a

بهترین روش های تولید محتوا با اصول بازاریابی

تولید محتوا با اصول بازاریابی برند شما را متمایز، خاص و ماندگار می¬کند

نوامبر 28, 2021

ما در عصری زندگی می‌کنیم که تولید محتوا به یکی از ابزارهای در دسترس عموم مردم تبدیل‌شده است.

بسیاری از افراد با استفاده از محتواهای تولیدی خود با مخاطبان و مشتریان شان ارتباط برقرار می‌کنند. وجود شبکه‌های اجتماعی، سایت‌های اینترنتی و وبلاگ­ها این امکان را برای تمام افراد جامعه به وجود آورده‌است که توجه مخاطبین مورد نظر خود را جلب نمایند.

در این میان برای صاحبان کسب‌وکارهای مختلف، تولید محتوا و استفاده از بازاریابی محتوا به یکی از اصلی‌ترین ابزار ارتقاء ترافیک سایت و جذب مخاطب هدف تبدیل شده است. البته باید بدانیم که برای بازاریابی محتوا رعایت اصول آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این مقاله می‌خواهیم شما را با تولید محتوا و با اصول بازاریابی آشنا کنیم.

بازاریابی محتوا، ابزاری برای شناخته شدن در دنیای دیجیتال

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بازاریابی محتوا، ابزاری برای شناخته شدن در دنیای دیجیتال

محتوا چیست؟

محتوا اطلاعاتی ساختار یافته است که می‌تواند به‌صورت متن، تصویر، ویدئو و یا صوت منتشر شود. محتوای دیجیتال تمام خصوصیات فوق را دارد با این تفاوت که بر بستری دیجیتال منتشر می‌شود. برخی محتوا را مجموعه‌ای از اطلاعات محیط و باکیفیت تعریف می‌کنند که مخاطب را سرگرم کند، دانش وی را ارتقا دهد و یا او را در انجام کارهایش یاری رساند.

محتوا به شکل متن، عکس، صوت و تصویر ساخته می¬شود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محتوا به شکل متن، عکس، صوت و تصویر ساخته می شود

بازاریابی محتوا چیست؟

کلمه بازاریابی در فرهنگ تبلیغات به مجموعه‌ای از فرایندها گفته می­شود که با ترویج و تبلیغ کالا و خدمات کسب‌ و کار مربوطه، باعث هدایت جریان کالا و خدمات از تولیدکننده به سمت مصرف‌کننده ‌شود. بازاریابی محتوا شامل تولید محتوای سرگرم‌کننده، خاص، جذاب و مجاب‌کننده برای گروه مخاطبان هدف است که سبب درگیر کردن آن‌ها با محصول و خدمات مربوطه می‌شود. هدف بازاریابی محتوا جلب نظر مخاطب برای ترغیب انگیزه او به خرید می‌باشد. تولید محتوا با اصول بازاریابی یکی از شاخه ­های مهم دیجیتال مارکتینگ است که مورد توجه متخصصان این حوزه قرار گرفته است.

بازاریابی محتوا، راهی اصولی برای جلب توجه مخاطب هدف است

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بازاریابی محتوا، راهی اصولی برای جلب توجه مخاطب هدف است

بازاریابی محتوا چه اصولی دارد؟

بازاریابی محتوایی مانند بسیاری دیگر از روش‌های تبلیغاتی اصول و ترفندهای مخصوص به خود را دارد. چنانچه ترفندهای لازم را در تولید محتوای خود بکار گیرید، می‌توانید به‌راحتی مخاطبین خود را مورد هدف قرار دهید. در ادامه چند اصول مهم در تولید محتوا با اصول بازاریابی را بررسی می‌کنیم:

1.بازاریابی محتوا تبلیغ نیست

شما باید بدانید که برای معرفی محصول خود اگر تنها به نکات مثبت آن اشاره کنید، در نظر مخاطب مانند بازاریابی جلوه می‌کنید که فقط می‌خواهد محصول خود را بفروشد. شما نیاز دارید به‌عنوان تولیدکننده محصول یا خدمات، مشتری را با تمام زوایای محصول و خدمت خود آشنا کنید. درمورد آنچه که می‌خواهید بفروشید یک مقاله بنویسید و مانند فردی بی‌طرف و منطقی تمام مزیت‌ها و معایب استفاده از محصول یا خدمات خود را بررسی کنید و آن را با مخاطب خود در میان بگذارید.

