a

روش های ورود به بازار بین الملل (در زمان درست وارد شوید)

نوامبر 21, 2021

مقدمه 

سرمایه گذاری در بازار دیگری می تواند مخاطره آمیز باشد و به سرمایه اولیه زیادی نیاز دارد، اما پاداش آن می تواند بسیار زیاد باشد. در ترجمه مدل کسب و کار با فروش محصول یا خدمات خود در کشوری دیگر، می توانید خود را با ساخت شرکت به بازارهای بزرگ معرفی کنید، فروش و سود خود را افزایش داده و، برند خود را به رسمیت بشناسید، ریسک فعالیت در یک بازار را کاهش دهید (مثلاً به دلیل رکودهای اقتصادی یا فصلی) و چرخه عمر محصول خود را گسترش دهید.

روش های ورود به بازار بین الملل

کدام کشور؟

برای ترجمه مدل کسب و کار ممکن است در حال حاضر کشوری را در ذهن داشته باشید، یا به سادگی ایده صادرات داشته باشید، اما هیچ ایده ای نداشته باشید که در کدام کشور انجام دهید. با تهیه فهرستی از کشورهای مورد علاقه خود شروع کنید.

وقتی فهرستی دارید، محصول خود را با دقت بیشتری در نظر بگیرید، آیا ورود برای هر یک از کشورهای موجود در لیست شما مناسب است؟ در اینجا فرهنگ، مذهب و قوانین هر کشور بسیار مهم است. برخی از کشورها در مقایسه با بریتانیا بسیار محافظه کار هستند، بنابراین تلاش برای صادرات اقلامی مانند لباس ممکن است مشکل باشد. اکثریت جمعیت در کشورهای دیگر ممکن است نیازهای غذایی خاصی داشته باشند  به عنوان مثال، هندوها گوشت گاو نمی خورند.

هنگامی که برای ترجمه مدل کسب و کار فهرست خود را محدود کردید، قوانین تجارت بین المللی در هر کشور را در نظر بگیرید. ممکن است لازم باشد برای تحقیق در مورد قوانین و آداب و رسوم منطقه ای با مردم محلی مشورت کنید تا مطمئن شوید که می توانید محصول یا خدمات خود را به آن کشور ببرید.

همچنین برای ترجمه مدل کسب و کار باید تحقیقات معمول بازار را انجام دهید تا مطمئن شوید که افراد در بازار هدف شما قطعاً مایل به خرید محصول یا خدمات شما هستند.

چه زمانی باید وارد شد؟

اگر می‌دانید که در ترجمه مدل کسب و کار رقبای شما در نظر دارند وارد بازاری مشابه شما شوند، دو گزینه وجود دارد: گزینه اول «اولین بازار» باشید و گزینه دوم صبر کنید و ببینید رقبای شما چقدر موفق هستند و آنها را در بازار دنبال کنید.

با هدف این که «اول وارد بازار شوید»، چندین ریسک را متحمل خواهید شد. اولاً، صرف نظر از اینکه تحقیقات بازار شما چقدر دقیق است، نمی‌توانید تضمین کنید که مردم چیزی را که می‌فروشید خریداری خواهند کرد. ثانیاً، بسته به روش ورود به بازار، ممکن است مجبور شوید سرمایه بالایی را سرمایه‌گذاری کنید یا با مقاومت شرکای محلی بالقوه روبرو شوید که مطمئن نیستند محصول موفق خواهد شد.

با دنبال کردن رقبای خود در صورت موفقیت، خواهید دانست که بازاری برای کسب و کار شما وجود دارد و به احتمال زیاد شرکت های محلی مایل به شراکت با شما خواهند بود. با این حال، در ترجمه مدل کسب و کار شما این خطر را دارید که مشتریان محلی به برند رقبای شما وفادار شوند و نخواهند از شرکت دیگری خرید کنند.

وارد بازار کدام کشور شویم؟

مقیاس ورود به بازار بین الملل

مسئله واضح در اینجا هزینه است. ورود به بازار در مقیاس بزرگ به منابع قابل توجهی نیاز دارد. این امر به احتمال زیاد در یک بازار جدید تأثیر می گذارد زیرا توجه مشتریان و کسب و کارهای محلی را به طور یکسان به خود جلب می کند، اگر شرکت شما رشد نکند ممکن است از نظر مالی خطرناک باشد. ورود در مقیاس کوچک‌تر می‌تواند به صاحبان کسب‌وکار این فرصت را بدهد که در مورد بازار جدید بیاموزند و خطرات را محدود کنند، با این حال، احتمال اینکه توجه شما به میزان قابل توجهی جلب شود بسیار کمتر است.

روشهای ورود به بازار بین الملل

هنگامی که برای ترجمه مدل کسب و کار  مقیاس ورود را می دانید، باید دریابید که چگونه کسب و کار خود را به خارج از کشور ببرید. این نیاز به بررسی دقیق دارد زیرا تصمیم شما می تواند به طور قابل توجهی بر نتایج شما تأثیر بگذارد. چندین روش برای ورود به بازار وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد.

صادرات

صادرات عبارت است از فروش مستقیم کالا و/ یا خدمات در کشوری دیگر. این احتمالاً شناخته شده ترین روش برای ورود به بازار خارجی و همچنین کمترین ریسک است. همچنین ممکن است مقرون به صرفه باشد زیرا نیازی به سرمایه گذاری در تاسیسات تولید در کشور انتخابی خود ندارید – همه کالاها هنوز در کشور شما تولید می شوند و سپس برای فروش به کشورهای خارجی ارسال می شوند. با این حال، افزایش هزینه های حمل و نقل احتمالاً هزینه صادرات را در آینده نزدیک افزایش می دهد.

