت این شبکه اجتماعی منبع ثروتی برای ایرانیان است که فقط باید یاد بگیرند از آنها به خوبی استفاده کنند. از این رو خدمات تولید محتوا اینستاگرام امروزه بسیار دارای اهمیت...

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام این شبکه اجتماعی محبوب امروزه مانند یک جنگ شده! اگر شما ببرید به ثروت می رسید، اگر رقبا قوی تر باشند باید به ثروتی که از اینستا بدست می آورند تا حد ممکن غبطه بخورید ... آماده نبرد هستید! یه خبر خوب اینکه استارت آپ رز در بحث تولید محتوا در اینستاگرام همراه تان خواهد بود و...

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

واقعا الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند؟ این سوالی رایج در بین ادمین ها، بلاگر ها و هر کسی است که سعی دارد پیج اینستاگرامش را رشد دهد یا درگیر برندسازی شرکتش است. بنابراین، ما نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام در قبال پست‌های Feed، استوری ها، صفحه اکسپلور و ریلز اینستاگرام را در سال 2024 بررسی...