a

16 دلیل اهمیت بازاریابی محتوا

مزایای بازاریابی محتوا

آگوست 7, 2021

مقدمه

بازاریابی محتوا از یک مفهوم جذاب و جدید بازاریابی به یک غول اساسی در بازاریابی برای هر تجارتی در هر صنعتی تبدیل شده است. اگر از خود بپرسید آیا بازاریابی محتوا برای کسب و کار من اهمیت دارد؟ جواب قطعا بله است.

اهمیت بازاریابی محتوا در دیجیتال مارکتینگ به قابلیت افزایش میزان حجم ترافیک باکیفیت سایت شما مربوط می شود. محتوا در ایجاد آگاهی و جذب لیدهای (مشتری های بالقوه) با کیفیت که رشد فروش سالم را حفظ می کند، فوق العاده مهم است. محتوای استراتژیکی که به درستی اجرا شده، قدرت جذب مخاطبان شما به وب سایت کسب و کارتان را دارد، مکانی که در نهایت آنها به دنبال کننده و مکانی برای فروش تبدیل می شود.

موثرترین راه برای هدایت ترافیک به وب سایت خود، از طریق محتوایی است که برای وبلاگ خود، سئو و بازاریابی در شبکه های اجتماعی خود توسعه می دهید. در حالی که عناصر مهم زیادی در زیر مجموعه این دسته بندی وجود دارند، اما کیفیت محتوای شما دلیل اصلی آن است.

هرچه کیفیت محتوا بالاتر باشد، برای مخاطب شما ارزش بیشتری دارد و احتمال اینکه آنها با تجارت شما درگیر شوند نیز بیشتر است. هرچه بیشتر آنها با تجارت شما درگیر شوند و وقت خود را در وب سایت شما بگذرانند، احتمال اعتماد به نام تجاری شما و تبدیل شدن به یک مشتری احتمالی یا بالقوه و مشتری بیشتر است. این موضوع شما را با بازدهی کل سرمایه گذاری در بازاریابی محتوا روبرو می کند.

 با یک بازگشت طوفانی در حوزه بازدهی بازاریابی محتوا با شما همراه می شویم.

بازاریابی محتوا و اهمیت ان ها

بیایید به طور مفصل به این موضوع بپردازیم و با یک تعریف دقیق تر نگاهی بیندازیم.

بازاریابی محتوا چیست؟

اینجوری فکر کن:

بازاریابی سنتی، از جمله تبلیغات، در مورد این است که به جهان بگویید که در انجام حرفه خود عالی هستید. بازاریابی محتوا در مورد این است که به جهان نشان دهید که در انجام حرفه خود عالی هستید. ما به عنوان یک آژانس بازاریابی دیجیتال، به روش ایجاد محتوای عالی برای استفاده در فعالیت های بازاریابی آنلاین در قالب بازاریابی محتوا اشاره می کنیم. ابزار قدرتمند شما توانایی ایجاد محتوای عالی در وب سایتتان است.

چرا اجاره کنید وقتی می توانید مالک پلتفرم خود باشید؟

پلتفرم های رسانه ای با استفاده از این مدل که به شما امکان می دهند پلتفرم های آنها را برای اشتراک پیام خود اجاره کنید، ثروتمند شدند. سرمایه گذاریی که شما در ایجاد ترافیک برای وب سایت خود انجام می دهید به خود شما تعلق دارد. در نتیجه وبسایت شما یک دارایی دیجیتالی است که شما مالک آن هستید.

پس اینگونه به آن فکر کنید: که وقتی در بازاریابی دیجیتال سرمایه گذاری می کنید ارزش کسب و کار خود را افزایش می دهید. و بازاریابی محتوا روشی برای مالکیت رسانه در در تقابل با اجاره آن است.

رمز موفقیت در بازاریابی محتوا این است که اطلاعات باید برای مشتریان هدف شما ارزشمند و مرتبط باشد. که این تعهد سازگاری با متن را  در پی دارد. مهم تر اینکه، این همان چیزی است که هم تحقیقات الگوریتم و هم مشتری های ایده آل شما، برند تجاری با اقتدار و در حوزه اختیارات شما را می سازند.

بازاریابی محتوا

بازاریابی کششی بر بازاریابی فشار یا رانشی برتری دارد

روش قدیمی درخواست کسب و کارها از مشتریان جدید و امروزی با فراخوان هایی زننده همچون (“اکنون بخرید”) دیگر کارایی ندارد. ملاک های مشتریان تغییر کرده است، پس این روند می تواند شرکت شما را مستاصل نشان دهد و شرکت شما یک گزینه منحل شده برای مشتریان خواهد بود.

ما در دنیای امروز بازاریابی دیجیتال، محتوا را بهینه می کنیم اینگونه مشتریان ایده آل ما می توانند آن را بیابند. ما با دلایلی به آن ها القا می کنیم که آگاهی کسب کنند، علاقمند شوند و به ما اعتماد کنند. ما به آن ها چیزهای ارزشمندی پیشنهاد می کنیم. محتوایی که ما برای آن ها به عنوان یک راهنما تهیه کرده ایم برای آن ها ارزشمند است.

ما این اقدامات را قبل از اینکه آن ها درخواست بدهند انجام می دهیم. این استراتژی مرکز ورود به بازاریابی امروز است.

چرا بازاریابی محتوا برای کسب و کار شما مهم است؟

بازاریابی محتوا اعتبار کسب و کار آنلاین شما را می سازد. به بازدیدکنندگان با حجمی از محتوا در قالب هایی از جمله پست های وبلاگ، ویدئوها، اینفوگرافیک ها، ارائه ها و پست های شبکه های اجتماعی خدمات ارائه می شود.

با پیشنهادات این چنینی ما نه تنها بازدیدکنندگان را فریب نمی دهیم بلکه ما شروع به ساخت اعتماد برند می کنیم. این یک حس لذت بخش از کشف  و پیدا کردن محتوای ارزشمند است.

بیایید به 16 مزایای ویژه بازاریابی محتوا نگاهی موشکافانه تر بیندازیم.

1. محتوا مرکز هر استراتژی بازاریابی دیجیتال است

در استارت آپ دیجیتال مارکتینگ رز، استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را تنظیم کنید.