اکثر هزینه های مربوط به صادرات ناشی از هزینه های بازاریابی است. معمولاً شما به مشارکت چهار طرف نیاز دارید: تجارت خود، واردکننده، ارائه دهنده حمل و نقل و دولت کشوری که می خواهید به آن صادرات داشته باشید.

بازار های مالی- صادرات

صدور مجوز

صدور مجوز ساخت شرکت در کشور هدف شما اجازه می دهد تا از دارایی شما استفاده کند. در ترجمه مدل کسب و کار دارایی مورد نظر معمولاً نامشهود است ، به عنوان مثال، علائم تجاری، تکنیک های تولید یا حق ثبت اختراع. دارنده پروانه به منظور اجازه حق استفاده از ملک، هزینه ای را پرداخت خواهد کرد. صدور مجوز به سرمایه گذاری بسیار کمی نیاز دارد و می تواند بازده سرمایه گذاری بالایی داشته باشد. دارنده پروانه همچنین هزینه های تولید و بازاریابی در بازار خارجی را بر عهده خواهد داشت.

فرانشیز

فرانشیز تا حدودی شبیه به صدور مجوز است، زیرا حقوق مالکیت معنوی به صاحب امتیاز فروخته می شود. با این حال، قوانین مربوط به نحوه انجام تجارت توسط گیرنده امتیاز معمولاً بسیار سختگیرانه است ، به عنوان مثال، هر فرآیندی باید دنبال شود یا اجزای خاصی باید در تولید استفاده شوند.

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری مشترک شامل دو شرکت است که یک تجارت با مالکیت مشترک ایجاد می کنند. یکی از صاحبان یک تجارت محلی (محلی به بازار خارجی) خواهد بود. این دو شرکت سپس یک تیم مدیریتی را در اختیار کسب و کار جدید قرار می دهند و کنترل سرمایه گذاری مشترک را به اشتراک می گذارند. چندین مزیت برای این نوع سرمایه گذاری وجود دارد. به شما امکان می دهد از دانش محلی بازار خارجی بهره مند شوید و هزینه ها را به اشتراک بگذارید. با این حال، برخی از مسائل وجود دارد، ممکن است مشکلاتی در تصمیم گیری برای اینکه چه کسی در چه چیزی سرمایه گذاری کند و چگونه سود تقسیم کند، وجود دارد.

سرمایه گذاری مستقیم خارجی

سرمایه گذاری مستقیم خارجی FDI  زمانی است که شما مستقیماً در تسهیلات یک بازار خارجی سرمایه گذاری می کنید. ترجمه مدل کسب و کار برای پوشش هزینه هایی مانند محل، فناوری و کارکنان به سرمایه زیادی نیاز دارد. FDI را می توان با ایجاد یک سرمایه گذاری جدید یا خرید یک شرکت موجود انجام داد.

سرمایه گذاری مستقیم خارجی

شرکت تابعه

یک شرکت تابعه کاملاً تحت مالکیت WOS  تا حدودی شبیه به سرمایه گذاری مستقیم خارجی است که در آن پول به یک شرکت خارجی می رود، اما به جای اینکه پول در شرکت دیگری سرمایه گذاری شود، با یک WOS تجارت خارجی به طور کامل خریداری می شود. سپس این به مالکان بستگی دارد که آیا به کار قبلی خود ادامه می دهد یا آنها کنترل بیشتری بر WOS دارند.

Piggybacking

Piggybacking شامل دو شرکت غیر رقیب است که با یکدیگر همکاری می کنند تا محصولات یا خدمات دیگری را در کشور خود به فروش برسانند. اگرچه این یک روش کم ریسک است که سرمایه کمی را در بر می گیرد، اما برخی از شرکت ها ممکن است با این روش راحت نباشند، زیرا این روش مستلزم درجه بالایی از اعتماد است و همچنین به شرکت شریک اجازه می دهد تا کنترل زیادی بر نحوه بازاریابی محصول شما در خارج از کشور داشته باشد.

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید …

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

امروزه با محبوبیت عجیب و غریب اینستاگرام در میان مردم ما و فعالیت شبانه روزی پیج های کاری، بلاگر ها و مردم در اینستاگرام می توان گفت این شبکه اجتماعی منبع ثروتی برای ایرانیان است که فقط باید یاد بگیرند از آنها به خوبی استفاده کنند. از این رو خدمات تولید محتوا اینستاگرام امروزه بسیار دارای اهمیت...

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام این شبکه اجتماعی محبوب امروزه مانند یک جنگ شده! اگر شما ببرید به ثروت می رسید، اگر رقبا قوی تر باشند باید به ثروتی که از اینستا بدست می آورند تا حد ممکن غبطه بخورید ... آماده نبرد هستید! یه خبر خوب اینکه استارت آپ رز در بحث تولید محتوا در اینستاگرام همراه تان خواهد بود و...

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

واقعا الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند؟ این سوالی رایج در بین ادمین ها، بلاگر ها و هر کسی است که سعی دارد پیج اینستاگرامش را رشد دهد یا درگیر برندسازی شرکتش است. بنابراین، ما نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام در قبال پست‌های Feed، استوری ها، صفحه اکسپلور و ریلز اینستاگرام را در سال 2024 بررسی...