a

ساخت اسباب بازی با پرینتر سه بعدی – ایده ساخت برند 2022

ساخت اسباب بازی با پرینترهای سه بعدی

ژانویه 3, 2022

برای ورود به هر عرصه ای بهتر است تمام زوایا و نکاتی که در حوزه مورد نظرمان وجود دارد را بررسی کنیم. به عنوان مثال برای ساخت اسباب بازی با چاپگر سه بعدی بهتر است اول ببینیم چاپگر سه بعدی یا پرینتر سه بعدی چیست و چگونه کار می کند و در مراحل بعد به چگونگی کارکرد آن در حوزه ساخت اسباب بازی بپردازیم. و در پایان این مقاله شما می توانید با هزینه و سرمایه ای کم به تولید اسباب بازی های سه بعدی بپردازید. استفاده از چاپگر های سه بعدی یکی از کسب و کارهای جدید به شمار می رود که با سرمایه گذاری روی آن می توانید به سود خوبی دست پیدا کنید. 

چاپگر یا پرینتر سه بعدی

مخاطبین و بازار های هدف اسباب بازی های 3d

موارد استفاده از پرینترهای سه بعدی

هزینه خرید چاپگر سه بعدی

موارد مورد اهمیت در بررسی پرینترهای سه بعدی

ویژگی های یک پرینتر سه بعدی

مواد مورد استفاده در پرینتر سه بعدی

نمونه سازی و آزمایش اسباب بازی ها با پرینت سه بعدی

ارائه تجربه بهتر به مشتری

تعامل با طرفداران و مشتریان

پیشرفت های لجستیکی و دستاورد های بهره وری با چاپ سه بعدی

اسباب بازی های آموزش عالی

مالکیت معنوی اشیاء پرینت سه بعدی

در ادامه می خواهیم به موارد و نکاتی که در حوزه ساخت اسباب بازی با چاپگر سه بعدی به آن نیاز خواهیم داشت را مورد بررسی قرارا دهیم. این موارد شامل : توضیحاتی در مورد چاپگر های سه بعدی، مواد مورد استفاده این پرینترها، میزان هزینه راه اندازی کسب و کار ساخت اسباب بازی، هزینه چاپگر سه بعدی و نکاتی که به شما کمک می کند در این حوزه کسب و کار خود را داشته باشید، می شود.

چاپگر یا پرینتر سه بعدی

پرینت سه بعدی فرآیندی است که در آن اجسام جامد سه بعدی از یک فایل دیجیتال ساخته می شوند. ایجاد یک شی پرینت سه بعدی با استفاده از فرآیندهای افزایشی بدست می آید. همچنین شما می توانید فایل های ساخت انواع اسباب بازی را در سایت های ارائه دهنده این خدمات دانلود کنید.

 

چاپ سه بعدی فرصت های تجاری جدیدی برای تولیدکنندگان ایجاد می کند.  شما می توانید از پرینترهای خانگی برای اهداف کوچک ساخت برند نیز بهره ببرید.

پرینتر سه بعدی

مخاطبین و بازارهای هدف اسباب بازی های 3d

با تعیین مخاطبین و بازار هدف خود می توانید یک مسیر درست را تعیین کنید.

ایده ساخت اسباب بازی به دلیل جدید بودن آن نه تنها برای کودکان که بیشتر برای بزرگسالان نیز جالب و هیجان انگیز است. کودکان می توانند با انتخاب الگوریتم های موجود اسباب بازی مختص به خود را بسازند. البته که می توانید این کسب و کار را به صورت شخصی و با ایجاد یک محیط کودکانه گسترش دهید و یا می توانید آن را با کسب و کارهای موجود تلفیق کنید. مخاطبان شما کودکان، نوجوانان و در شرایطی جوانان هستند و البته والدین را هم فراموش نکنید. زیرا به دلیل رواج اسباب بازی های پرنده با کنترل از راه دور می توان والدین را هم تحت تاثیر قرار دهید.

