a

مزایای چاپ و ارائه مقاله علمی – مراحل چاپ مقاله

مزایای ارائه مقاله علمی

نوامبر 20, 2021

مزایای ارائه مقاله علمی

مزایای ارائه مقاله علمی برای اساتید، دانشجویان و مدیران

قطعاً آنچه که رزومه شما را بیش از پیش قوی‌تر و حرفه‌ای‌تر نشان می‌دهد، ارائه مقاله علمی در نشریات و یا وب سایت‌های معتبر است. به عبارتی اگر قصد به دست آوردن رتبه‌های شغلی بالاتر را دارید، بایستی یافته‌های علمی خود را به ثبت برسانید. چاپ مقاله و نگارش در نشریات معتبر داخلی و یا حتی در نشریات بین‌المللی این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید در مصاحبه‌های رسمی، حرفه‌ای‌تر جلوه کنید. از جمله فواید انتشار مقاله های رسمی می‌توان به پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های برتر، موفقیت در مصاحبه‌های شغلی، دسترسی به مزایای شغلی بهتر، افزایش درآمد، ثبت دستاوردهای علمی و مواردی از این نظر اشاره کرد. ناگفته نماند که در هر سطح از موقعیت اجتماعی اعم از استاد دانشگاه، دانشجو، مدیر و یا حتی کارآفرین که باشید، می‌توانید از نگارش مقاله، مزایای ثبت پژوهش و تحقیقات خود در نشریات علمی بهره‌مند شوید.

مراحل چاپ مقاله علمی

چاپ و ارائه مقاله در نشریات و یا سایت‌های معتبر شامل مراحلی است که در این بخش به آن اشاره می‌کنیم:

مرحله اول- تهیه و تولید مقاله

نگارش مقاله اولین مرحله‌ای است که بایستی در اختیار داشته باشید. بدین ترتیب که شما بایستی مقاله‌ای درباره یک حوزه خاص و مورد نظر بنویسید. مقاله به نگارش درآمده می‌تواند بخش‌هایی از پایان نامه دکتری‌تان باشد و یا می‌توانید از طریق تألیف و پژوهش منابع متعدد، نگارش مقاله خود را تهیه نمایید.

مرحله دوم- ترجمه مقاله

ترجمه مقاله بایستی به گونه‌ای باشد که مطالب تخصصی و اصطلاحات مرتبط با آن قابل فهم و درک باشد. در نتیجه برای ارائه مقاله علمی و چاپ مقاله به صورت ترجمه شده، بایستی تمامی موارد مرتبط با آن رعایت شود تا ارزش رسمی داشته باشد.

چگونگی فرایند ارائه مقاله علمی

مرحله سوم- انتخاب نشریات معتبر برای چاپ مقاله

نشریات و سایت‌های معتبر و رسمی اهداف مشخصی را دنبال می‌کنند. بدین ترتیب که اینگونه نشریات پیش از آنکه مقاله‌ای را به چاپ برسانند، مورد بررسی‌های دقیق قرار می‌دهند. اگر چنانچه مقاله ای که از سوی شخص ارائه می‌شود، فاقد ویژگی‌های مورد نظر باشد، به راحتی رد صلاحیت خواهد شد.

مرحله چهارم- داوری مقاله

داوری کردن مقاله از دیگر مراحل اصلی برای ارائه مقاله علمی است. بدین ترتیب مقاله‌ها بایستی در ابتدا به تأیید داوری اولیه رسیده باشد. در این بخش تأیید اولیه مانند بررسی موضوع مقاله و محتوای آن از سوی ادیتور انجام می‌شود. پس از داوری اولیه، داوری ثانویه جهت چاپ مقاله صورت می پذیرد. در این بخش تمامی موارد استانداردی که بایستی در یک مقاله علمی رعایت شود، مورد بررسی قرار می‌گیرد. قابل ذکر است اگر چنانچه در بخش داوری ثانویه، مقاله مورد تایید داوران نباشد، امکان رد صلاحیت وجود خواهد داشت.