بازاریابی محتوا

مشتری های احتمالی خود را با محتوای آنلاین تشویق کنید

این اقدامات را جنبش های پرورش دهنده (حمایت کننده)  می نامند. زمانی که محتوای ایمیلی که ارائه می کنید جذاب و ارزشمند باشد، خوانندگان را تشویق می کند که گام بعدی را بردارند. شما می توانید از قسمت هایی از محتوای قویی که برای کمک به تشویق لیدها (مشتری های احتمالی) تهیه کرده اید، در یک وبلاگ یا اوراق سفید (یا گزارش رسمی) دوباره استفاده کنید، که ثابت شده است این مشتری های احتمالی از طریق این قیمت (روند دادن اطلاعاتی که به  صورت کلی و بعد جزئی است) حرکت می کنند.

آیا شما اهمیت نقش اساسی بازاریابی محتوا در بخش های دیگر استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را می توانید ببینید؟ این یک وجه مشترک است که جنبش ها و فعالیت های شما را یکپارچه  و کارا می سازد.   

2. نرخ بازگشت سرمایه با محتوای همسو بسیار جذاب است

نرخ بازگشت سرمایه که یک کسب و کار می تواند از یک استراتژی بازاریابی محتوای خوب انتظار داشته باشد چیست؟

بازاریابی محتوا نه تنها بر تاکتیک های بازاریابی سنتی که افت داشته پیشی گرفته است بلکه به صورت چشمگیری بازدیدکنندگان وبسایت و لیدها (مشتریان احتمالی) را جذب می کند. همسویی محتوای تولیدی، ترافیک سایت را افزایش می دهد و زمانی که ترافیک افزایش می یابد در نتیجه تبدیل یا تغییر(تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری های احتمالی)  نیز صورت می گیرد. یک استراتژی تبدیل یا تغییر خوب، مشتری های خاصی را به ارمغان می آورد.

این تبدیل ها ارزشمند هستند زیرا برای قیمت فروش شما یک عنصر اصلی به حساب می آیند. بازدیدکنندگان وبسایت که تبدیل به مشتری شده اند انتخاب کرده اند که به صورت فعالانه ای با پذیرفتن پیشنهادی که شما در سایت خود قرار داده اید با محتوای شما درگیر شوند. این پیشنهاد ممکن است به صورت یک اینفوگرافیک (بیان و شرح بصری)، یک تفسیر عالی، یک اوراق سفید(گزارش رسمی) یا یک مشاوره رایگان باشد.

بازاریابی محتوا برای سفر مشتری (خریدارانی که به دنبال اطلاعاتی در مورد محصول مورد نظر خود هستند) توسعه یافته است، که در هر مرحله از خرید اطلاعات ارزشمندی ارائه می شود. در این مرحله بازدیدکنندگان سایت می توانند به لیدها و سپس به مشتریان جدید تبدیل شوند. این یک جریان مداوم محتوا است که مشتری ها را قدم به قدم تشویق می کند و پرورش می دهد.

در اینجا تعدادی آمار غافلگیر کننده از موسسه بازاریابی محتوا وجود دارد که فکر میکنیم برای شما جالب خواهد بود:

 •    بازاریابی محتوا سه برابر بیشتر از روش های تبلیغاتی سنتی، لیدها (مشتری بالقوه) را جذب می کند و 62% هزینه کمتری دارد. (منبع: CMI)
 •  از هر 10 مشتری 6 نفر بعد از خواندن یک محتوای مفید و مرتبط در مورد یک محصول، تشویق می شوند  آن محصول را بررسی کنند. (منبع Demand Metric)
 •   شرکت هایی که به طور منظم وبلاگ های خود را به روز می کنند 55% از بازدیدکنندگان سایت را بوجود می آورند. به علاوه آن ها 97% لینک ورودی بیشتر و 434% صفحه های ایندکس شده بیشتری دریافت می کنند. (منبع: IMPACT)

اهمیت بازاریابی محتوای متنی

برای یک پیروزی مضاعف، محتوا را برای کاربر قوی و تجربه موتور جستجو به کار ببرید

گوگل و دیگر موتور های جستجو برای پیدا کردن مرتبط ترین اطلاعات در خصوص یک موضوع خاص جستجو ، به کار می آیند. که این موضوع باعث می شود به متخصص محتوا برای ادامه ی جذب مشتری های هدف ایده آل خود به محتوا و وبسایت خود نیاز پیدا کنید.

به یاد داشته باشید که الگوریتم های موتور جستجو دائما در حال تغییر و پیشرفت هستند. آنها همیشه توانایی خود را برای ارائه محتوای مرتبط در پاسخ به جستجوی خاصی، بهبود می بخشند. در سال های اخیر به روز رسانی های الگوریتم گوگل به صورت چشمگیری محتوای با کیفیت را تشویق می کند و محتوای بی کیفیت را توبیخ می کند.

به همان دلیل محتوای به روز شده پاداش می گیرد. این موضوع به این معناست که برنامه بازاریابی شما نه تنها باید شامل تولید محتوای جدید باشد بلکه باید محتواهای قدیمی را که موفق عمل کرده به روز رسانی کنید.

محتوای خود را ارزیابی کنید و تغییرات مرتبط ایجاد کنی

برای مرتبط ماندن متن، شما می توانید از محتوای موجود دوباره استفاده کنید، تاریخ و آمار را به روز کنید و تغییرات رتبه بندی کلمات کلیدی را برای  ادامه ی عملکرد بهتر متن خود در جستجوها ارزیابی کنید. تمام این موارد به شما در حفظ یک رتبه بندی قوی در نتایج صفحه های موتور جستجو کمک می کند و ترافیک قابل قبولی را که به سایت شما وارد می شود حفظ می کند.

 به عقیده نیل پاتل موثر ترین تکنیک سئو که باعث افزایش ترافیک سایت شما می شود، خلق محتوا است. وبسایت های تجاری که دائما در حال پست محتوای جدید وبلاگ هستند به طور متوسط 434% صفحات ایندکس شده ی بیشتری در موتورهای جستجو، نسبت به آن هایی که اصلا پستی منتشر نمی کنند، دارند.

 هرچه محتوای بیشتری روی سایت خود داشته باشید، موتور جستجو صفحات ایندکس شده ی بیشتری را در نتایج موتور جستجوی کاربران به نمایش می گذارد.

به یاد داشته باشید هرچه صفحات محتوا روی وبسایت شما بیشتر باشد لزوما به این معنی نیست که به ترافیک بالای سایت منجر می شود. با این حال به کسب و کار شما فرصت رتبه بندی کلمات کلیدی بیشتری را می دهد و به نوبه ی خود ترافیک بیشتری را به سایت شما هدایت می کند.