با داشتن یک برنامه دقیق بازاریابی و استفاده از اصول روانشناسی به راحتی می توانید این بازار جدید را به دست بگیرید. فقط با کمی تحقیق می توانید از فرصت ها به خوبی در این حوزه استفاده کنید.

 

یکی از مواردی که می توانید با استفاده از پرینترهای سه بعدی از آن کسب درآمد کنید تعمیر اسباب بازی های شکسته است. بیشتر اسباب بازی هایی که دور انداخته می شوند به دلیل نبود قطعه جایگزین است و چون هزینه خرید اسباب بازی بالا رفته این ایده می تواند هم کمکی به مردم باشد هم منبعی برای کسب درآمد شما باشد.

موارد استفاده از پرینتر های سه بعدی

امروزه از پرینترهای سه بعدی در صنایع زیادی استفاده می کنند. در صنعت آشپزی از موادی که حالت پوره دارند و به راحتی اکسترود می شوند استفاده می کنند. در طراحی و مد از این پرینترها برای ساخت کیف و کفش و نمونه های اولیه و همچنین برای ساخت عینک های سفارشی استفاده می شود. از دیگر صنایعی که از این پرینترها استفاده می کنند می توان به صنعت ساخت اسباب بازی، صنعت خودرو سازی، اسلحه سازی، پزشکی، آموزش و میراث فرهنگی نیز اشاره کرد.

هزینه خرید چاپگر سه بعدی

چاپگرهای سه بعدی تنوع زیادی دارند و با توجه به ویژگی هایی که دارند قیمت هر کدام متفاوت است.

هزینه چاپگر های سه بعدی از 10 میلیون تومان شروع می شود و با توجه به امکاناتی که دارند این هزینه افزایش می یابد. این افزایش قیمت نیز به مارک و مدل این چاپگر ها برمی گردد به عنوان مثال پرینترهای سه بعدی اروپایی به دلیل دقتی که دارند نسبت به پرینترهای چینی گرانتر هستند. همچنین خانگی بودن یا صنعتی بودن این چاپگرها نیز یکی از دلایل تفاوت قیمت آن ها است که شما می توانید با توجه به بودجه و تکنولوژی استفاده شده در هر پرینتر، چیزی را که می خواهید انتخاب کنید. یعنی با توجه به هدفی که دارید،  اگر هدف ساخت اسباب بازی است پرینتری مناسب این کار تهیه کنید. مطمئنا با جذب مخاطبان هدف خود می توانید چند برابر این هزینه را جبران کنید.

 

و اما با توجه به تکنولوژی مورد استفاده در چاپگرها، زمان، اندازه قطعات، استفاده از چاپگرهای صنعتی یا خانگی و … می توان به صورت تخمینی و بعد از دریافت فایل خروجی، هزینه هر ساعت پرینت سه بعدی را با توجه به پارامترهای مختلف بین 15 تا 35 هزار تومان تعیین کرد. 

ساخت اسباب بازی با مواد مناسب این محصول

موارد مورد اهمیت در بررسی پرینتر های سه بعدی

·        چه سیستم عاملی هایی را پشتیبانی می کند

·        ضخامت پرینت چند سانتی متر است

·        سرعت پرینت چند ثانیه است

·        وضوح چاپ چند میکرون است

·        با چه سیستم هایی سازگار است

·        پشتیبانی وای فای

·        ویژگی های صفحه نمایش

·        ابعاد ارائه محصول

·        وزن محصول

·        موادی که برای ساخت طرح می توان استفاده کرد

·        میزان ولتاژ

ویژگی های یک پرینتر سه بعدی

چه ویژگی هایی را در یک پرینتر سه بعدی باید برای انتخاب ملاک قرار دهیم؟

1.   ضخامت لایه پرینت : ضخامت لایه های پرینت از 50 میکرون تا 300 میکرون است و این میزان در هر چاپگری در این بازه متفاوت است.

