a

بازاریابی محتوا با کمک علم داده

بازاریابی محتوا با علم داده

آگوست 6, 2021

علم داده امروزه به کمک صنایع مختلفی آمده است

انگیزه و چرایی علم داده

با علم داده شما می توانید بسته به کاری که انجام می دهید اطلاعات را استخراج کنید و به سادگی خواهید فهمید انتظار مخاطبان شما از حوزه کاری و کسب و کار شما چیست و یا حتی با استفاده از داده ها قبل از شروع در حوزه کاری خود می توانید بازار را بسنجید و با قدرت وارد حوزه فعالیت خود شوید. استفاده از داده ها نیازمند علم تجزیه و تحلیل و آمار توصیفی و همچنین ترجمه آن است. استفاده از این داده ها در بازاریابی محتوا باعث ایجاد اثربخشی بر مخاطب می شود.

انسان ها با علایق خاصی درموتورهای جستجو به تحقیق و جستجو می پردازند و شرکت ها با کمک علم داده و دانش استفاده از آن مشتریان بیشتری با رضایت قابل توجهی خواهند داشت.

شما می توانید بازاریابی محتوا با علم داده را به کار بگیرید و هنگام تولید محتوا از این مولفه برای موفقیت صد درصدی خودتان استفاده کنید.

این همه از علم داده صحبت کردیم اما آیا می دانید علم داده چیست؟ و چگونه می توان در تولید محتوا از آن استفاده کرد؟ اگر جوابتان منفی است پس با ما همراه شوید تا در مورد این حوزه جذاب که یکی از جذابترین حوزه ها در دنیای گسترده وب در سال 2021 شده است بیشتر بدانیم. امروزه بازاریابی با هوش مصنوعی مسئله ای نیست که بتوان از آن به راحتی گذشت!!

علم داده

حوزه علم داده به سرعت در حال رشد است و با انقلابی که در بسیاری از صنایع به پا کرده است به سختی می توان یک تعریف رسمی و غیرقابل انعطاف ارائه کرد اما به طور کلی علم داده به استخراج اطلاعات خالص از داده های خام برای تدوین بینش های کاربردی اختصاص دارد. به زبان بسیار ساده علم داده دانشی میان رشته ای است (ترکیبی از چندین دانش) که به استخراج دانش از اطلاعات و داده های می پردازد.

 مزیت هایی که علم داده در تجارت و کسب و کارها، در تحقیقات و زندگی روزمره ما دارند را نمی توان نادیده گرفت. به عنوان مثال اگر بخواهید نزدیکترین کافی شاپ را پیدا کنید با سرچ در گوگل به راحتی امکان پذیر است و یا دسترسی شما به شبکه های اجتماعی نیز از طریق علم داده است که امکان پذیر شده است. هر برنامه ای که استفاده می کنید را این حوزه پشتیبانی می کند. این علم با وارد کردن بینش های پیشرفت در جهت رفاه و آسودگی ما به کار گرفته می شود.

بازاریابی محتوا با علم داده

نحوه کار علم داده

علم داده بسیاری از رشته ها در زمینه های تخصصی را برای ایجاد نگاهی جامع، کامل و تصفیه شده به داده های خام را به کار می گیرد. دانشمندان داده باید در همه زمینه ها و رشته ها از جمله ریاضی، مهندسی داده، آمار، محاسبات پیشرفته و تجسم مهارت داشته باشند تا بتوانند به طور موثر حجم زیادی از  اطلاعات غیر پیوسته و یا به زبانی ساده تر اطلاعات درهم و برهم را غربال کرده و تنها حیاتی ترین اطلاعات و داده ها را که به پیشبرد نوآوری و کارآیی کمک می کند، به اشتراک بگذارند. متخصصین استفاده از داده نیز برای ایجاد مدل و پیش بینی با استفاده از الگوریتم ها و تکنیک های دیگر به هوش مصنوعی متکی هستند. یکی از کاربردهای موثر بازاریابی محتوا با علم داده است.

علم داده شامل 5 مرحله است که باید این مراحل را برای دستیابی و استفاده از داده به صورت مفید پی بگیریم.

  • ثبت اطلاعات، ورود داده ها، دریافت سیگنال و استخراج داده ها کا با برنامه های خاصی صورت می گیرد.
  • حفظ و ذخیره داده ها، پاکسازی داده ها، داده گذاری، پردازش داده ها و معماری داده ها که در وهله دوم صورت می گیرد و بسیار مهم است.
  • مرحله سوم شامل داده کاوی، طبقه بندی، مدل سازی داده ها و خلاصه سازی داده ها است.
  • گزارش داده ها، تجسم داده ها، هوش تجاری و تصمیم گیری زمان ارائه خدمات به مشتریان را تسریع می کند.
  • و اما مرحله آخر تجزیه و تحلیل اکتشافی یا تاییدی، تجزیه و تحلیل پیش بینی، رگرسیون، استخراج متن، تجزیه و تحلیل کیفی است.

