a

اهمیت محتوای متنی در شبکه های اجتماعی-خلق مشتری

برندسازی با رعایت اصول بازاریابی محتوا

نوامبر 10, 2021

مقدمه 

با توجه به سیل عظیم و متنوع شبکه‌های اجتماعی، دیگر تبلیغات و شیوه‌های بازاریابی به شکل سنتی پاسخگوی برآورده کردن نیازهای صاحبان کسب و کار نیست. به عبارتی استفاده از دنیای مجازی و در دسترس بودن آن برای تمامی افراد در سراسر جهان سبب شده تا قواعد بازی بازاریابی تغییر پیدا کند.

این بدین معناست که هر کسی بتواند با آموزش نحوه تولید محتوای متنی در شبکه‌های اجتماعی خودش را با شرایط نوین دنیای فناوری تطبیق دهد، رشد خواهد کرد.

امروزه بازاریابی به شکل قدیمی و سنتی روز به روز برای خریداران کم اثرترمی‌شود. یکی از اصول تبلیغات مدرن و قابل دسترس برای همگان، محتوای متنی است. خلق محتوا و خلق مشتری ارتباط دو سویه دارد. در واقع بدون ایجاد محتوای ارزشمند برایمعرفی محصولات و خدمات موجود، نمی توان توجه مشتریان را به درستی به سمت و سوی کسبو کار خود جلب نمود.

برندینگ و معرفی محصولات و خدمات با استفاده از تولید محتوای متنی و بازاریابی آنلاین

ضرورت تولید محتوای متنی

قبل از آنکه خریداران در صدد تهیه کالا و محصولات از فروشگاه آنلاین شما در آیند، خودشان را به اطلاعات مرتبط با شرکت،فروشگاه، محصولات و ارائه خدمات تان مجهز می‌کنند. اطمینان مشتریان و بازدید کنندگان نسبت به کیفیت کالاخدمات پس از فروش سایت شما، سبب می شود تا آنها به مشتریان دائمی تبدیل شوند.

در اینجا چگونگی نحوهتولید محتوای متنی در شبکه‌های اجتماعی به کمک شما آمده که با استفاده از ان می‌توانیداطلاعات دقیق و شفافی را از خدمات خود در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهید.

از سوی دیگر استفاده از شبکه‌های اجتماعی متعدد و تولید محتوای متنی برای معرفی محصولات‌تانبه دفعات، باعث می‌شود تا در هر زمان برای مشتریان یادآوری شوید. بدین ترتیب رابطهمتقابل اما غیر حضوری میان فروشنده و خریدار ایجاد می‌شود که اصل و اساس آن بر بازاریابی محتوایی است.

اهداف تولید محتوای متنی

مقصود و هدف از تولید محتوای متنی در شبکه‌های اجتماعی متعدد نه تنها سر پا نگه داشتن کسب و کارها، فروشگاه‌های آنلاین، موسسات خدماتی و شرکت‌های رسانه‌ای است، بلکه ایجاد ارتباط با مصرف کنندگان، برندینگ کردن محصولات، معرفی خدمات به سیل عظیمی از بازدیدکنندگان در سراسر جهان نیز می‌باشد.

علاوه بر ان برآورده کردن نیاز مشتریان در کوتاه‌ترین زمان ممکن از دیگر اهداف بازاریابی آنلاین و چگونگی  نحوه تولید محتوای متنی در شبکه‌های اجتماعی به شمار می‌رود. در همین راستا خلق مشتریان، تثبیت مشتریان قدیمی، درآمدزایی، سود خالص از تبلیغات و همچنین رقابت با سایر صنف‌های دیگر نیز به وجود می‌آید.

نظر سنجی از خریداران، بررسی آمار بازدیدکنندگان، برآورده کردن علایق مخاطبان و معرفی کسب و کار خود از طریق تولید محتوای متنی در شبکه‌های اجتماعی تنها بخش کوچکی از فواید بازاریابی آنلاین محسوب می‌شود.

تاثیر بازاریابی محتوایی بر فروش

پژوهشگران بر این باورند که بازاریابی محتوایی بر افزایش ۶۰ درصدی فروش جهانی در دوره‌ای چهار ساله تاثیر فوق العاده‌ای داشته است. بایستی خاطر نشان کنیم که حتما لازم نیست که برند قدرتمندی باشید و یا بودجه بسیار بالایی را صرف  نحوه تولید محتوای متنی در شبکه‌های اجتماعی کنید.