2.    مقدار چگالی یا دانسیته: به صورت کلی میزان چگالی چاپگر سه بعدی بین 0 تا 100 است اما به صورت معمولی چگالی هر پرینتر بین 10 تا 30 درصد است البته هر چه این عدد بیشتر باشد از استحکام بیشتری برخوردار است و در نتیجه هزینه آن نیز افزایش می یابد.

3.   ضخامت دیواره کار : در مشخص کردن ضخامت دیواره سه عامل مهم دخیل هستند که عبارتند از: هدف طراحی، اهداف زیبایی و روند چاپ فیزیکی سه بعدی. این ضخامت به نوع چاپگر سه بعدی نیز بستگی دارد.

 

با بررسی و تعیین ویژگی های ذکر شده در ساخت اسباب بازی می توانید هدف خود را در قالب یک لیست از محصولات و ویژگی های آن ها را برای چاپگر با توجه به امکانات آن تعریف کنید.

مواد مورد استفاده در پرینتر سه بعدی

در پرینت سه بعدی می توان از موادی که سازگار برای استفاده در دستگاه پرینت سه بعدی هستند برای ساخت طرح مورد نظر خود بهره بگیرید. با توجه به هدفی که از ساخت اسباب بازی دارید می توانید مواد مناسب با هدف خود را انتخاب کنید و یک محصول در خور را تولید کنید. در ادامه موادی که می توان در دستگاه های پرینت سه بعدی برای ساخت محصول استفاده کرد را به شما معرفی می کنیم.

1. پلاستیک

امروزه از بین تمام مواد خامی که برای چاپ سه بعدی استفاده می شود، پلاستیک رایج ترین است. پلاستیک یکی از متنوع ترین مواد برای ساخت اسباب بازی های پرینت سه بعدی و وسایل خانگی است. انواع پلاستیک مورد استفاده در این فرآیند معمولا از یکی از مواد زیر ساخته می شوند:

·        پلی استیک اسید (PLA): یکی از سازگارترین گزینه ها برای چاپگرهای سه بعدی  اسید پلی استیک است که از محصولات طبیعی مانند نیشکر و نشاسته ذرت تهیه می شود و بنابراین زیست تخریب پذیر است.

·        اکریلونیتریل بوتادین استایرن(ABS): به دلیل استحکام و ایمنی آن، یک گزینه محبوب برای چاپگرهای سه بعدی خانگی است. که می توان از آن در ساخت اسباب بازی های لوگو استفاده کرد.

·        پلی وینیل الکل پلاستیک (PVA): مورد استفاده در چاپگرهای خانگی کم مصرف است و همچنین PVA یک پلاستیک مناسب برای پشتیبانی از انواع مواد قابل حل است. اگرچه PVA برای محصولاتی که به استحکام بالا نیاز دارند مناسب نیست، اما می تواند یک گزینه کم هزینه برای محصولات موقت باشد.

·        پلی کربنات (PC): پلی کربنات کمتر از انواع پلاستیک های ذکر شده فوق استفاده می شود، پلی کربنات فقط در چاپگرهای سه بعدی که دارای طراحی نازل هستند و در دمای بالا کار می کنند، استفاده می شود.

 

محصولات پلاستیکی ساخته شده در پرینترهای سه بعدی در اشکال و ابعاد مختلف، از صاف و گرد گرفته تا شیاردار و مشبک هستند.

2. پودرها

چاپگرهای سه بعدی پیشرفته امروزی از مواد پودری برای ساخت محصولات استفاده می کنند. در داخل چاپگر، پودر ذوب شده و به صورت لایه لایه پخش می شود تا ضخامت، بافت و نقش های مورد نظر به دست آید. پودرها می توانند از منابع و مواد مختلفی تهیه شوند، اما رایج ترین آنها عبارتند از:

·        پلی آمید (نایلون): پلی آمید با استحکام و انعطاف پذیری خود اجازه می دهد تا سطوح بالایی از جزئیات را در یک محصول پرینت سه بعدی مشاهده کنید. این ماده مخصوصاً برای اتصال قطعات به هم پیوسته در یک مدل پرینت سه بعدی مناسب است. پلی آمید برای چاپ همه چیز از بست و دستگیره گرفته تا ساخت اسباب بازی و فیگور استفاده می شود.