2.مخاطب شما کیست؟

قبل از نوشتن هر نوع محتوا مشخص کنید که می‌خواهید چه چیزی را به مخاطب خود ارائه دهید؟ مخاطب شما از خواندن محتوای تولیدی شما به چه ارزش افزوده‌ای خواهد رسید؟ برای این کار باید ابتدا مخاطب خود را بشناسید. شما باید بدانید مخاطب شما به دنبال پاسخ‌دادن به چه سؤال‌هایی است؟ چه دغدغه‌هایی در سر دارد و اولویت‌های او چیست؟ محتوای شما هرچند جذاب، اگر مشکل مخاطب را حل نکند و نیاز او را برآورده نسازد، به‌راحتی ارزش خود را در مقابل دیدگان مخاطب از دست می‌دهد. شناخت مخاطب از ترفندهای اولیه تولید محتوا با اصول بازاریابی است.

3.مانند هیچ کس نباشید

امروزه فضای اینترنت و شبکه‌های مجازی پر شده است از محتواهای گوناگون و تکراری. شما به‌عنوان مدیر کسب‌وکار خود باید در چشم مخاطب متمایز و منحصربه‌فرد جلوه کنید. در بین هزاران سروصدایی که هر روز به گوشمان می‌رسد، تنها صدای موسیقی دل‌نشین نوازنده کنار خیابان است که ماندگار می‌ماند. شما به‌عنوان نویسنده محتوای خود باید اطلاعاتی متمایز، منحصربه‌فرد و خاص را در اختیار مخاطب قرار دهید. حفظ تمایز و تلاش برای متفاوت بودن از مهم­ترین تکنیک­های تولید محتوا با اصول بازاریابی می­باشد.

4.مخاطب را با خود همراه کنید

برندهای بزرگ برای این موفق هستند که در پشت هر محصول خود داستانی تأثیرگذار دارند. یکی از مراحل ساخت برند داشتن داستانی الهام بخش است. این برندها تلاش می‌کنند به‌جای معرفی محصول، داستان کسب‌وکار و تجارت خود را با مردم در میان بگذارند. تمرکز بر فروش، مخاطب را از شما دور می‌کند و در طولانی‌مدت رابطه‌ای ناپایدار با وی ایجاد می‌نماید. اگر تلاش کنید برند خود را به موضوعی برای مخاطب تبدیل کنید که همواره به دنبال اطلاع یافتن از داستان‌های آن باشد و بر ایجاد رابطه با مخاطب خود تمرکز کنید، می‌توانید در درازمدت تأثیرگذاری عمیق‌تر و طولانی‌مدت‌تری را داشته باشید.

5.حرفه ای و درعین‌حال ساده بنویسید

محتوای مناسب صرفاً مجموعه‌ای از اطلاعات پراکنده و تخصصی نیست که مخاطب شما را سردرگم و گیج کند. در هر محتوا فقط بر روی یک موضوع خاص کار کنید و ابعاد مختلف آن را بررسی نمایید. از نگارشی حرفه‌ای استفاده کنید ولی درعین‌حال مطالب را به‌سادگی توضیح دهید تا مخاطب مضمون محتوای شما را به‌راحتی درک کند.

تولید محتوا با اصول بازاریابی برند شما را متمایز، خاص و ماندگار می¬کند

 

 

 

 

تولید محتوا با اصول بازاریابی برند شما را متمایز، خاص و ماندگار خواهد کرد.

 

 

 

سخن آخر

اگرچه به نظر می‌رسد که تولید محتوا و بازاریابی محتوایی امری کُند و زمان‌بر است، اما با تمرکز بر آن و داشتن اهداف بلندمدت می‌توانید به‌جای رشد سریع ولی ناپایدار، شاهد گسترش ریشه کسب‌وکار خود و نرخ رشد افزایشی و همیشگی فروش محصول یا خدمات خود باشید.

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید …

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

امروزه با محبوبیت عجیب و غریب اینستاگرام در میان مردم ما و فعالیت شبانه روزی پیج های کاری، بلاگر ها و مردم در اینستاگرام می توان گفت این شبکه اجتماعی منبع ثروتی برای ایرانیان است که فقط باید یاد بگیرند از آنها به خوبی استفاده کنند. از این رو خدمات تولید محتوا اینستاگرام امروزه بسیار دارای اهمیت...

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام این شبکه اجتماعی محبوب امروزه مانند یک جنگ شده! اگر شما ببرید به ثروت می رسید، اگر رقبا قوی تر باشند باید به ثروتی که از اینستا بدست می آورند تا حد ممکن غبطه بخورید ... آماده نبرد هستید! یه خبر خوب اینکه استارت آپ رز در بحث تولید محتوا در اینستاگرام همراه تان خواهد بود و...

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

واقعا الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند؟ این سوالی رایج در بین ادمین ها، بلاگر ها و هر کسی است که سعی دارد پیج اینستاگرامش را رشد دهد یا درگیر برندسازی شرکتش است. بنابراین، ما نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام در قبال پست‌های Feed، استوری ها، صفحه اکسپلور و ریلز اینستاگرام را در سال 2024 بررسی...