حتی کسب و کارهای بسیار کوچک و کارآفرینان انفرادی نیز می‌توانند از بازار یابی آنلاین و تولید محتوای ارزشمند در شبکه‌های اجتماعی به راحتی برند خود را به عموم مخاطبان در سراسر دنیا معرفی کنند. با ایجاد تولید محتوای موثر می‌توانید بر افزایش عرضه و تقاضا، فروش محصولات و ارائه خدمات خود حتی در قالب‌های کوچکتر تاثیر بسیار چشمگیری در نظر مخاطبان داشته باشید.

استفاده از شبکه‌های اجتماعی به عنوان ابزاری برای نشر محتوا

دلایل حرکت کسب و کارها به سمت تولید محتوای متنی

تغییر به سمت بازاریابی انلاین یا بازاریابی محتوایی به یکباره اتفاق نیفتاده است. در واقع رشد و پیشرفت این فرایند همراه با ظهور تدریجی شبکه‌های اجتماعی بوده است. در حال حاضر ما شاهد محیطی بسیار طوفانی از حجم انبوهی از اطلاعات هستیم که مجموعه‌ای از بازاریابی محتوایی را برای بازدیدکنندگان فراهم آورده است.

در ادامه به دلایل اصلی که باعث تغییر داوطلبانه و یا اجباری فعالیت‌های بازاریابی موسسات و شرکت‌ها به سمت بازاریابی محتوایی و  نحوه تولید محتوای متنی در شبکه‌های اجتماعی شده است، می‌پردازیم.

۱. امروزه مصرف کنندگانی که به فضای مجازی آگاه هستند، در فضای اینترنت همه جا به دنبال اطلاعات اساسی می‌گردند که بتوانند از این طریق انتخاب‌های هوشمندانه‌ای برای خرید کالا و محصولات مورد نظر خود داشته باشند. در واقع با توجه به تغییر رفتار مشتریان نسبت به خرید کالا، بایستی صاحبان کسب و کار خود را با دنیای وب گردی و استفاده از شبکه‌های اجتماعی تطبیق دهند.

۲. رشد بازاریابی آنلاین سبب شده تا دیگر نتوانید برای دسترسی به مشتریان از منابع و یا رسانه‌های سنتی استفاده کنید. دراین میان  نحوه تولید محتوای متنی در شبکه‌های اجتماعی، تولید محتوای متنی و بازاریابی محتوایی راهکاری بسیار سودمند برای ارتقاء فروش و خلق مشتری است.

۳. فناوری ارزان و قابل دسترس از دیگر تاثیراتی است که توجه صاحبان کسب و کار و خریداران را به شبکه‌های مجازی جلب می کند.

جمع بندی

تولید محتوای متنی ارزشمند فرصتی را در اختیار صاحبان کسب و کار قرار می‌دهد تا از این طریق بتوانند رفتار خریداران را ارزیابی نمایند. علاوه بر آن معرفی برند، افزایش فروش و خلق مشتری از دیگر تاثیرات موفق بازاریابی آنلاین در شبکه‌های مجازی است. برای دیده شدن، خلق محتوای خلاقانه و متفکرانه جزء ضروریاتی است که بایستی به آن توجه شد.

اگر در این زمینه آگاهی چندانی ندارید و در صدد دیده شدن کسب و کارتان هستید، بازاریابی آنلاین خود و همچنین  نحوه تولید محتوای متنی در شبکه‌های اجتماعی را به تیم مجرب مجموعه استارتاپ رز بسپارید. این مجموعه با سالها سابقه در زمینه طراحی سایت، محتوای بازاریابی و خدمات مرتبط با فناوری روز دنیا آماده ارائه خدمات خود به متقاضیان می‌باشد.

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید …

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

امروزه با محبوبیت عجیب و غریب اینستاگرام در میان مردم ما و فعالیت شبانه روزی پیج های کاری، بلاگر ها و مردم در اینستاگرام می توان گفت این شبکه اجتماعی منبع ثروتی برای ایرانیان است که فقط باید یاد بگیرند از آنها به خوبی استفاده کنند. از این رو خدمات تولید محتوا اینستاگرام امروزه بسیار دارای اهمیت...

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام این شبکه اجتماعی محبوب امروزه مانند یک جنگ شده! اگر شما ببرید به ثروت می رسید، اگر رقبا قوی تر باشند باید به ثروتی که از اینستا بدست می آورند تا حد ممکن غبطه بخورید ... آماده نبرد هستید! یه خبر خوب اینکه استارت آپ رز در بحث تولید محتوا در اینستاگرام همراه تان خواهد بود و...

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

واقعا الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند؟ این سوالی رایج در بین ادمین ها، بلاگر ها و هر کسی است که سعی دارد پیج اینستاگرامش را رشد دهد یا درگیر برندسازی شرکتش است. بنابراین، ما نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام در قبال پست‌های Feed، استوری ها، صفحه اکسپلور و ریلز اینستاگرام را در سال 2024 بررسی...