 

·        آلومید: از ترکیبی از پلی آمید و آلومینیوم خاکستری تشکیل شده است، پودر آلومید برخی از قوی ترین مدل های چاپ سه بعدی را ایجاد می کند. این پودر که با ظاهر دانه ای و شنی خود شناخته شده است، برای مدل های صنعتی و نمونه های اولیه قابل اعتماد است.

3. رزین

یکی از موادی که در پرینت سه بعدی کمتر استفاده می شود رزین است. در مقایسه با سایر مواد مورد استفاده در محصولات سه بعدی، رزین انعطاف پذیری و استحکام کمی دارد. در زیر به سه نوع رزین اشاره می کنیم:

·        رزین های با جزئیات دقیق: عموماً برای مدل های کوچک که به جزئیات پیچیده نیاز دارند استفاده می شود.

·        رزین با قابلیت رنگ‌آمیزی: گاهی اوقات در پرینت‌های سه بعدی سطح صاف استفاده می‌شود، این نوع رزین به دلیل جذابیت زیبایی‌شناختی مورد توجه قرار می‌گیرند.

رزین شفاف: این قوی ترین نوع رزین است و بنابراین مناسب ترین رزین برای طیف وسیعی از محصولات پرینت سه بعدی است. اغلب برای مدل هایی استفاده می شود که باید از نظر ظاهری خیره کننده و شفاف باشند.

4. فلز

دومین ماده پرطرفدار در صنعت پرینت سه بعدی فلز است که از طریق فرآیندی به نام DMLS استفاده می شود. گستره فلزاتی که برای تکنیک DMLS قابل اجرا هستند به اندازه انواع مختلف پلاستیک چاپگرهای سه بعدی متنوع است که می توان به انواع زیر اشاره کرد:

·        فولاد ضد زنگ: ایده آل برای چاپ ظروف، ظروف آشپزی و سایر مواردی که در نهایت ممکن است با آب در تماس باشند.

·        برنز: می توان از آن برای ساخت گلدان و سایر وسایل استفاده کرد.

·        طلا: ایده آل برای چاپ انگشتر، گوشواره، دستبند و گردنبند.

·        نیکل: مناسب برای چاپ سکه.

·        آلومینیوم: ایده آل برای اجسام فلزی نازک.

 

·        تیتانیوم: انتخاب ارجح برای وسایل جامد و محکم.

5. فیبر کربن

کامپوزیت هایی مانند فیبر کربن در چاپگرهای سه بعدی به عنوان پوشش روی مواد پلاستیکی استفاده می شود. هدف این است که پلاستیک قوی تر شود. ترکیب فیبر کربن بر روی پلاستیک در صنعت چاپ سه بعدی به عنوان جایگزینی سریع و راحت برای فلز استفاده شده است.

6.گرافیت و گرافن

گرافن به دلیل قدرت و رسانایی که دارد به یک انتخاب محبوب برای چاپ سه بعدی تبدیل شده است و همچنین ادعا می شود که یکی از انعطاف پذیر ترین مواد موجود در چاپ سه بعدی است. این ماده برای قطعات دستگاه هایی که باید انعطاف پذیر باشند، مانند صفحه نمایش لمسی، ایده آل است.

7. نیتینول

به عنوان یک ماده رایج در ایمپلنت های پزشکی، نیتینول در دنیای پرینت سه بعدی به دلیل خاصیت ارتجاعی فوق العاده ارزشمند است. نیتینول که از مخلوطی از نیکل و تیتانیوم ساخته شده است، می تواند بدون شکستگی به درجات قابل توجهی خم شود. که این ماده نیز می تواند در ساخت اسباب بازی استفاده شود.