ایجاد وبلاگ هایی با موضوعات مختلف اما مرتبط برای مخاطبان مورد هدفتان شانس بیشتری را به وبسایت شما برای رتبه بندی کلمات کلیدی که کاربران مورد هدف شما جستجو می کنند، می دهد.

حجم بیشتری از محتوای خوب در وبسایت شما به بازدیدکنندگان دلایلی بر گذراندن زمان بیشتری در سایت شما ارائه می دهد. هرچه زمانی که بازدیدکنندگان در سایت شما سپری می کنند می تواند بر بهینه سازی موتور جستجوی شما تاثیر مثبتی داشته باشد. گوگل زمان سپری شده در یک سایت را بررسی می کند و نشانه این می داند که وبسایت شما محتوای ارزشمندی را تهیه کرده است.

4. بازاریابی محتوا مقرون به صرفه است

بازاریابی محتوا اقتصادی (مقرون به صرفه) است. طبق تحقیقی توسط دیمند متریک نشان داد که بازاریابی محتوا حدودا 62% هزینه کمتری نسبت به تکنیک های بازاریابی سنتی دارد و سه برابر لیدهای بیشتری را نیز ایجاد می کند.

توجه هر کسب و کار کوچکی که می خواهد رشد کند باید به این حقیقت جلب شود. بازاریابی محتوا کم هزینه تر و همچنین کارا تر از اشکال مختلف بازاریابی سنتی است.

باید به این نکته توجه کنید که بازاریابی محتوا زمان بر است و همچنین مدتی طول می کشد تا نتایج تلاش هایتان را مشاهده کنید. و این موضوع بیشتر در مورد سئو صادق است. با این حال زمانی نوبت به تولید محتوای با کیفیت می رسد می تواند به این پروسه کمک بیشتری کند.

 به یاد داشته باشید که تولید محتوای عالی به زمان و تلاش نیاز دارد مگر اینکه این کار را به یک آژانس واگذار کنید. در واقع طبق گزارش Social Media Examiner بیشتر از 81% از بازاریابان با صرف کردن تقریبا حدود 6 ساعت در هفته، افزایش ترافیک را در محتوای رسانه های اجتماعی خود تجربه می کنند.

اهمیت بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوا مقرون به صرفه است

پس از کامل شدن یا نهایی شدن محتوا، خزنده های (کراولر) موتور جستجو برای تحلیل و رتبه بندی محتوا به زمان نیاز دارند. با گذشت زمان محتوای عالی در رتبه بندی بالا قرار می گیرد. یک شبه ره صد ساله را نمی توان رفت.

عامل اصلی نرخ بازگشت سرمایه (ROI)، ایجاد محتوای قوی و یک استراتژی بازاریابی محتوا است که بازار هدف شما را به خوبی بشناسد، مثلا اینکه آن ها چه چیزی را می خواهند بخوانند و در کجا می خواهند از این محتوا استفاده کنند.

نرخ بازگشت سرمایه شما زمانی به اوج می رسد که یک استراتژی بازاریابی محتوای قوی برای مخاطبان هدفتان ایجاد کنید. یک گام اساسی در یک استراتژی محتوای عالی بسط یک توصیف از مشتری ایده آل یا شخصیت مشتری است. زمانی که شما در مورد شخصی که با او حرف میزنید بیشتر بدانید شما می توانید محتوایی ایجاد کنید که دقیقا سوالاتی که آنها در جستجوی پاسخ آن به صورت آنلاین هستند را مورد هدف قرار دهد.

5. خریداران امروز تشنه ی محتوا هستند، آن ها را با محتوا سیراب کنید

تعداد تحقیقاتی که اهمیت بازاریابی محتوا را در رشد کسب و کارها نشان می دهند رو به افزایش است. مخاطبان کسب و کار آنلاین شما تشنه ی محتوای عالی هستند.

کاربران اینترنت که شامل مشتریان بالقوه و مشتریان هستند، 20% از زمانشان را برای خواندن محتوا به صورت آنلاین سپری می کنند. و 70% از آن ها در مورد برندی که به آن علاقه دارند مطالعه می کنند. بیشتر از نصفی از آن ها در ماه حداقل سر تیتر های بازاریابی محتوا را می خوانند.

امروزه بیشتر مردم به محض بیدار شدن موبایل هایشان را چک می کنند. ما دائما محتوا را رصد می کنیم.

در واقع نیمی از افراد 18 تا 49 ساله اطلاعات و اخبار را به صورت آنلاین دریافت می کنند و تعداد این افراد رو به افزایش است.

به عنوان مصرف کننده، بیشتر ما  تحقیقاتی را به عنوان بخش اصلی فرایند خرید به صورت آنلاین انجام می دهیم. هات اسپات گزارش داد که 79% از خریداران آنلاین حداقل 50% از زمان خریدشان را به تحقیق در مورد محصول مورد نظر می پردازند.

اخیرا تحقیقی نشان داده است که 80% از مردم قدردان یادگیری در مورد کسب و کار از طریق بازاریابی محتوای سفارشی هستند.

68% از مردم زمانشان را برای مطالعه برندهایی که به آن ها علاقه دارند سپری می کنند.

وقتی شما به آنچه بازار تقاضا می کند به عنوان یک کسب و کار پاسخ می دهید، شما برنده هستید. بازار یک محتوای عالی سفارشی می خواهد که به سوالات آن ها در مورد محصول یا خدمات شما پاسخ دهد. بازار خواستار اطلاعات ارزشمندی است تا در هر مرحله از چرخه خرید به آن ها کمک کند. 

اطلاعات ارزشمند از طریق محتوایی که موتورهای جستجو آن را با کیفیت ارزیابی می کنند ارائه می شود. الگوریتم گوگل به شکل فزاینده ای محتوا را بر اساس سه مولفه رتبه بندی می کند: تخصص، اقتدار و اعتماد.

داشتن تخصص می تواند به منزله ی اعتبار درخور باشد. به عنوان مثال، یک متخصص معتبر تغذیه مقاله ای آموزنده در مورد رژیم غذایی مناسب می نویسد.

اعتبار به میزان کیفیت محتوا، جزئیات ارائه شده و اینکه چقدر خوب نوشته شده است گفته می شود.

