a

شرکت برندسازی-خدمات ساخت برند

یافتن قواعد بازی برای برندسازی

فوریه 7, 2022

استراتژی بازاریابی، قلب بازاریابی است. بر همین اساس برنامه‌ریزی استراتژی بر پایه تجزیه و تحلیل موقعیت‌ها و هدف‌های شرکت صورت می‌گیرد. ساخت برند یکی از عناصر اصلی زیرمجموعه استراتژی بازاریابی محسوب می‌شود. به عبارتی برندسازی راهی است که از طریق آن هدف‌های یک شرکت، سازمان و یا مجموعه قابل دسترس می‌شوند. در این میان شرکت برندسازی، به کمک بازاریابان آمده است تا بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن از یک برند خوش‌نام و همیشگی برخوردار شوند. در نتیجه قبل از آنکه شروع به ساخت شرکت نمایید، باید به استراتژی‌های بازاریابی که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، ایجاد یک برند بی‌نظیر و درجه یک است، مطلع باشید.

برندینگ چیست؟

استراتژی برندسازی، از جمله فعالیت‌های ضروری یک شرکت برندسازی برای یک شخص حقیقی است. در واقع اگر چنانچه کالا و محصولات شما فاقد نام معتبر باشد، فاقد ارزش خواهد بود. بنابراین یکی از فاکتورهای مهم برای ساخت شرکت، ایجاد نام تجاری کالا و خدمات است. برندینگ سبب می‌شود که برند شما از جایگاه ویژه ای در میان سایر محصولات مشابه برخوردار شود. در نتیجه برای شروع هر کسب و کاری بدون در نظر گرفتن برند، نه تنها آن محصول یا خدمات، جایگاهی در بازار اقتصادی پیدا نخواهد کرد، بلکه از نظر درجه اعتبار و اطمینان نیز در اذهان عمومی جایی نخواهد داشت. به همین دلیل اهمیت برندینگ از جمله اولین پارامترهایی است که مدیران شرکت‌ها و کارآفرینان باید به آن توجه داشته باشند.

ابزار و اجزاء برندینگ و اهمیت آن در ساخت برند با کیفیت

مراجعه به شرکت برندسازی و نحوه مشاوره ساخت برند

توصیه می‌شود قبل از آنکه به فکر ساخت برند محصولات و خدمات خود از سوی یک شرکت برندسازی باشید، در این خصوص با تیم مجرب کارشناسان این حوزه مشاوره نمایید. در واقع مشاوره ساخت برند این امکان را برایتان مهیا می‌کند تا از اجزاء و استانداردهای یک برند آگاه‌تر شوید. شاید در نگاه اول برندسازی کار ساده‌ای باشد، اما از جمله فاکتورهای مهم برای ایجاد یک برند استاندارد و به یاد ماندنی می‌توان به نشانه، آرم و حتی تصویر اشاره کرد. هر یک از این عناصر در برجسته نمودن برند بسیار حیاتی و کاربردی می‌باشد.

ضرورت استفاده از نام تجاری عبارتند از:

افزایش تعداد مشتریان و میزان فروش

یکی از موضوعات تاثیر گذار برای شرکت‌هایی که تمایل به ارتقاء میزان فروش و جذب تعداد مشتریان بالا دارند، برندسازی است. حتی اگر دارنده یک کسب و کار کوچک هستید می توانید از یک برند خاص و متفاوت بهره‌مند شوید. اندازه شرکت و یا سازمان شما هیچ ارتباطی با برند شما نداشته و تنها کافی است پیش از ساخت شرکت، همین حالا برای ساخت برند خود اقدام کنید.

برند شما باید متمایز باشد

تا به اینجا توضیحات مختصری درباره اهمیت برندینگ داده شد. اما اگر چنانچه بخواهیم به جزئیات استفاده از نام تجاری بپردازیم، بایستی به ویژگی‌های منحصر به فرد آن نیز اشاره کنیم. یکی از مشخصه‌های اصلی برند سازی آن است که جایگاه محصول شرکت شما را از سایر رقبا متمایز می‌کند. نام تجاری مانند یک شناسنامه عمل می‌کند. شما با دریافت نام تجاری و یا برندسازی کالا و خدمات خود از طریق یک شرکت برندسازی، به راحتی قادر خواهید بود در بازار اقتصادی و رقابتی بدرخشید. علاوه بر آن اعتبار کاری شما از طریق برندینگ برای مخاطبان و مشتریان درک می‌شود. این بدین معناست که مخاطب با شنیدن نام تجاری کالا و یا خدمات شما به سرعت پی به میزان کیفیت، اعتبار و سایر ویژگی‌های محصولات شما می‌برد.