استفاده از پرینتر سه بعدی در آموزش عالی

نمونه سازی و آزمایش اسباب بازی ها با پرینت سه بعدی

امروزه تولیدکنندگان اسباب بازی به طور فزاینده ای از چاپ سه بعدی در فرآیندهای تولید خود استفاده می کنند. تولید کنندگان با چاپ سه بعدی نمونه های اولیه اسباب بازی می توانند کیفیت طرح را کنترل کرده و نسخه های مختلف را با هم مقایسه کنند و در عین حال از تطابق قطعات اسباب بازی با یکدیگر اطمینان حاصل کنند. این راستی‌آزمایی تولید کنندگان را قادر می‌سازد تا مسائل بالقوه را در مراحل اولیه و با هزینه نسبتاً کم شناسایی کنند، که این امر منجر به دستاوردهای قابل‌توجهی در بهره‌وری می‌شود.

ارائه تجربه بهتر به مشتری

از پرینت سه بعدی نیز می توان برای بهبود تجربه مشتریان استفاده کرد. برای مثال چندین سال پیش مک دونالد اعلام کرد که در حال بررسی ایده چاپ سه بعدی ساخت اسباب بازی های Happy Meal به طور مستقیم در رستوران های خود است. ایده این بود که کودکان به سادگی می توانستند اسباب‌ بازی‌های خود را روی صفحه انتخاب کنند و آن‌ها را به صورت سه بعدی سفارش دهند و چاپ کنند. این فرصتی در جهت بهبود تجربه مشتری در رستوران بود. 

تعامل با طرفداران و مشتریان

با پرینت سه بعدی، آنها این فرصت را دارند که طرفداران را در فرآیند طراحی مشارکت دهند و بنابراین رابطه نزدیک تری بین مشتریان و برند ایجاد کنند.

 

به علاوه، تجربه مثبت مشتری با توانایی ایجاد یا سفارشی کردن اسباب‌ بازی‌های مورد علاقه شان افزایش می‌یابد. به همین دلیل است که سازندگان پیشرو اسباب‌ بازی مانند Hasbro (Monopoly، Disney، Pokemon) به زودی به مشتریان این امکان را می‌دهند که برخی از پرفروش‌ترین اقلام خود را با استفاده از چاپ سه بعدی و بخش Superfanart در Shapeways سفارشی کنند.

پیشرفت های لجستیکی و دستاورد های بهره وری با چاپ سه بعدی

استفاده از پرینترهای سه بعدی می تواند به دستاوردهای قابل توجهی برای تولیدکنندگان در حوزه ساخت اسباب بازی منجر شود. در واقع، آنها می توانند به جای فروش اسباب بازی های واقعی به فروش فایل های سه بعدی اسباب بازی ها برسند. سپس قطعات تولیدی را به مشتریان منتقل می‌کنند و از هزینه های بسته‌بندی و حمل و نقل اجتناب می‌کنند.

 

یکی دیگر از راه‌های افزایش بهره‌وری این است که به مشتریان اجازه دهید اسباب‌ بازی‌ها را با استفاده از چاپ سه بعدی سفارشی کنند. سازنده اسباب بازی Mattel و غول نرم افزاری سه بعدی Autodesk به زودی سفارشی سازی چاپ سه بعدی را برای کاربران خود فعال خواهند کرد. این سرویس شبیه به سرویس سفارشی سازی کفش NikeiD خواهد بود. در آینده همه این برنامه های مشتری پسند باید به مشتریان اجازه دهند تا عناصر خاصی را از یک لیست که از پیش تعریف شده است را انتخاب کنند و اسباب بازی خود را بسازند و به لیست اضافه کنند.

پرینتر های سه بعدی را می توان در تهیه انواع محصولات به کار برد

اسباب بازی های آموزش عالی

Tinkerplay نرم افزاری است که توسط Autodesk برای کودکان ساخته شده است. با استفاده از ماژول های از پیش طراحی شده، کودکان می توانند با انتخاب چهره، بازو، رنگ و بافت، شخصیت ها را با چند کلیک طراحی کنند. سپس می توان مدل سه بعدی را با استفاده از چاپگر سه بعدی چاپ کرد.