در آخر، اعتماد به اعتبار سنجی اطلاعات داده شده از طریق ارجاعات، پیوند به اطلاعات خدمات مشتری یا صرفاً حجم محتوای تخصصی در وب سایت مربوط می شود. اعتماد به مرور زمان شکل می گیرد.

تضمین اینکه محتوای شما تمام این مولفه ها را پوشش می دهد راهی مطمئن برای دریافت پاداش از طریق گوگل و شانس مورد توجه قرار گرفتن محتوا توسط مخاطب شما را افزایش می دهد.

امروزه فرصت های زیادی برای تولید محتوا از طریق وبلاگ نویسی، یوتیوب یا از طریق شبکه های اجتماعی دیگر با آموزش و سرگرم کردن مشتریان در راستای نشان دادن اینکه کسب و کار شما در مورد چیست، وجود دارد.

رو به جلو حرکت کن و ادامه بده: شخصیت خودتان و اینکه چرا کسب و کار شما مکانی امن برای تجارت است را نشان دهید.

بازاریابی محتوا با شرکت رز

6. از طریق بازدیدکنندگان سایت اعتماد سازی کنید

به عنوان یک کسب و کار، محتوای عالی یک ابزار قدرتمند در اعتماد سازی است.

دریافت کنندگان محتوای شما را می خوانند و از آن درکی در مورد کسب و کار شما، ارزش شما به عنوان یک شرکت و برند شما به دست می آورند. آن ها در حال خواندن محتوای شما نظر می دهند و اگر از نحوه ی معرفیتان خوششان بیاید با برند شما همسو می شوند.

برند شما توسط مخاطبانتان جان می گیرد. این موضوع به شما کمک می کند که قبل از اینکه آن ها اولین خریدشان را انجام دهند، یک برند معتبر خوب ایجاد کنید. تهیه ی محتوای عالی اعتبار کسب و کار شما را به مرور زمان می سازد. قطعا به محض شروع کسب و کار، شما به ثبات در تولید محتوا نیاز دارید.

اعتمادی که شما به وجود می آورید به کسب و کار شما در ایجاد یک برند معتبر خوب کمک می کند. این امر باعث می شود زمانی که خریداران آماده خرید کردن هستند شما در ذهن آن ها اولویت اول باشید.

به علاوه زمانی که لیدها و مشتری های شما متوجه می شوند که به صورت مداوم پست هایی را در پلتفرم های خود منتشر می کنید، ممکن است شما را در این صنعت به عنوان یک رهبر و پیشرو ببینند. انتشار محتوا از طریق انتشارات شخص ثالث یا به اشتراک گذاشتن محتوای خود با افراد تاثیر گذار نیز می تواند در ایجاد اعتماد بیشتر در بازار هدف به شما کمک کند. 

آیا به شواهد بیشتری نیاز دارید؟ در اینجا آماری قابل توجه ارائه می کنیم.

بازاریابی محتوا سه برابر بیشتر از بازاریابی برونگرا، لیدها (مشتری های احتمالی) را جذب می کند. بازاریابی محتوا 62% کم هزینه تر از بازاریابی برونگرا است. کسب و کارهای کوچکی که وبلاگ دارند 126% بیشتر از کسب و کارهای کوچکی که وبلاگ ندارند با میزان رشد بیشتر لیدها (مشتری های احتمالی) رو به رو هستند. بازاریابی محتوا نرخ تبدیل را 6 برابر بیشتر و سریعتر از روش های دیگر بررسی می کند.

این ها دلایل محکمی برای انجام دادن بازاریابی محتوا به بهترین نحو است. اما ما تازه شروع کرده ایم: مطالب بیشتری وجود دارد.

7. قیمت بازاریابی خود را با محتوایی که مشتری های احتمالی را پرورش می دهد ایجاد کنید

حال بیایید در مورد اهمیت بازاریابی محتوا فکر کنیم درست زمانی که صحبت از قیمت بازاریابی می شود.

اما در مرحله ی اول قیمت بازاریابی محتوا چیست؟

امروزه به قیمت بازاریابی محتوا ، قیمت فروش نیز می گویند.  این روشی برای شناسایی و احراز صلاحیت یک مشتری بالقوه، مطلع شدن از مرحله ای از خرید که در آن قرار دارند، توسعه استراتژیی برای نزدیک تر کردن آن ها به بازار فروش و تعیین کمیت آن ها در هر مرحله به منظور توسعه پیش بینی فروش خود است.

با این حال در دنیای دیجیتال امروز این موضوع به موارد بازاریابی محتوا و برآورد تغییرات یا حرکات آنلاین قابل اندازه گیری و قابل مشاهده در قدم بعدی سفر خریداران آنلاین توسط کسب و کار شما تبدیل شده است.

زمانی که در مورد قیمت بازاریابی حرف می زنیم زبان جدیدی توسعه یافته است. یک قیمت را با فرصت های زیادی که در دهانه پهن آن وجود دارد و میزان فروش کمی که در انتهای دیگر آن قرار دارد را تصور کنید. به عبارت دیگر شما به لیدهای بیشتری برای انجام یک خرید در زمانی مشخص نیاز دارید.

ما برای راحتی کار این قیمت را به سه بخش تقسیم  می کنیم: ابتدا، وسط و انتهای قیمت. بازاریابی محتوا در طول قیمت برای ایجاد پروسه فروش آن ها را پرورش می دهد.

شیوه‌های استراتژی بازاریابی محتوای متنی

در اینجا به نحوه عملکرد قیمت بازاریابی می پردازیم

جنبه ابتدای قیمت (TOFU):

در قسمت ابتدای قیمت ، مشتری های بالقوه  مشکلی را شناسایی می کنند و برای حل آن شروع به جست و جو برای پیدا کردن را ه حل می کنند. اینجاست که ما محتوایی را برای آموزش آن ها ایجاد می کنیم  و اطلاعاتی در اختیار آن ها برای کمک به درک اینکه کدام راه حل برای مشکل آن ها بهترین است، قرار می دهیم. 

جنبه میانی قیمت (MOFU):

در قسمت میانی قیمت، مشتری بالقوه مشغول تحقیق و ارزیابی گزینه هایی برای شناسایی راه حل مشکلشان هستند. محتوای عالی در این مرحله از قیمت مشتریان بالقوه را در گزینه های مختلفی که دارند راهنمایی می کند. ما آن ها را به عنوان مشتریان احتمالی پرورش می دهیم در نتیجه آن ها می توانند گزینه های خود را محدود کنند و به مرحله آخر یعنی به تصمیم خرید نزدیک تر شوند.