مرحله پنجم- چاپ و انتشار مقاله

پس از تایید نهایی، ایمیلی مبتنی بر زمان چاپ مقاله و پذیرش آن به نویسنده ارسال می‌شود. بدین ترتیب شما می‌توانید منتظر چاپ مقاله تان در شماره‌های آتی مجله باشید.

مزایای مقاله علمی

همانطور که گفته شد ارائه مقاله علمی برای تمامی افراد اعم از دانشجو، استاد دانشگاه، مدیران و پژوهشگران ضروری و حائز اهمیت است. چاپ مقاله استانداردهایی را شامل می‌شود که در صورت رعایت استانداردهای مرتبط با آن، مورد تایید واقع می‌شود. علاوه بر آن نگارش مقاله مزایایی را با خود به همراه دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

مزایای مقاله علمی عبارتند از؛

۱. پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های برتر بین المللی خارجی

۲. دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشگاه‌های معتبر خارجی

۳. ثبت تحقیقات و ارائه مقاله علمی در نشریات داخلی و خارجی

۴. عضویت در هیئت علمی دانشگاه‌ها برای استادان

۵. دریافت پروژه های تحقیقاتی با درآمدهای قابل توجه

۶. افزایش رتبه شغلی و مدیریتی برای مدیران

۷. ارائه مقاله علمی، پژوهش و مطالعات برای سازمان‌های دولتی و غیردولتی

۸. موفقیت در مصاحبه‌های شغلی

۹. دسترسی به مزایای شغلی

۱۰. افزایش درآمد

۱۱. افزایش رتبه شغلی

۱۲. ثبت دستاوردهای علمی

۱۳. امکان عضویت در کانون ملی نخبگان

جذب پروژه های علمی و تحقیقاتی از طریق چاپ مقاله

جذب پروژه های علمی و تحقیقاتی از طریق چاپ مقاله

سخن پایانی

اهمیت و تأثیر ارائه مقاله علمی در نشریات رسمی و بین‌المللی تا حدی است که تمامی اساتید، مدیران و دانشجویانی که در صدد ارتقاء شغلی، کسب رتبه شغلی، پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های معتبر و یا اثبات موقعیت اجتماعی در بنیادهای پژوهشی هستند، از آن بهره‌مند می‌شوند. اگر چنانچه فاقد اطلاعات کافی در حوزه ارائه مقاله علمی، چگونگی چاپ مقاله و یا شرایط نگارش مقاله هستید، در مجموعه موفق و معتبر استارتاپ رز پذیرش و چاپ مقاله در تمامی ژورنال‌ها و نشریات معتبر داخلی و خارجی انجام می‌شود. شما می‌توانید تمامی فرایند نگارش و چاپ مقاله خود را در ژورنال‌های تخصصی به دست مجموعه استارتاپ رز بسپارید.

چگونه یک مقاله خوب بنویسیم؟

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید …

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

امروزه با محبوبیت عجیب و غریب اینستاگرام در میان مردم ما و فعالیت شبانه روزی پیج های کاری، بلاگر ها و مردم در اینستاگرام می توان گفت این شبکه اجتماعی منبع ثروتی برای ایرانیان است که فقط باید یاد بگیرند از آنها به خوبی استفاده کنند. از این رو خدمات تولید محتوا اینستاگرام امروزه بسیار دارای اهمیت...

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام این شبکه اجتماعی محبوب امروزه مانند یک جنگ شده! اگر شما ببرید به ثروت می رسید، اگر رقبا قوی تر باشند باید به ثروتی که از اینستا بدست می آورند تا حد ممکن غبطه بخورید ... آماده نبرد هستید! یه خبر خوب اینکه استارت آپ رز در بحث تولید محتوا در اینستاگرام همراه تان خواهد بود و...

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

واقعا الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند؟ این سوالی رایج در بین ادمین ها، بلاگر ها و هر کسی است که سعی دارد پیج اینستاگرامش را رشد دهد یا درگیر برندسازی شرکتش است. بنابراین، ما نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام در قبال پست‌های Feed، استوری ها، صفحه اکسپلور و ریلز اینستاگرام را در سال 2024 بررسی...