a

بازاریابی با انواع محتوای متنی – با تولید محتوا بازاریاب شو

تولید محتوا متنی و توسعه وب

نوامبر 10, 2021

مقدمه 

بازاریابی موثر با استفاده از انواع محتوای متنی در دنیای دیجیتال این امکان را برایتان میسر می‌کند تا بتوانید در میان سایر رقبای خود بدرخشید. به عبارتی حضور پویا و خلاق صاحبان مشاغل در زمینه فروش محصولات و عرضه خدمات در فضای نامحدود مجازی سبب می شود تا آنها از گوی پر شتاب اینترنت و دنیای کسب و کار آنلاین عقب نمانند.

 ذهنیت بازاریابی محتوایی اولین عنصر مهمی است که به آن نیاز دارید. در واقع شما بایستی بتوانید این ذهنیت را ابتدا در خود و سپس در سازمان و یا فروشگاه‌تان ایجاد کنید. می‌توان اینگونه بیان کرد که در دنیای امروز دیگر مانند گذشته، تبلیغات سنتی مانند چاپ آگهی در نشریات کاغذی و یا پخش تراکت و موارد این چنینی دیگر جایی در دنیای فناوری ندارد.

ورود فناوری توانسته تا حد بسیاری راه را برای کسب و کارها و معرفی برندهای مختلف به توده های مردم را هموار کند. در این میان محتوای متنی یکی از شیوه‌های موثر در انتقال پیام به مخاطب است.

ضرورت استفاده از محتوای متنی

آنچه که انواع محتوای متنی را در دنیای فناوری امروز به یک ضرورت تبدیل می‌کند، آن است که خریداران به محتوایی نیاز دارند که هوش و دانش‌شان را افزایش دهد. به عبارتی بُرد و موفقیت با کسب و کارهایی خواهد بود که چنین محتوایی را ارائه دهند.

علاوه بر آن خریداران امروزی تا زمانی که پاسخ‌شان را بگیرند، اهمیتی نمی‌دهند که محتوا از کجا می‌آید. خریداران آماده یادگیری از انواع محتوای متنی باکیفیت و اقدام بر اساس آن هستند.

در واقع مهم نیست که محتوا از سوی یک شرکت با سابقه باشد و یا به یک فروشگاه کوچک مرتبط باشد، افراد برای ساخت برند خود به اطلاعات مفید نیاز دارند. موتورهای جستجو مانند گوگل، ضرورت محتوا را آنچنان محبوب و مردمی کردند که هر کسی با جستجوی هر موضوعی می‌تواند به راحتی به محتواها دسترسی داشته باشد. در نتیجه صاحبان مشاغل نبایستی از اهمیت بازاریابی محتوایی غافل بمانند.

بازاریابی با انواع محتوای متنی و توسعه سئو سایت

انواع محتوای متنی

با توجه به توضیحات گفته شده، به اهمیت و ضرورت وجود بازاریابی محتوایی و محتوای متنی در رسانه‌های اجتماعی کاملا پی‌بردیم. در این بخش به انواع محتوای متنی و توضیح هر یک از آن به طور خلاصه می‌پردازیم.

انواع محتوای متنی عبارتند از؛

مقالات و محتوا های متنی آموزشی موجود در وبلاگ ها و وب سایت ها

اولین تصویری
که از یک محتوای متنی در ذهن به وجود می‌آید، محتوای متنی در قالب وبلاگ‌ها و وب
سایت‌ها است. به مراتب برای هر کسی که با دنیای اینترنت کم و بیش آشناست، با
اینگونه محتواها سروکار کافی دارد. مضامین اصلی یک محتوای متنی در وبلاگ و یا وب
سایت‌ها اغلب آموزشی است. به طوریکه اینگونه محتواها اطلاعات مورد نظر را در رابطه
با موضوعات مختلف در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

محتواهای خدماتی در شبکه های اجتماعی

شبکه ها و رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک و یا هر گونه شبکه‌ای که از طریق اینترنت در دسترس مخاطبان است، سیل عظیمی از انواع محتوای متنی از جمله محتواهای خدماتی را در دسترس کاربران قرار می‌دهد. به شما پیشنهاد می کنم مقاله ی را برای درک بهتر این قسمت مطالعه کنید.