جنبه پایین قیمت (BOFU):

در این مرحله لید آماده تبدیل شدن به مشتری است یا اینکه کدام گزینه بهترین انتخاب برای حل مشکل است. در این مرحله تعدادی از خریداران نیاز به کمی انگیزه دارند که این انگیزه می تواند به شکل یک پیشنهاد ویژه، تخفیف یا تبلیغ باشد. در این مرحله تیم فروش بیشترین مشارکت را دارد پس محتوا باید با آنچه که برای پایان دادن به مرحله فروش نیاز دارند همسو باشد.

برای داشتن درک بهتری از محتوا در هر مرحله از قیمت به این گرافیک که بهترین محتوا را برای ابتدا، وسط و پایین قیمت نشان می دهد نگاهی بیندازید:

هنگام ایجاد محتوای عالی برای هر مرحله از قیمت بازاریابی شما می خواهید به بیشترین تعداد مشتری های بالقوه در هر مرحله برسید. برای جذب و درگیر کردن آن ها باید خودتان را با آنچه که لیدها در هر مرحله از خریدشان نیاز دارند تنظیم کنید.

مشتری ها در قسمت ابتدای قیمت به اطلاعات عمومی که قرار است به آن ها در حل مشکلشان کمک کند نیاز دارند و همچنین به آن ها در درک بهتر چالش ها و راه حل های بالقوه کمک می کند. لیدهای میانی قیمت اطلاعات دقیق بیشتری می خواهند تا در درک و ارزیابی گزینه هایی که دارند به آن ها کمک کند. در حالی که لیدها در قسمت پایینی قیمت محتوایی بر اساس برنامه فروش نیاز دارند که انگیزه و علت انتخاب پیشنهاد شما در طول زمان بندی فعلی را ایجاد می کند.

این دستورالعمل را دنبال کنید و سپس تجزیه و تحلیل ها شما را در قدم بعدی در بازاریابی محتوا راهنمایی می کنند.

8. درک عمیقی از مشتری ایده آل خود کسب کنید

برای فهم درست اینکه شما با محتوایی که تولید می کنید با چه افرادی صحبت می کنید باید اول دقیقا بفهمید آن ها چه کسانی هستند. فهمیدن این موضوع با استفاده از داده ها و جزیه و تحلیل ها آسان است.

با مشاهده داده ها شما می توانید یک پشتیبان بصری خوب از اطلاعات جمعیتی بازدیدکنندگان وبسایت خود داشته باشید. در اینجا باید یک مصاحبه دقیق با تیم فروش به منظور تایید دقیق انواع افرادی که مشتری های ایده آل یا معمولی هستند انجام شود. این فرایند مهم اطلاعات اساسی را که شما برای توسعه مخاطبان هدفتان یا پرسونا ها (پرسوناهای بازاریابی، یک سری کاراکترهای خیالی هستند که الگوهای رفتاری، اهداف، نیازها و ویژگی‌های شخصیتی بسیار نزدیک به مخاطبان ایده‌آل ما را دارند) استفاده می کنید تهیه می کند.

با گذشت زمان تجزیه و تحلیل ها و تغییرات داده های مربوط به بازاریابی محتوا می تواند به شما در درک بهتر اینکه مشتری های ایده آل شما چگونه با محتوای شما تعامل دارند و پیشنهاد شما را قبول می کنند کمک کند. به عبارت دیگر تبدیل یا مبدل.

هرچه درک شما بهتر می شود عملکرد محتوای شما نیز بهبود می یابد.

داده ها راه عالی برای درک چگونگی حرکت بازدیدکنندگان وب سایت در مسیر سفر مشتری و اینکه شما چگونه می توانید امکان بهتر اجرا کردن این سفر را تنظیم کنید هستند.

ما به نرخ تعامل در پست های شبکه های اجتماعی، ویدئوهایی که افراد نگاه می کنند، اوراق سفید و کتاب های الکترونیکی که دانلود می کنند، پست های وبلاگی که با شبکه های ارتباطی خود می خوانند (و به اشتراک می گذارند) نگاه می کنیم. این قضیه اطلاعات محکمی در مورد آن ها فراهم می کند.

ما با پیگیری اینکه کدام محتوا بهترین است در مورد مشتریانمان مسائل بیشتری را می فهمیم. بنابراین با جذب کردن سرمایه گذار در بازاریابی محتوا و وقت گذاشتن برای متبحر شدن در استفاده از ابزارهای اتوماسیون بازاریابی و خصوصی سازی از مزایای زیادی برخوردار می گردد. این ها می تواند شامل :

اشخاص خریدار بهتری را ایجاد کنید تا مخاطبانتان را هدف قرار دهید.

بخش دقیق طبقه بندی خریداران را توسعه دهید.

محتوایی تولید کنید که توانایی فزاینده در هدف گیری، مشارکت و تغییر را داشته باشد.

بازاریابی محتوا، راهی اصولی برای جلب توجه مخاطب هدف است

9. محتوای عالی روابط مشتریان شما را استحکام می بخشد

یک دلیل قانع کننده دیگر در ایجاد محتوا این است که به شما در ساخت و استحکام روابطتان با مشتری های فعلی کمک می کند!

ما به شما دلایلی که چرا بازاریابی محتوا برای جذب لیدها به کسب و کار شما اهمیت دارد را ارائه دادیم. اما یک استراتژی محتوای خوب همچنین یک بخش جدایی ناپذیر در تحکیم ارتباط شما با مشتری های موجود است. به تحقیق در مورد داده های ثبت شده مشتریان نگاه کنید:

 ایجاد روابط تجاری با مشتری جدید در مقایسه با ترویج وفاداری مشتری موجود 16 برابر پرهزینه تر است.

  ارزش ماندگاری مشتری های موجود زمانی افزایش می یابد که در طول زمان خرید بیشتری از کسب و کار شما انجام می دهند. به طور متوسط یک مشتری در سال سوم همراهی با کسب و کار شما 67 درصد بیشتر از مقداری که در سال اول خرج کرده است هزینه می کند.

  طبق تحقیقات شرکت BIA Kelsey، 60 درصد از SBM ها اعلام کرده اند که نیمی از درآمد آنها از مشتری های ثابت بوده است.