ماندگاری رمز موفقیت برندینگ

شرکت ساخت برند با توجه به استانداردهای مرتبط با چگونگی برندسازی، به خوبی می‌داند که برای خوشنام بودن برند شما از چه عناصری استفاده کند. در نتیجه بازاریابان، کارآفرینان و صاحبان کسب و کار می‌توانند ساخت صفر تا صد برند خود را به دست شرکت برندسازی بسپارند. این ماندگاری به مراتب از طریق لوگو و یا تصویر برند به وجود می‌آید. در واقع علاوه بر نام تجاری، تصویر انحصاری ان نیز تاثیر بسزایی در یادآوری برند در اذهان عمومی دارد.

رقابت برند خود را با سایر برند ها جدی بگیرید

زمانی که نام تجاری کالا و خدمات شما از طریق برندسازی مشخص شد، قطعا از نظر کمیت و کیفیت سعی در بهبود آن در بازار رقابتی خواهید نمود. این قدرت رقابتی زمانی به وجود می‌آید که نام تجاری خدمات شما در میان سایر رقبای بزرگ به زبان آورده شود. طبیعتا هیچ یک از مدیران و صاحبان کسب و کار از این قافله عقب نمی‌ماند. بنابراین زمان را از دست ندهید و اگر در صدد ساخت شرکت هستید، حتما برندینگ و ساخت برند خود را در اولویت قرار دهید.

افزایش فعالیت های کلی شرکت

با ساخت برند تمامی فعالیت‌های شرکت اعم از
بهره‌وری کارکنان، ارائه خدمات بهتر به مشتریان، افزایش عرضه در برابر افزایش
تقاضا و موارد این چنینی افزایش پیدا می‌کند. شما دیگر یک کسب و کار گمنام و
ناشناخته ندارید و سهم قابل توجهی از بازار اقتصادی را به خود اختصاص داده‌اید.

افزایش سطح بازخورد، افزایش فروش، افزایش تعداد مشتریان با سرمایه‌گذاری اندک

چطور به یک برند محبوب تبدیل شویم؟

در اینجا برایتان مثالی می‌زنیم. برای نمونه
برند سونی با سال‌ها سابقه کارنامه بسیار درخشانی را برای تولید محصولات باکیفیت
از خود باقی گذاشته است. با شنیدن نام سونی در کنار سایر برندها به راحتی می‌توان
میزان کیفی و سطح خدمات محصولات این شرکت را با سایر برندها مقایسه کرد و در نهایت
بهترین را برگزید. برندسازی پایه اولیه برای عرضه آن در بازار رقابتی است. پس از
آن باید بتوانید برند خود را مرتب به مخاطب یادآور شوید. این یادآوری تنها از طریق
تبلیغات مستمر به وجود می‌آید. در ادامه شما را با ۱۰ نکته کلیدی که می‌توانید برای ساخت شرکت و
ساخت برند از آن استفاده کنید، آشنا می‌کنیم.

10 نکته کلیدی برای ساخت یک برند خوشنام و همیشگی

کلید اول-طراحی لوگو

 اهمیت سبک طراحی برای برندسازی مساوی با نام برند است. اگر چنانچه به یک شرکت برندسازی برای ساخت برند خود مراجعه کنید، با انواع و اقسام طرح‌ها مواجه می‌شوید. طرح‌های متنوعی که هر یک ویژگی‌های خاص گرافیکی را دارا می‌باشند. پیشنهاد می‌شود با توجه به حوزه کاری خود از طرح‌های مناسب و با کیفیت برخوردار شوید. یک طراحی مناسب بیانگر ماهیت کسب و کار شما خواهد بود.

کلید دوم-طراحی برند و ارتباط آن با حوزه فعالیتی

طراحی لوگوی شما بایستی معرف فعالیت‌های کسب و کارتان باشد. ارتباط میان حوزه فعالیتی با طراحی لوگو از اهمیت بسیاری برخوردار است. به طوریکه هر یک از مشاغل بایستی دارای طراحی مختص به خود باشد. برای نمونه طراحی برند یک موسسه فرهنگی- هنری قطعا با طراحی یک موسسه مهاجرتی و یا یک شرکت تولیدی متفاوت است. به عبارتی طراحی لوگو بایستی به گونه‌ای باشد که با یک نگاه اجمالی بتوان پی به فعالیت آن شرکت یا موسسه برد.