محتواهای تبلیغاتی و رپورتاژ آگهی

در محتواهای
تبلیغاتی که یکی از انواع محتوای متنی به شمار می‌رود، همانطور که از نامش پیداست
به معرفی محصول و خدمات موجود پرداخته می‌شود که از این طریق می‌توان خدمات خود را
به مشتریان  معرفی و به راحتی عرضه نمود.

انواع محتوای متنی و توسعه وب و سئو سایت

محتواهای متنی مرتبط با کتاب های الکترونیکی

معمولا کتاب‌های الکترونیکی به دو گونه رایگان و یا با پرداخت هزینه‌ای کمتر از حد معمول به خوانندگان عرضه می‌شود. اینگونه محتوا را نیز می‌توان یکی از انواع محتوای متنی ارزشمند دانست

محتواهای خبرنامه ای

محتواهای خبرنامه‌ای غالبا بار اطلاع رسانی دارند که از طریق ایمیل و یا پیامک برای کاربران ارسال می‌شود و شما را از انواع خبرهای موجود مطلع می‌سازد.

فواید انواع محتوای متنی در دنیای مجازی عبارتند از:

. تحکیم روابط با مشتریان

۲. سرعت بخشی در انتقال مفاهیم در قالب محتوای تبلیغاتی، آموزشی و یا خدماتی

۳. توانایی مدیریت کسب و کار

۴. دسترسی آنلاین محصولات و خدمات در اختیار متقاضیان در کمترین زمان ممکن

۵. افزایش تعداد بازدیدکنندگان، جذب متقاضیان و حفظ مشتریان قدیمی

۶. جایگزین نمودن بازاریابی محتوایی به جای بازاریابی سنتی، با استفاده از تولید انواع محتوای متنی

جمع بندی 

ارائه محتوای ارزشمند در موتورهای جستجو یکی از راهکارهای بهینه و در عین حال نوپا برای عرضه معرفی محصولات و خدمات به مخاطبان می‌باشد. در واقع از طریق ارائه انواع محتوای متنی در رسانه‌های اجتماعی می‌توان با سیل عظیمی از مخاطبان و مشتریان مورد نظر ارتباطی دوسویه ایجاد کرد.

این بدین معناست که ایجاد محتوای متنی در فضای مجازی نه تنها بستری مناسب را برای جذب و حفظ مخاطبان مهیا می‌کند، بلکه باعث درآمدزایی، برگشت سرمایه، رونق کسب و کار و برآورده ساختن خدمات بهتر نیز می‌شود.

 

 

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید …

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

امروزه با محبوبیت عجیب و غریب اینستاگرام در میان مردم ما و فعالیت شبانه روزی پیج های کاری، بلاگر ها و مردم در اینستاگرام می توان گفت این شبکه اجتماعی منبع ثروتی برای ایرانیان است که فقط باید یاد بگیرند از آنها به خوبی استفاده کنند. از این رو خدمات تولید محتوا اینستاگرام امروزه بسیار دارای اهمیت...

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام این شبکه اجتماعی محبوب امروزه مانند یک جنگ شده! اگر شما ببرید به ثروت می رسید، اگر رقبا قوی تر باشند باید به ثروتی که از اینستا بدست می آورند تا حد ممکن غبطه بخورید ... آماده نبرد هستید! یه خبر خوب اینکه استارت آپ رز در بحث تولید محتوا در اینستاگرام همراه تان خواهد بود و...

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

واقعا الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند؟ این سوالی رایج در بین ادمین ها، بلاگر ها و هر کسی است که سعی دارد پیج اینستاگرامش را رشد دهد یا درگیر برندسازی شرکتش است. بنابراین، ما نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام در قبال پست‌های Feed، استوری ها، صفحه اکسپلور و ریلز اینستاگرام را در سال 2024 بررسی...