همه این ها چه چیزی در مورد مشتریان و لیدها به شما می گوید؟

حضور مشتری های وفادار برای موفقیت کسب و کار شما حیاتی است. شما باید در استراتژی بازاریابی محتوای خود شماره گیری کنید و از تلفیق محتوای عالی و دانشی که مشتریان شما برای آن ارزش قائل هستند استفاده کنید. سپس شما روی قدرتی که محتوای سفارشی در جهت تحکیم روابط مهم مشتریان دارد سرمایه گذاری می کنید.

توسعه ی محتوای آنلاین شما باید چند هدف را در بر بگیرد. به عنوان مثال باید شامل محتوایی باشد که لیدها را به کسب و کار شما جذب کند و همچنین مشتریان را با محتوای عالی که به صورت ویژه ای برای بعد از عملیات خرید و استفاده توسعه یافته درگیر کند.

محتوایی که بر اساس ارزش مشتری شما فراهم می شود به وسیله تقویت روابطی که با مشتریان خود بصورت آنلاین دارید، به افزایش وفاداری به برند شما کمک می کند. این به منظور تشویق فروش مکرر با فرصت های بیش فروشی و مکمل فروشی است. ما تمرکز ثابتی بر ساخت ارزش گذاری به آن مشتریان را در طول زمان حفظ می کنیم. 

نتیجه:

شما آن مشتری را به یک طرفدار قدرتمند برای شرکت خود تبدیل می کنید.

چه نوع محتوایی برای ساخت و حفظ مشتری های فعلی ثمر بخش است؟

محصولات یا راهنمای ویژگی خدمات

 بروز رسانی مداوم محتوا، ارتقا یا ویژگی های پیشرفته

 مطالعات موردی که نیازهای جدید را توصیف می کند

 توصیف هر کدام از مراحلی که مشتری با آن روبرو است مانند خدمات مشتری، راه اندازی، خدمات پس از فروش، ضمانت

 حل مشکلات معمول محصول

هر بار که شما محتوای عالیی که باعث انتخاب خرید هوشمندانه ی مشتریان می شود را ارائه می کنید، شما در حال اعتماد سازی در شرکت خود و تشویق به خرید مکرر هستید. ارتباط مشتریان با کسب و کار شما تقویت شده و شما به دلیل ایجاد ارتباط پویا و خردمندانه که برای آن ها ایجاد کرده اید  پاداش می گیرید.

10. با محتوای عالی از رقبای خود سبقت بگیرید

در دنیای سریع امروز خیلی از کسب و کارها در جهات مختلف با  رقابتی شدید کار می کنند. شرط می بندم که شما حداقل با یکی از این شرایط آشنایی دارید:

کسب و کارهای ایجاد شده با رقابت جدیدی از طرف استارت آپ های راه اندازی شده توسط Millennials روبرو می شوند.

رقبا با هم یکی می شوند، گفت و گوی کسب و کار کوچک با یک رقیب قدرتمند تر با منابع بیشتر برای رقابت.

شرکت ها به صورت عمودی با هم ادغام می شوند که می توانند رقابت جدیدی در بازار شما ایجاد کنند.

تغییر مداوم فضای رقابتی یک چالش مداوم در کسب و کار شما است. به عنوان یک کسب و کار کوچک برای بقا لازم است که خود را از رقبای دیگر متمایز کنید.

بازاریابی محتوا بهترین ابزار برای این هدف است! بازاریابی محتوا می تواند موثرترین راه برای کسب و کارهای کوچک در راستای ایجاد تمایز در صنعت یا بازار کارشان باشد. با محتوای عالی می توانید ثابت کنید که چه چیزی شرکت آن ها را خاص می کند.

 در این جا یک بارقه ی امید عالی وجود دارد…

استراتژی بازاریابی محتوا

کسب و کار های کوچک با بازاریابی محتوا می توانند از رقبای قوی تر پیشی بگیرند

یک استراتژی بازاریابی محتوای قوی به این معناست که کسب و کار های کوچک نیز می توانند از پس رقبای قدرتمند بر بیایند. اگر هم نمی­توانید با هزینه های بالا و قدرت کسب و کار های بزرگ عمل کنید حداقل کارایی و کیفیت را در اولویت قرار دهید تا مانند آنها به نظر برسید!

محتوای شما راه خلاقانه ای برای معرفی شخصیت منحصر به فرد خود به مشتریان است.  

آیا برند شما جذاب، دوست داشتنی، ارزشمند یا قابل توجه است؟

آیا شرکت شما در جامعه فعال است؟

این ویژگی هاست که شما را متمایز می کند. مخاطبان شما دوست دارند این موارد را بدانند.

کسب و کارها از نظر ارزش ها و فرهنگ با هم تفاوت دارند و معرفی خودتان به شکلی منحصر به فرد اهمیت دارد. شاید شما یک فرایند تخصصی، محصول یا ویژگی یک محصول نوآورانه را توسعه دهید.

فرصت توسعه محتوای سفارشی و متفکرانه به معنای فاش اسرار شرکت نیست. به عبارت دیگر به معنای پیشی گرفتن از رقبای خود است.

ارزش ها و فرهنگ کسب و کار خود را به محتوای خود وارد کنید

در حالی که محتوا را تولید می کنید به ارزش ها و فرهنگ شرکت خود فکر کنید. استفاده از این موضوع در محتوایتان باعث می شود مخاطبانتان شما را بهتر بشناسند.

دیده شدن محصول یا خدمات شما توسط مشتری ها به معنای بیان مشکلاتی است که محصول یا خدمات شما آن ها را حل می کند. اختصاص زمان به شرح مشکل و راه حل آن به مخاطبانتان حرفه ای بودن شما را نشان می دهد.

خریداران امروز قبل از تصمیم برای خرید به صورت آنلاین تحقیق می کنند. زمانی که خریداران محتوای شما را می یابند آن ها شما را منبعی موثر و مفید می یابند و تمایل بیشتری به خرید از شما خواهند داشت.

زمانی که به مشتری، نیاز های او و شرکت و پیشنهادات خود دقت می کنید راه های عالی زیادی برای ایجاد محتوای سفارشی که شما را در رقابتتان پیش براند پیدا می کنید. 