و در آخر، این پروسه پنج مرحله ای از علم داده را برای نوآوری در بخش های خصوصی، ایجاد محصولات جدید و کارآمدتر کردن جهان پیرامون خود استفاده می کنیم. اما اگر بخواهیم استفاده از علم داده را دقیق تر و ملموس تر برای شما جلوه دهیم به مثال هایی همچون استفاده این علم برای تولید محصولی همچون ماشین های خودران، در بخش های برنامه های سرگرمی، مالی و … اشاره می کنیم. همچنین ترکیب و استفاده بازاریابی محتوا با علم داده مزیت های زیادی دارد.

با استفاده از علم داده و هوش مصنوعی از هدر رفت میلیون ها تومان در بازاریابی محتوا جلوگیری کنیم

سایت های بازاریابی محتوا با علم داده

رقابت در دنیای استارتاپ ها همیشه باعث ورود ایده های خلاقانه برای پیشرفت کسب و کارها می شود و با این اوصاف راحتی مشتری و کیفیت خدمات افزایش می یابد و این در نتیجه تلاش برای به انحصار در آوردن بازار هدف توسط آن ها است. علم داده با گستردگی فراوانی که دارد افراد زیادی را جذب می کند. امروزه اگر کسی بتواند بازاریابی محتوا با علم داده را در اختیار کسب و کارها و شرکت های خواهان این علم بگذارد هم جایگاه خود را تثبیت می کند و هم باعث پیشرفت چشمگیر این شرکت ها می شود. پس اگر می خواهید هزینه ای که برای بازاریابی محتوا انجام می دهید به بار بنشیند و بازگشت سرمایه را نیز داشته باشید هیچوقت قدرت بازاریابی محتوا با علم داده را فراموش نکنید.

استارت آپ دیجیتال مارکتینگ رز یکی از استارتاپ هایی است که با تلفیق داده و بازاریابی محتوا برای اولین بار در ایران به شما در شناسایی مخاطبانتان، تولید محتوای در خور و مناسب جامعه هدف و ساخت صفر تا صد شرکت کمک حالتان خواهد بود. فراموش نکنید محتوا اگر خلاقانه باشد احتمالا در موفقیت شما نقش دارد اما اگر با چاشنی علم داده باشد قطعا موفقیت شما را تضمین می کند. رز مارکتینگ برای اولین بار در ایران سرمایه گذاری زیادی در زمینه بازاریابی با هوش مصنوعی کرده است با نگارش محتوا بر پایه داده های واقعی قطعا می توانید بازاریابی محتوا یا تولید محتوایی هدفمند تر داشته باشید.

 نتیجه اینکه ما میتوانیم با استفاده از علم داده و هوش مصنوعی از هدر رفت میلیون ها تومان در بازاریابی محتوا (تولید محتوای متنی، محتوای سئو یا محتوای ویدئویی و ..) جلوگیری کنیم. تشکر از هوش مصنوعی

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید …

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

امروزه با محبوبیت عجیب و غریب اینستاگرام در میان مردم ما و فعالیت شبانه روزی پیج های کاری، بلاگر ها و مردم در اینستاگرام می توان گفت این شبکه اجتماعی منبع ثروتی برای ایرانیان است که فقط باید یاد بگیرند از آنها به خوبی استفاده کنند. از این رو خدمات تولید محتوا اینستاگرام امروزه بسیار دارای اهمیت...

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام این شبکه اجتماعی محبوب امروزه مانند یک جنگ شده! اگر شما ببرید به ثروت می رسید، اگر رقبا قوی تر باشند باید به ثروتی که از اینستا بدست می آورند تا حد ممکن غبطه بخورید ... آماده نبرد هستید! یه خبر خوب اینکه استارت آپ رز در بحث تولید محتوا در اینستاگرام همراه تان خواهد بود و...

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

واقعا الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند؟ این سوالی رایج در بین ادمین ها، بلاگر ها و هر کسی است که سعی دارد پیج اینستاگرامش را رشد دهد یا درگیر برندسازی شرکتش است. بنابراین، ما نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام در قبال پست‌های Feed، استوری ها، صفحه اکسپلور و ریلز اینستاگرام را در سال 2024 بررسی...