کلید سوم-اهمیت طیف رنگی در طراحی برند

استفاده از طیف رنگی از دیگر مواردی است که برای ساخت برند باید به آن توجه شود. به مراتب استفاده از رنگ‌های گرم و شاد  احساس دلپذیری را در مخاطب ایجاد کند. ترکیب تنالیته‌های رنگی گرم و سرد نیز جلوه خاصی به طراحی لوگو می‌دهد. در نتیجه انرژی رنگ‌ها را دست‌کم نگیرید. اگر اطلاعات چندانی درباره رنگ شناسی و یا طراحی‌های گرافیکی ندارید، نگران نباشید. با مشاوره ساخت برند شما می‌توانید بهترین انتخاب را برای طراحی و رنگ لوگوی محصولات خود داشته باشید.

کلید چهارم-عدم تشابه نام برند با سایر برندها

اگرچه در بسیاری از موارد دیده می‌شود که برخی از صاحبان مشاغل با کم و زیاد کردن پسوند و یا پیشوند از نام‌های نزدیک به سایر برندها استفاده می‌کنند. این کار می‌تواند حقه‌ای باشد برای فریب دادن ذهن مخاطب که همزمان یادآور نام تجاری کالا و خدمات دیگری است. اما توصیه می‌شود تا حد امکان از طراحی لوگوی مشابه و استفاده از نام‌های مشابه اجتناب کنید. اگر چنانچه قادر به انتخاب نام مناسب نیستید، می توانید از خدمات شرکت برندسازی و تجربیات و مشاوره ساخت برند استفاده نمایید.

کلید پنجم-استفاده از شعار تبلیغاتی

شعار تبلیغاتی یکی دیگر از شیوه‌های جذابی است که به اعتبار برند شما می‌افزاید. برای اعتبار بیش از پیش برند خود می‌توانید برای آن یک شعار تبلیغاتی انتخاب کنید. شعار تبلیغاتی بایستی توصیف‌گر نام تجاری خدمات شما باشد. علاوه بر آن تا حد امکان سعی کنید از واژه‌های مثبت و نفوذپذیری در آن استفاده کنید. سادگی و روان بودن یک جمله تاکیدی به همراه نام تجاری، در تثبیت جایگاه برند شما در ذهن مخاطب قدرت چشمگیری خواهد داشت.

کلید ششم-شناخت علایق مخاطبان و ارتباط با مشتریان

سلیقه مخاطب خود را بشناسید. گروه سنی و یا افراد خاصی که قصد دارید شما را به عنوان یک برند مطرح بشناسند، مشخص کنید. شاید مخاطب شما تمامی گروه‌های سنی باشد و شاید تنها قشر خاصی از مردم را در بر می‌گیرد. شما می‌توانید با شناخت سلیقه مخاطبان خود، از طریق لوگو و یا نام تجاری برند خود با آنها ارتباط برقرار کنید. علاوه بر آن قادر خواهید بود با قرار دادن برند خود در شبکه‌های اجتماعی از بازخورد آنان مطلع شوید. به مراتب هر چقدر که جذابیت برند شما در نظر آنان قوی‌تر باشد، به همان نسبت نیز با افزایش بازخورد از سوی آنان روبرو خواهید بود. پیشنهاد می‌شود برای برخورداری از اطلاعات بیشتر درباره علایق مخاطبان با تیم مجرب شرکت ساخت برند مشورت نمایید تا بتوانید به نتایج فوق العاده‌ای برسید.

شناخت سلیقه مخاطب برای ساخت یک نام تجاری ماندگار

کلید هفتم-مدیریت برندینگ و تبلیغات مستمر

اینکه بدانید برند خود را چگونه مدیریت کنید و یا چگونه آن را به عموم جامعه نمایش دهید، تا حد زیادی بستگی به میزان اطلاعات شما درباره استراتژی‌های بازاریابی دارد. پس از آنکه موفق به ساخت برند خود شدید، نوبت به مدیریت آن می‌رسد. مدیران کسب و کار با توجه به نوع فعالیتشان راه‌های تبلیغاتی بسیاری پیش روی خود دارند. شیوه‌های تبلیغاتی از جمله شرکت در سمینارها، پادکست‌های تبلیغاتی، رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات اینترنتی و مواردی از این قبیل به مطرح شدن برند شما کمک بسیاری می‌کند.

کلید هشتم-بررسی فعالیت برندهای رقیب

یکی دیگر از پارامترهایی که در برندسازی و ایجاد یک برند با کیفیت موثر است، بررسی فعالیت‌های سایر رقبا در بازار اقتصادی است. اصولا ساخت شرکت در برگیرنده مباحث و عناصر مختلف است. شما به عنوان مدیر کسب و کار، اگر اطلاعی درباره فرایند کاری سایر رقبای خود نداشته باشید، پیشرفت قابل توجهی نخواهید داشت. در نتیجه از گوی رقابتی عقب مانده و یا به کندی می‌توانید کسب و کارتان را رونق دهید. توجه به مدیریت اجرایی برندهای موفق این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بدانید از چه شیوه‌های کاربردی استفاده کنید. با ساخت صفر تا صد برند از طریق شرکت برندسازی، می‌توانید منتظر اتفاقات بسیار خوبی باشید.