این محتوای منسجم با به اشتراک گذاشته شدن در طول زمان به نقطه قوتی قوی برای کسب و کار شما تبدیل می شود. این موضوع باعث می شود شرکت شما خریداران را تحت تاثیر قرار دهد و آن ها را به سمت همکاری با کسب و کار شما سوق دهد.

11. مشتری بعدی شما به دنبال محتوای مفید است

ضرورت و اغوای روز افزون بازاریابی محتوا به این معنی است که در حالی که شما محتوای خود را در معرض دید جهان به منظور دیده شدن قرار می دهید تنها کسانی که به آنچه که شما باید بگویید علاقه مند هستند  آن را پیدا می کنند و می بینند.

امروزه ما می توانیم پرسونای خریدار، نیاز خریداران و سپس نوشتن محتوایی که توسط آن ها پیدا و استفاده شود را مهندسی معکوس کنیم. ما بیشتر از هر زمان دیگری در تاریخ بازاریابی توانسته ایم در پیدا کردن مشتریان جدید، بسیار هدفمند عمل کنیم.

در مورد اینکه مشتریان شما چه سوالاتی دارند فکر کنید و بهترین راه پاسخ به این سوالات با محتوای ایجاد شده توسط خود شما است. یکی از قوی ترین مواردی که بازاریابی محتوا به آن وابسته است پیشنهاد اطلاعات بدون هیچ چشمداشتی در دریافت چیزی به ازای آن است.

بدون داشتن انتظار دریافت چیزی در قبال پیشنهادات خود، شما اعتماد را در برند خود زمانی که مخاطبانتان احساس نکنند که قصد فروش چیزی را به آن ها داریدگسترش می دهید. با فعالیت به عنوان یک منبع معتبر و متخصص  در خصوص موضوعی خاص که اطلاعات کمی در مورد آن موجود است محتوای شما مفید واقع می شود و همچنین کسب و کار شما را در نظر آن ها به کسب و کاری مفید تبدیل می کند.

شما ممکن است مانند یک تعامل مستقیم، در عوض انتظار چیزی را نداشته باشید اما امکان جذب مشتری های جدید و کسب نظرات آن ها و انجام عملی از طرف مقابل بسیار بیشتر است. این ها تعاملاتی است که ناشی از اشاعه ی محتوای مفید است که بالاخره استراتژی بازاریابی محتوا را به بخش مهمی از استراتژی شما تبدیل می کند.

بازاریابی محتوا و ارزش های ان

12. مشتریان در شبکه های اجتماعی محتوای شما را به اشتراک می گذارند و این امر دسترسی به محتوای شما را تقویت می کند

همانند تولید محتوای مفید، محتوای عالی نیز به دنیا نشان می دهد که شما یک متخصص در حوزه کاری خود هستید.

به عنوان مثال استفاده محتوایی که در مورد چگونگی حل یک مشکل معمول با روشی جدید و منحصر به فرد، بخشی از محتوایی است که خریدار مورد هدف می خواهد آن را ذخیره کند.

در حالی که کاربران محتوا را به اشتراک می گذارند این موضوع باعث افزایش مخاطبان آن می شود. یکی از رایج ترین راه هایی که مشتری ها محتوای ارزشمند را به اشتراک می گذارند شبکه های اجتماعی است.

زمانی که شما دنبال کنندگان و بازدیدکنندگان وبسایت خود را تشویق به اشتراک گذاری محتوای خود می کنید در واقع شما اعتبار خود را به عنوان یک مدیر متفکر و متخصص امور می سازید.

شبکه های اجتماعی با موتورهای جستجو به عنوان بهترین راه برای در دسترس قرار دادن محتوا به مشتریان به سرعت در حال تثبیت خود هستند.

13. آن ها برای بیشتر باز می گردند! محتوای عالی منجر به بازگشت بازدیدهای مجدد به سایت می شود

هر چند وقت یک بار یک وبسایت عالی را در صفحات مورد علاقه خود برای بازگشت مجدد ذخیره می کنید؟ همه ما این کار را انجام می دهیم.

پس زمانی که واقعا یک محتوای عالی در وبسایت خود ایجاد می کنید شما احتمال بازگشت مجدد افراد به سایت خود را افزایش می دهید. شما به منبعی موثق و قابل اعتماد تبدیل می شوید، اعتبار شما ساخته می شود و فرصتی برای تبدیل شدن به وبسایتی عالی فراهم می شود.

یک مثال عالی در رابطه با این موضوع تشکیل یک جامعه پیرامون محتوای خودتان است. این قضیه نیازمند شناسایی یک نیاز، متعهد بودن به آن و ایجاد محتوای عالی به صورت مداوم است! 

مایکل استلزنر کار برجسته ای را در این راستا با توسعه ی ویسایت خود همچون فعالیت خود در حوزه پادکستها در انجمن برنامهSocial Media Examiner خود انجام داده است.

14. برنامه بازاریابی شما باید شامل بک لینک هایی باشد که رتیه سایت شما را افزایش می دهد

زمانی که شما محتوای تخصصی ایجاد می کنید وبسایت های دیگر ممکن است لینک محتوای شما را در وبسایت خود در دسترس مخاطبانشان قرار دهند. در این جا یک اثر نمایی وجود دارد جایی که وابسته به سایت لینک دهنده است و باعث تکثیر مخاطبان با سرعت زیادی می شود. به علاوه ایجاد بک لینک یکی از معیارهای است که موتورهای جستجو در رتبه بندی سایت شما از آن استفاده می کنند.

لینک های بیشتر به معنای اقتدار بیشتر در حوزه مشخص برای وبسایت خود و جذب بالقوه لیدها است درست همانطور که مخاطبان در سایت شما زمان بیشتری را با کلیک کردن سپری می کنند. قطعا این امر چیز خوبی برای وبسایت و کسب و کار شما است.

برنامه بازاریابی برای پیشرفت شما

15. محتوای عالی اعتبار برند شما را می سازد

خریداران می خواهند خیالشان از بابت اینکه با متخصص واقعی سروکار دارند راحت باشد. این دلیل دیگری است که اهمیت بازاریابی محتوا را نشان می دهد.

بازاریابی محتوا مهارت شما را در ارائه اطلاعات ارزشمند در جهت کمک به انتخا های خرید آگاهانه به مشتریان نشان می دهد.

محتوای عالی شما که با پست وبلاگ، اینفوگرافیک یا اوراق سفید به اشتراک گذاشته می شود موقعیت راهنما بودن شما برای لیدها و مشتریان شما تایید می شود. تولید محتوای عالی به صورت مداوم اعتبار برند شما را می سازد.