 

قلم های سه بعدی همچنین به شما اجازه می دهد تا در عرض چند ثانیه یک شی سه بعدی را ترسیم و ایجاد کنید. این قلم های سه بعدی می توانند به عنوان یک اسباب بازی برای پرورش خلاقیت کودکان عالی باشند. خودکارهای چاپ سه بعدی می توانند به کودکان کمک کنند تا مهارت های طراحی و درک فضا (ابعاد) خود را توسعه دهند.

مالکیت معنوی اشیاء پرینت سه بعدی

یکی از مسائل مهم چاپ سه بعدی این است که چگونه می توان از ویژگی های فکری تولیدکنندگان اسباب بازی در حین معرفی چاپ سه بعدی در مدل های تجاری خود محافظت کرد.

در واقع، چالش‌هایی که بسیاری از تولیدکنندگان با چاپ سه‌بعدی با آن روبرو هستند – نه تنها در صنعت اسباب‌بازی – مشابه تهدیداتی است که در زمان ظهور فرمت‌های دیجیتالی مانند mp3 برای صنعت موسیقی ایجاد می‌شود. دزدی و دانلود غیرقانونی فایل های سه بعدی می تواند بسیاری از تولیدکنندگان سنتی را به خطر بیندازد.

ما قطعاً می‌توانیم تصور کنیم که در آینده‌ای نزدیک، همه می‌توانند با استفاده از فایل‌های سه‌بعدی دانلود شده غیرقانونی این اشیا، بتوانند اسباب‌بازی‌های پرینت سه بعدی مانند LEGO یا Playmobil را به صورت رایگان انجام دهند.

در حال حاضر، بسیاری از تولیدکنندگان اسباب بازی به دلیل پیچیدگی قطعات خود احساس نگرانی نمی کنند و طرفداران را مجبور به خرید محصولات دارای مجوز خود می کنند. اما این وضعیت می تواند زودتر از آنچه آنها انتظار دارند تغییر کند.

واضح است که برای استفاده بهتر از پرینتر های سه بعدی، مدل های کسب و کار جدیدی نیز پدیدار خواهد شد. ساخت اسباب بازی با استفاده از چاپگرهای سه بعدی یک نقطه عطف و یک فرصت جدید را ایجاد کرده است. شاید یک روز، اسباب بازی ها دیگر در فروشگاه ها نباشند. در عوض، ما حق چاپ سه بعدی یک اسباب بازی را در خانه یا در یک سرویس چاپ سه بعدی از طریق یک فایل سه بعدی رسمی و ایمن خریداری خواهیم کرد.

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید …

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

امروزه با محبوبیت عجیب و غریب اینستاگرام در میان مردم ما و فعالیت شبانه روزی پیج های کاری، بلاگر ها و مردم در اینستاگرام می توان گفت این شبکه اجتماعی منبع ثروتی برای ایرانیان است که فقط باید یاد بگیرند از آنها به خوبی استفاده کنند. از این رو خدمات تولید محتوا اینستاگرام امروزه بسیار دارای اهمیت...

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام این شبکه اجتماعی محبوب امروزه مانند یک جنگ شده! اگر شما ببرید به ثروت می رسید، اگر رقبا قوی تر باشند باید به ثروتی که از اینستا بدست می آورند تا حد ممکن غبطه بخورید ... آماده نبرد هستید! یه خبر خوب اینکه استارت آپ رز در بحث تولید محتوا در اینستاگرام همراه تان خواهد بود و...

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

واقعا الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند؟ این سوالی رایج در بین ادمین ها، بلاگر ها و هر کسی است که سعی دارد پیج اینستاگرامش را رشد دهد یا درگیر برندسازی شرکتش است. بنابراین، ما نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام در قبال پست‌های Feed، استوری ها، صفحه اکسپلور و ریلز اینستاگرام را در سال 2024 بررسی...