کلید نهم-ایجاد یک وب سایت حرفه ای

با گسترش فناوری و رشد شبکه‌های مجازی، نادیده گرفتن اینگونه فرصت‌های قابل دسترس اشتباه بزرگیست. ایجاد یک وب سایت حرفه‌ای، تولید محتواهای کاربردی پیرامون برندتان و مطرح کردن آن، قدم بسیار بزرگی برای پیشرفت شما در دنیای وب است. از آنجایی که عموم افراد بیشتر با شبکه‌های مجازی و اصطلاحا وب گردی سر و کار دارند،  یک وب سایت حرفه‌ای برند شما را تا حد بسیار زیادی توسعه می‌دهد. وب سایت کسب و کار شما مانند ویترینی است که برند شما را به خوبی برای همگان نمایش می‌دهد. حتی از طریق این فناوری می‌توانید از نظرات و میزان رضایتمندی مشتریان خود، میزان فروش محصولات و ارائه خدمات خود مطلع شوید. علاوه بر آن استفاده از قابلیت‌های وب سایت مانند نمایش تعداد بازدیدکنندگان، نظرسنجی از مشتریان، بارگذاری تخفیفات مناسبتی و همچنین خرید آسان به صورت آنلاین در برندسازی خدمات شما نقش بسیار مهمی دارد.

کلید دهم-به برند خود متعهد باشید

داشتن تعهد به برند خود بدین معناست که مطابق با نام و شعار تبلیغاتی که برای برند خود مطرح می‌کنید، به همان میزان نیز کالا، محصولات و خدمات معتبر به مشتریان خود ارائه دهید. اگر چنانچه خدمات شما از کیفیت چندانی برخوردار نباشد در طی گذر زمان نه تنها اعتباری در میان خریداران به دست نمی‌آورید، بلکه فعالیت تجاری شما زودگذر بوده و تداوم چندانی نخواهد داشت. در نتیجه به سرعت از صفحه بازار اقتصادی محو می‌شوید.

برندسازی و حفظ مشتریان

یک سازمان تجاری می‌تواند برندی بسازد که نامش به دقت انتخاب شده باشد و به یک نماد برجسته تبدیل شود و بر کیفیت کار کارکنان، محصولات و خدماتش بیفزاید. سرمایه گذاری ناچیز برای استراتژی‌های بازاریابی، می‌تواند چنان بازدهی به همراه داشته باشد که به هیچ وجه با حجم سرمایه گذاری انجام شده قابل مقایسه نیست. بدین ترتیب با ایجاد یک زیرساخت منسجم، کم هزینه و موثر می‌توان به نتایج بی‌نظیری امیدوار بود. این برجستگی عنوان برند، تنها با مشاوره ساخت برند و از طریق یک شرکت برندسازی معتبر امکان‌پذیر است.

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید …

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

خدمات تولید محتوا اینستاگرام

امروزه با محبوبیت عجیب و غریب اینستاگرام در میان مردم ما و فعالیت شبانه روزی پیج های کاری، بلاگر ها و مردم در اینستاگرام می توان گفت این شبکه اجتماعی منبع ثروتی برای ایرانیان است که فقط باید یاد بگیرند از آنها به خوبی استفاده کنند. از این رو خدمات تولید محتوا اینستاگرام امروزه بسیار دارای اهمیت...

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام رز – خلاقیت محض و کلی چیز، میز دیگه …

تولید محتوا در اینستاگرام این شبکه اجتماعی محبوب امروزه مانند یک جنگ شده! اگر شما ببرید به ثروت می رسید، اگر رقبا قوی تر باشند باید به ثروتی که از اینستا بدست می آورند تا حد ممکن غبطه بخورید ... آماده نبرد هستید! یه خبر خوب اینکه استارت آپ رز در بحث تولید محتوا در اینستاگرام همراه تان خواهد بود و...

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

الگوریتم های اینستاگرام و موفقیت با کمک آنها

واقعا الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند؟ این سوالی رایج در بین ادمین ها، بلاگر ها و هر کسی است که سعی دارد پیج اینستاگرامش را رشد دهد یا درگیر برندسازی شرکتش است. بنابراین، ما نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام در قبال پست‌های Feed، استوری ها، صفحه اکسپلور و ریلز اینستاگرام را در سال 2024 بررسی...