همانطور که اعتبار برند شما افزایش می یابد با تعدادی از امتیازات عمده روبرو می شوید. گوگل ترافیک اساسی با کیفیت بیشتری را به وبسایت شما روانه می کند.  هر چه ترافیک بیشتری به وبسایت شما روانه شود افراد بیشتری نیز از محتوای شما استفاده می کنند.

این وضعیت بازدیدکنندگان از وبسایت نه تنها به مدت طولانی در وبسایت شما باقی می مانند و مطالب بیشتری را مطالعه می کنند بلکه احتمال پذیرفتن پیشنهادات شما ، تبدیل شدن به مشتری احتمالی، لید و فروش افزایش می یابد.

  کیفیت محتوا دلیل اصلی بازدیدکنندگان وبسایت برای بازگشت دوباره به وبسایت شما برای مطالب بیشتر، ذخیره کردن برای استفاده مجدد یا به اشتراک گذاشتن محتوای شما از طریق شبکه های اجتماعی یا ایمیل است. مشتریان سیگنال های مداومی را در مورد دانش شما در مواجهه با چالش هایی که آن ها با آن روبرو هستند دریافت می کنند.

بنابراین زمانی که آن ها می خواهند خریدی انجام دهند به چه کسی مراجعه می کنند؟ شما در ذهن آن ها به عنوان منبعی موفق، قابل احترام و بسیار آگاه که می تواند راه حلی برای مشکل آن ها ارائه دهد حک خواهید شد.

16. محتوای همسو و قوی باعث ایجاد نرخ بازگشت سرمایه مرکب می شود (ROI)

محتوای عالی برای همیشه در دنیای گسترده وب باقی می ماند و در آینده به ارائه نتایج جستجو (و مزایا) ادامه می دهد. شما فقط باید به تاریخ محتوایی که در جستجو برا ی شما نمایش داده می شود نگاه کنید و متوجه می شوید که بهترین محتوا برای مدت ها به صورت آنلاین وجود دارد.

در نتیجه محتوایی که شما تولید می کنید رتبه بندی خوبی دارد و به مرور زمان رتبه آن افزایش می یابد و پیشرفت های مداومی در زمینه سایت شما به ارمغان می آورد.

محتوای عالیی که سایت های دیگر لینک آن را به اشتراک می گذارند باعث افزایش ترافیک طولانی مدت وبسایت شما با سطح مساعد ترافیک اساسی یا بازدیدکنندگان جدید واجد شرایط وبسایت، می شود.

خلاصه ای بر آنچه که بیان کردیم

با وجود این همه مزایا، واضح و روشن است که بازاریابی محتوا یک اصل اساسی در گسترش کسب و کارتان محسوب می شود.

 1. محتوا هسته مرکزی استراتژی بازاریابی دیجیتال است.
 2. نرخ بازگشت سرمایه (ROI) در موضوع محتوای همسو بسیار مورد توجه است.
 3. نوشتن محتوای عالی در خصوص بهینه سازی هر چه بهتر موتور جستجو (SEO).
 4. استراتژی بازاریابی محتوا مقرون به صرفه است.
 5. خریداران امروز تشنه ی محتوا هستند: محتوا را در اختیار آن ها قرار دهید.
 6. اعتماد را با بازدیدکنندگان وبسایت خود بسازید.
 7. قیمت بازاریابی را با پرورش مشتریان احتمالی خود ایجاد کنید.
 8. به درک عمیقی از مشتریان ایده آل خود دست یابید.
 9. ارتباط مشتریان را تقویت کنید.
 10. با محتوای عالی از رقبای خود پیشی بگیرید.
 11. مشتریان بعدی شما محتوای مفید را جستجو می کنند.
 12. مشتریان محتوای عالی شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند و دسترسی به محتوای شما را تقویت می کنند.
 13. آن ها برای اطلاعات بیشتر باز می گردند، محتوای عالی منجر به بازگشت مجدد مخاطبان به وبسایت شما می شود.
 14. تلاش های به عمل آمده در بازاریابی محتوا باید شامل بک لینک ها باشد که نتیجه ی آن افزایش رتبه سایت است.
 15. محتوای عالی اعتبار برند شما را خواهد ساخت.
 16. تولید محتوای مداوم و قوی باعث ایجاد نرخ بازگشت سرمایه مرکب می شود (ROI).

در دنیای کسب و کار امروز از طریق محتوا خود را عرضه کننده ای معتبر و قابل اعتماد به رخ بکشید.

بنابراین استراتژی بازاریابی دیجیتال شما، بویژه کیفیت محتوای شما مشتریان احتمالی را جذب و به مشتری دائمی  کسب و کار شما تبدیل خواهد کرد. پیشرفت اهداف بازاریابی خود را با یک استراتژی محتوای SEO با عملکرد بالا را با ما به اشتراک بگذارید.

در دنیا کسب و کار های زیادی برای تولید محتوای عالی وجود دارند که می­توانید از خدمات آنها استفاده کنید!

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید …

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

امروزه با محبوبیت عجیب و غریب اینستاگرام در میان مردم ما و فعالیت شبانه روزی پیج های کاری، بلاگر ها و مردم در اینستاگرام می توان گفت این شبکه اجتماعی منبع ثروتی برای ایرانیان است که فقط باید یاد بگیرند از آنها به خوبی استفاده کنند. از این رو خدمات تولید محتوا اینستاگرام امروزه بسیار دارای اهمیت...

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام این شبکه اجتماعی محبوب امروزه مانند یک جنگ شده! اگر شما ببرید به ثروت می رسید، اگر رقبا قوی تر باشند باید به ثروتی که از اینستا بدست می آورند تا حد ممکن غبطه بخورید ... آماده نبرد هستید! یه خبر خوب اینکه استارت آپ رز در بحث تولید محتوا در اینستاگرام همراه تان خواهد بود و...

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

واقعا الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند؟ این سوالی رایج در بین ادمین ها، بلاگر ها و هر کسی است که سعی دارد پیج اینستاگرامش را رشد دهد یا درگیر برندسازی شرکتش است. بنابراین، ما نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام در قبال پست‌های Feed، استوری ها، صفحه اکسپلور و ریلز اینستاگرام را در سال 2024 بررسی...